Je strunová sekačka dobrou volbou?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 43.253 (?) 
27.3.2007 9:52, zobrazeno: 40951x
Dobry den,
hledám optimální řešení sekání trávy v prudce svažitém kamenitém terénu. Jedná se zčásti o les, zčásti již o břeh údolní nádrže. Na různých místech jsme vysadili trávu a tu nyní potřebujeme udržovat, v trávě jsou však kameny (skála - podloží) a část pozemku je zarostlá kapradím a přípobřežním porostem. Hledám něco, čím bych občas posekal trávu na teráskách a svazích, kam jsme vysadili trávu, podel kamennych schodu, ktere vedou k vode atd. Na to se mi zdá být ideální nějaká obyčejná strunovka, ale nikdy jsem s tím nesekal, takže nemám zkušenost. Poradí prosím někdo ? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 27.3.2007 10:10
Většina křovinořezů má jako příslušenství vyměnitelnou strunovou vyžínací hlavu. Pojízdný stroj  zřejmě nepřichází do úvahy, takže máte asi usnadněnou volbu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.253 (?), 27.3.2007 10:53
Protoze se jedna o male travnate plochy, celkove 30-40m2 neuvazoval jsem o zadnem drahem zarizeni, ale o nejake vykonnejsi elektricke strunovce. Tomu se rika krovinorez ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 27.3.2007 12:15
Tak jedná se o pozemek z části les, z části břeh údolní nádrže na kterém je z části vysazená nová tráva a vše o rozloze 30 – 40m².
Taková plocha by šla i kosou.
Nepíšete co myslíte tím přípobřežním porostem? To může být také rákos.
Jestli myslíte elektrické vyžínače (struna) o výkonu 2000W, dalo by se o tom uvažovat, ale na tvrdou suchou trávu struna není vhodná. A cena se pohybuje kolem 5000,-  
Na novou zasazenou trávu by z počátku stačilo i to šudlátko co máte asi na mysli, ale co ten zbytek?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.253 (?), 27.3.2007 14:04
No to je prave ono, ted jste na to kapl! Ta plocha 30-40m2 (mozna v prubehu roku i vice - do cca 100m2) je ta nove vysazena trava, kterou potrebujeme udrzovat, aby se rozrostla. Bohuzel to nejsou jen rovinky, ale i strmy svah a v nem kameny, ktere nejdou vykopat. Zbytek je kapradi nebo vysoka sucha pobrezni trava (neni to sice rakos, ale zmet kopriv a bodlaku), tak na takovy porost jsem tu strunovku neuvazoval - tu bereme kazdy rok nekolikrat kosou a strma mista srpem, soused si pujcuje motorovy krovinorez a kazdy rok udela cistku a ma svah upraveny. My s udrzbou teprve zaciname a chceme postupne vysazovat nejakou travu... Takze mi slo opravdu o tu udrzbu nove travy, kde s ohledem na charakter terenu nelze pouzit klasickou malou elektrickou sekacku...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 27.3.2007 14:15
Teda já nevím, ale má to smysl kupovat sekací stroj na plochu 30-40 m2? To je 6x6 metrů - takový obývák. To posečete i srpem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 43.253 (?), 27.3.2007 14:38
No ono je to mozna vic nez 30m2, kazdopadne budeme odplevelovat tu stran a planujeme rozsirovani travy. Srpen jde nova trava spatne, kvuli kamenum, tak jsem uvazoval o nejake te male strunovce za par stovek.... No a proto se zde ptam na nazor. V pripade zajmu sem muzu postnout fotku toho pozemku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.253 (?), 27.3.2007 14:47
Prikladam ty fotky:

http://rejnoci.unas.cz/chata/stran.jpg

http://rejnoci.unas.cz/chata/shora.jpg

Je to na srp a kosu ? (jako to delame doposud) Nebo by se na to dala vyuzit nejaka mala mechanizace ?  Rizne mensi travniky mame i v okoli chaty, ale primarni je udrzba prave te strane...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 27.3.2007 15:22
Tak tam může být krásně, to Vám závidím !
Já osobně bych volil křovinořez třeba menší kubatůry z důvodu financí. Ale sneslo by to i vyžínač tak kolem 30 ccm. Jestli trváte na elektrickým, tak těch 2000W. Malé elektrické šudlátko by bylo poddimenzované a těžko říci jak by Vám dlouho vydrželo, nehledě na práci která by byla v těchto místech spíš k vzteku.
Ale myslím si, že to šudlátko stejně koupíte a za rok za dva to zahodíte a půjdete pro něco jiného.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.253 (?), 28.3.2007 9:05
No to bych prave nerad, radsi bych uz koupil neco odpovidajiciho charakteru terenu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika