Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chaty, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma
Držáky nářadí
Jednoduché držáky pro snadné uskladnění zahradního nářadí atp.

Zahradní technika > Japonský malotraktor Kubota

stavba, topení, úspory energií, voda a odpady, sítě, interiér, dílna
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Dobry den koupil jsem si malotraktor Yanmar ..., host, 14.12.2013
Proč nejde řadit za jízdy, u nesynchronizovaných p..., host, 7.4.2013
U Kuboty 1600 jde řadit bez problemu za jízd..., host, 26.2.2012
Tyto a podobné typy traktorů z podobných let výrob..., host, 16.12.2011
Já mám B 7001 a tam rozhodně řadit za jízdy nel..., HONZA , 16.12.2011

Japonský malotraktor Kubota

Black Bert (3) - xxx.xxx.114.243 (?)
7.3.2009 23:14, počet návštěv: 86453
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Rád bych znal váš názor na japonské malotraktory, které se u nás nabízejí. Máte jej někdo a jak jste s ním spokojeni. Konkrétně se zajímám o typ KUBOTA L 1501 DT. Ale budu rád za každý přízpěvek do diskuze. Děkuji

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.114.243 (?)
8.3.2009 11:01
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Že by nikdo neměl kubotu?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.83 (?)
8.3.2009 12:26

Třeba v době, kdy jste dotaz zadával většina lidí už spala   ??!!

No ale k tomu traktoru.Starších ojetých Kubot a dalších japonských značek traktorů je na našem trhu poměrně dost.Většina majitelů sem ale nejspíš nezabrousí.Mezi lidmi je v naší zemi ke všemu nezvyklému nedůvěra a spíš to okoukávají po sousedech.Když ale vidím, kolik kusů sem dovážejí prodejci několikrát do roka, jak dlouho se na některé modely čeká a jak rychle po dovozu zmizí, tak jich tady bude fakt dost.

Ve Vaši situaci jsem byl nějaký čas také, zkoumal jsem možnosti a existující typy velmi pečlivě, nakonec jsem zvolil jiného výrobce než Kubotu ale k Vámi vybranému modelu asi toto:

Jedná se o velmi jednoduchý a spolehlivý stroj, ovšem již staršího data výroby.Někteří překupníci rádi(jak je v naší zemi zvykem u všeho) stroje věkem i natočenými motohodinami omlazují.Na to pozor-bude mít dost za sebou.Víc by mi ale vadilo, že se jedná o dvouválec, tudíž chod motoru poněkud tvrdší.Pokud ho párkrát za rok projedete do lesa nebo při polních pracích-budete spokojen, pokud byste ale měl na stroji trávit celý den někde na loukách-brzy Vás to kvůli chodu motoru a hluku přestane bavit.

Napište, na jaké práce si ho pořizujete a kde přibližně ho hodláte zakoupit.Pak se dá poradit líp.

Připojit reakci

8.3.2009 12:58

Díky za reakci. Mám kousek lesa, potřebuji traktor na občasné práce v lese, vytažení + odvoz palivového dřeva.Vy se v tom trochu vyznáte, co typ KUBOTA B 7000. Uvažuji o koupi v Opavě - RVR Agro. Díky za váš názor

Připojit reakci

8.3.2009 13:00

A co náhradní díly a spolehlivost.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.83 (?)
8.3.2009 13:53

Tak na Vaší práci je tento typ více než vhodný.Tím typem 7000 byste si pohoršil.Rozdíl v ceně je zanedbatelný, výkon motoru o něco meší a hlavně- Vy budete v lese potřebovat velká kola- a v tomto ohledu je 1501 nepoměrně lepší. Co se týká spolehlivosti, nic lepšího než originál Japonec neexistuje(což bývá předmětem rádobychytrých debat i na tomto fóru-stačí pohledat),kdo vyzkoušel a není na techniku hovado, tak ví své.

Pro přehledné stránky klikněte na.traktorservis.,pochopíte tam celou paletu nejběžnějších modelů a rozdíly mezi nimi.

Navíc tyto typy jsou konstrukčně velice jednoduché a blbuvzdorné, není na nich žádná elektronika. Jsou ale až na výjimky již dost opotřebené-je třeba dokonale zkontrolovat veškeré převody a motor. Pokud je slušný motor, spojka a převody, není co se týče náhradních dílů moc co řešit. Jednou ročně vyměníte motor.olej s filtrem, občas filtřík nafty a olej v převodech a hydraulice.Na a taky chladící kapalinu.Jinak s díly nebývá problém.

Možná Vás to zaskočí, ale skutečné stáří těchto dvou modelů bývá ze 60-tých až 70-tých let.Přeci jen je Japonsko dnes už někde úplně jinde.To ale nic nemění na geniálně jednoduché konstrukci a vynikající spolehlivosti těchto strojů. Musíte mít ale u takto starých modelů kliku na kus.

Pokud chcete něco blíž k prodejcům, zkontaktuju Vás na mejl.Je mezi nimi dost rozdílů a nechci tady veřejně dělat reklamu nebo naopak.Dlouho jsem se mezi nimi prokousával, hezky ukecávat umí všichni.

Připojit reakci

tktz (122) - xxx.xxx.169.122 (?)
8.3.2009 21:27

jestli mohu dodat tak bych asi ještě šel do třívalce

Připojit reakci

host - xxx.xxx.194.50 (?)
9.3.2009 0:59

Kubota - super stroj

Připojit reakci

host - xxx.xxx.80.237 (?)
9.3.2009 9:48

No tak zase tu nezakládejte nějakou supermodlu - v Japonsku neexistuje jen Kubota i když je vyzkoušený fakt, že její stroje jsou vynikající. Má prostě v naší zemi dovozcem vymakaný marketing a tak se o ní nejvíc ví. Japonci mají další značky, řada z nich se k nám dováží ať nové či použité a některé z nich mají i daleko lepší a praktičtější vychytávky, než Kubota.Jen se o nich tolik neví.Každému, co se mu líbí ne?

Tyhle značky mají velice vymakané motory a ty se používají ve spoustě strojů(traktory jiných značek-viz např.wisconsin, stavební stroje, bagry...)ať je to Kubota, Yanmar,Iseki... Je toho mraky, vše je servisovatelné, stačí jen vybrat.

Připojit reakci

9.3.2009 12:20

Takže by jste japonské traktory doporučil?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.166.38 (?)
9.3.2009 23:20

Jestli se mohu připojit, tak já si myslím, že to nebudou špatný stroje, nebo spíš nebyli. Ale na malotraktor, který je 30 let starý(nebo bůh ví kolik) už ani japonci nedělaj náhradní díly. Když tak něco novějšího. HH

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.83 (?)
10.3.2009 0:10

Máte naprostou pravdu, sám jsem si při pořizování takovéhoto stroje taky prošel fázemi vývoje od nejstarších až po co nejmodernější ještě cenově dostupné typy.Nakonec jsem zvolil celkem moderní hlavně kvůli pohodlí obsluhy a vůbec celkovému komfortu-trávím na něm dost času. Fakt je jeden : ty nejstarší jsou ale neuvěřitelně jednoduché a přitom plně funkční a spolehlivé.Není na nich téměř co rozbít, záleží jen na předchozím majiteli a pravidelných výměnách olejů.  Ale oba asi víme o čem je řeč.Únava materiálu se může projevit kdykoliv.

Připojit reakci

10.3.2009 8:33

Můžu se zeptat jaký typ máte vy?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.159.126 (?)
12.3.2009 23:46

Dobrý den, děkuji za spoustu praktických informací. Zvažuji koupi menšího traktoru pro práci na cca 2ha zeleniny a údržbu starých ovocných sadů - mulčování (cca 2ha). Velký traktor mi přijde moc těžký a pro použití v sadech i příliš vysoký, proto mě zaujali kladné reference na japonské stroje, již nějakou dobu je sleduji, ale chybí mi jakékoli reference na ně a na jejich prodejce. Můžete mi prosím doporučit nějakou konkrétní značku (typ), případně i prodejce. Dle diskuzí na tomto servru jich je víc a ne vždy jsou zcela seriozní, na internetu lze sice nalézt i nabídky z Polska za někdy až poloviční ceny než u nás, ale tam bych měl asi strach.. Předem děkuji za odpověď (v případě potřeby zašlu mail). Standa

Připojit reakci

host - xxx.xxx.166.25 (?)
13.3.2009 7:36

Stando zkuste ISEKI v Jiřetíně pod Jedlovou. Skvělé traktory a jednání oproti zástupcům Kuboty úplně někde jinde. To je moje vlastní zkušenost. Jednal jsem několikrát se zástupci Kuboty, tak se zástoupením Iseki a právě to a bližší servis nakonec rozhodlo pro Iseki. Navíc maji teď 26-27.3.2009 přímo v sídle firmy předváděčku, tak se tam zajeďte podívat. Těch pár km stojí za to.Není to přece jen malá investice.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.83 (?)
13.3.2009 8:08

Pane Stando 159.126. Z Vašeho dotazu není až tak úplně jasné.jestli se zajímáte o starší použitý nebo úplně nový malotraktor.Pokud by Vám šlo o nový, snad se dá s p.166.25 souhlasit-i když jednání nejbližšího prodejce a servisu k Vám musíte posoudit sám a to osobní pokoukání a vyzkoušení Vám nikdo nedokáže nijak nahradit ani okecat-tam pochopíte, co vlastně potřebujete.

Vaše poznámka o ne vždy seriozních prodejcích platí hlavně o prodeji ojetých strojů, u těch nových to asi nemá smysl tak dramatizovat, ti se Vám snaží hlavně prodat za co nejvíc a pokud možno nic neslevit! U nového v podstatě nemáte na výběr nic jiného než Kubotu a Iseki.Pozor ale na to, kde je daný typ vyráběn-to víte, Japonsko je Japonsko.Vozí se sem i Mitsubishi, to vyrábí v Korei.U těch ojetých bych se držel nejprodávanějších značek které mají silné evropské zastoupení a které mají ohromný sortiment a vybavují svými motory i konkurenční značky, a to jsou v současné době Kubota, Iseki a Yanmar.Ojeté jsou vesměs vždy originál z Japonska. Konkrétní typ si za Vás nikdo jiný než Vy nevybere.

Pokud uvažujete o starším použitém stroji, když pročtete v tomto vlákně pečlivé mé odpovedi zakladateli vlákna, kontakt na velmi dobrého dovozce a servismana tam najdete.

Na značce až tolik nezáleží, musíte těch strojů několik okouknout a zjistíte, co je pro Vás to pravé. Vašek.

Připojit reakci

honzauta1969 (12) - xxx.xxx.51.27 (?)
13.3.2009 8:45

Jen bych chtěl připojit, že co se týká prodejců v Polsku, je to stejné jako v ČR -jsou tam dobří i špatní, co se týká původu traktůrků ten je stejný-na základě fota a ceny si objednají v Japonsku kontejner traktůrků, když jim přijede tak je umyjí, "zrepasují barvou", či opravdu zkontrolují a provedou výměnu špatných dílů. Jelikož většina těchto traktorů má do 1000mh tak těch dílů na výměnu tam moc není, dá se říci, že žádný. Doporučuji jak již zmiňoval některý kolega objet několik prodejců i v Polsku, vybírat z traktůrků v původním originálním stavu, vyzkoušet, usmlouvat cenu a hurá s ním do práce. Ve většině případů Vás čeká jen dolávání nafty a výměna náplní a filtrů.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.166.38 (?)
13.3.2009 19:13

Já osobní zkušenost s prodejci nemám, zatím jen projíždím net asi jako většina z nás. Ale jak si vybrat, když RVR- agro, Raja-RVR a Traktorservis jsou v podstatě pobočky jednoho prodejce. Jinak tady máte adresy 2 prodejců, které jsem našel. Autogabriella.sk, traktorimport.hu, tak se mrkněte. Pokud někdo máte nějaké další, sem s nima. A ještě jednu věc, doufám, že se hned do mě nepustíte. Co korejci, Kioti a TYM? Co vy na to? HH

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.83 (?)
13.3.2009 20:26

Já osobní zkušenost s prodejci mám a pro Vás ostatní by bylo daleko lepší neprojíždět net ale radši jejich provozovny.  RVR-agro a Raja jsou skutečně jedna firma a zde víc než kde jinde platí: proč nakupovat u kovaříčka, když můžu jít přímo za kovářem! Což je v tomto případě Ing.Rygel v Opavě. Dohodnete si s ním leccos, je velmi ochotný a komunikativní.Má velký výběr strojů.Případný problém bude stejně nakonec řešit on a jakýkoliv prostředník je jen ztráta času a peněz.

Traktorservis je firma p.Laciny u Brna a dle mé zkušenosti i zkušenosti řady dalších lidí v celé ČR provádí případné podrobné repase skutečným rozebráním stroje do posledního šroubku. Pochopte ale, že u strojů, které mají namotáno cca 500mth a evidentně jim nic není - což pozná on po 10letech dovozů těchto strojů ale nepoznáte to Vy v Polsku či Maďarsku - to není dobrý nápad.Takovou mašinu bych nenechal ani stříkat.

Navíc je nejen mnou vyzkoušeno, že případný problém Lacina řeší jak jen to nejrychleji jde. A o to se přeci jedná nejvíc. To že má Rygel i Lacina na netu některé stejné fotky je věcí jejich dobré spolupráce a šikovnosti se schopností se domluvit a navzájem se nepomlouvat.

Dobře Vám radím-vybírejte jen mezi nimi dvěma.O Lacinovi myslím nejvíc vypovídá čekací doba na konkrétní stroj a doba, na kterou je dopředu vyprodaný.Jakou lepší referenci si přát, že?

Od koho bych ale případné zájemce rozhodně odrazoval je jistý pán od Jaroměře u Hradce Králové, na něhož na Vás vyskočí spousta odkazů na netu. Nebudu jmenovat, ale tam bych si nekoupil ani hrábě.

Co se týká korejců, TYM jsem zkoumal, je to Mitsubishi ale záleží, jaký charakter traktoru potřebujete.Já třeba i na práci na poli a TYM mi přišel tak trochu jen jako komunál na trávu.No a navíc je za trochu jiné peníze.

Jestliže pro Vás bude malotraktor velmi užitečným a potřebným pomocníkem, ale pouze na pár desítek hodin práce za rok, je nesmysl kupovat nový. Vždy budu tvrdit že Japonec je Japonec a přes to nejede vlak!!! Kdo vyzkoušel tak potvrdí, že do něj fakt jen lejete naftu a měníte náplně a šmytec. Nejste u nich otrokem stroje.

A taky se do mě nepouštějte.Než jsem si nakonec vybral, stálo mě to neuvěřitelné množství času a peněz a vím moc dobře, co a proč ostatním doporučuji a co ne. Třeba Vám to ušetří zbytečně utracený čas.

Připojit reakci

14.3.2009 19:57

Dobrý den. Dneska jsem se byl podívat na malotraktory v Opavě. Docela mne zaujaly, ale cena 120 000 bez DPH za repasovaný dvouválec, nebo nerepasovaný tříválec se mi zdá trochu moc, vzhledem k tomu že se jedná o staré použité stroje. Nicméně mne traktory zaujaly a kdyby byly o trochu levnější, tak bych do toho šel. Jeví se mi to lepší investice, než do TZ4K14, které také nejsou nejmladší.

Připojit reakci

14.3.2009 20:19

a co Polsko??? Tam je to o 30 000 levnější 4x4 s čelním nakladačem a sekačka k tomu

Připojit reakci

15.3.2009 8:41

3.83 nebudu se do Vás pouštět, jen mám dotaz? Vy máte nějaké zkušenosti s pánem od Jaroměře??

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.83 (?)
15.3.2009 9:59

Pane tktz, zkušenosti od Jaroměře mám své i zprostředkované a protože jde o tzv.velmi ostrého týpka, tady o tom dál psát nebudu. Mrzí mě, že jsme se v tom minulém vláknu tak trochu "chytili",doufám, že dál bude vše probíhat v klidu.

Pochopil jsem, že vy jste někde od Hradce Králové, pokud chcete nějaké podrobnější info o tomto, rád se s Vámi sejdu osobně. Pokud mě teda nebudete chtít profackovat. Taky Vám můžu podobný traktor předvést v akci. A nejen můj. Pokud byste o setkání měl zájem, dejte vědět.

Připojit reakci

15.3.2009 14:15

né díky já mám tékáčko a pf 62...právě že jsem se tam stavoval ve Starém Plese jen na čumendu a nezdálo se mě jednání a stroje špatný a ceny jsou asi stejný jako v Opavě nebo Brně

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.83 (?)
15.3.2009 16:16

Jasně to počáteční výborné chování potvrzuji. Běda ale, když byste chtěl nějak víc v dané problematice šťourat a nebo snad zajistit nějaké servisní zázemí, byť jen dodávkami ND.Povšimněte si tam neuvěřitelné škály různých druhů, značek a typů strojů. To nakonec ani nelze na tomto dvorku servisně zajistit. Prostě jak za Vámi zaklapnou vrata po odevzdání příslušného obnosu a dovozu vytouženého stroje, skončil jste. To ponechávám s radostí mladším a otrlejším náturám.Ovšem inzerce a reklama excelentní. Počáteční a nezávazné jednání také.  

Proto píšu o kus dál, mrkněte osobně na dílnu a sklad ND vícero prodejců.Ne nadarmo se ti nejlepší soustřeďují na dovoz pouze několika málo značek.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.169.187 (?)
19.3.2009 17:49

čistě náhodou jsem zabrousil na tuto diskusi a tak připojím nějaké info.Před rokem jsem si u pana Rygela koupi kubotu 1902Bs čelním nakladačem+rotavátor cca 900mh.Používal jsem ji 1 rok k naprosté spokojenosti-natočil jsem cca 120mh a po roce šla do světa za cenu o cca15% menší než jsem koupil.Prodal jsem ji pouze z důvodu koupě multifunkčního kloubového nosiče nářadí který je schopen pracovat cca s 70různými adaptéry.

Při uvažování o koupi jsem narazil i na firmu z Jaroměře a chvíli jsem s nimi i komunikoval, protože ale už jsem v byznysu pár let šel jsem od toho.Podvědomě cítíte, že je tam něco špatně, je mi sice jen 37let, ale na traktorech různých typů jsem si odseděl přes 10.000Mh a tak trochu vím jak vypadají stroje které jsou vpravidelném provozu.

Do Opavy jsem si tudíž udělal výlet, podíval se po firmě, promluvil si shodou okolností s kluky kteří tam stroje repasují, mezitím se vrátil majitel a dohodli jsme se.Bez ptaní mi nabídl slevu ke konci roku 10% + tažné zařízení a rotavátor a za týden jsem ji měl v rámci ceny na firmě v Poděbradech.

samozřejmě, že stroje jsou staršího data, nemají posilovač, automatické uzávěrky, powershift,a reverzaci, ale zase je to kus poctivého železa s velmi jednoduchou konstrukcí a přesto že to byl můj zatím nejslabší traktor ve firmě byl jsem spokojen.První moje práce byla rozvézt 50tun černozemě po ploše 7ha k jednotlivým stromům, které jsme zde sázeli-za 15hodin bylo hotovo.

Je paradox, že stroj si ode mne koupil nějaký pán z Náchoda, tedy v sousedství Jaroměře, asi věděl proč.Přijel, podíval se, ukzal jsem mu funce nakladače a domluvili jsme se.Nyní jsem si koupil další Kubotu, tentokrát sekací traktor s vyklápěním do výšky-21Hp,3válec, ale už nový ojetiny prostě nejsou, nebo za cenu blížící se novým strojům.

Připojit reakci

14.3.2009 20:28

http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=iseki

http://www.allegro.pl/search.php?string=kubota&category=16704&buy=0&new=0&pay=0&vat_inv=0&personal_rec=0

http://www.allegro.pl/search.php?string=mitsubishi&category=16704&buy=0&new=0&pay=0&vat_inv=0&personal_rec=0

Připojit reakci

14.3.2009 23:05

Chci se zeptat, jestli máte s Polskem osobní zkušenost. díky

Připojit reakci

15.3.2009 7:58

já ne, ale na ceně jsou lepší a kvalita si myslím bude stejná! Co prodávaj Poláci, tak většinou jsou to fa které toho prodávaj hodně a stále i s příslušenstvím a ND, tak reklamace by neměla být problém(jen cesta je dál)Tady něvědí co si za to říct... na vláknu,,Jaký stroj na 5ha pastvin pro několik koní" to docela podrobně probrali,trochu mě mrzí že host 3.83 mluví a píše něco jiného tady a tam... podle mě koupíte špatný nebo dobrý traktor jak u nás tak všude ve světě... jako auto, někdy se zadaří někdy ne

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.83 (?)
15.3.2009 9:43

Zkuste mi trochu podrobněji vysvětlit, v čem nacházíte mezi mými zkušenostmi ve zmiňovaných vláknech podstatný rozdíl.

Vše na světě je o lidech, všude najdete ty dobré i špatné. Momentální situaci v naší zemi jsem Vám popsal výše a myslím, že snad poměrně objektivně.Taky tam píši, ať si prodejce objezdíte sami-kdo nevěří, ať tam běží. Nezapomeňte si ale prohlédnout u každého z nich přímo dílnu servisu v provozu a sklad ND.Pak suďte.Ty traktory jsou u nás opravdu drahé, ostatně tak jako všechno na co se podíváte.

Rozdíl v koupi na vlastní pěst je v tom, že pokud tyhle stroje dobře neznáte, tak na ně budete v Polsku i jinde koukat jako tele na nová vrata. Je to prostě u nás věc zatím málo obvyklá a tedy málo lidí má nějaké větší povědomí o tom, jaké fígle zde čekat. A pak to holt buď risknete, nebo ne.Každého věc.

Pro mě je důležitější jistota rychlé pomoci v případě nouze.Znáte to, většinou se něco může přihodit, když máte nejvíc práce a je vhodné počasí. A v tu chvíli je dobré mít jistotu, že když bude nejhůř a případná oprava by se z jakéhokoliv důvodu mohla nečekaně protáhnout, můj prodejce a servisman mi okamžitě po dobu opravy zapůjčí náhradní stroj. 

Možná jsem už slabší povahy, ale mě tohle vědomí umožňuje tak trochu lepší a klidnější spánek. Podnikavějším a dobrodružnějším povahám disponujícím dostatkem volného času nic v rozletu po Evropě nebrání.Já mám radši svoji zaprděnou jistotu i když za o něco víc peněz.Asi stárnu.

Připojit reakci

15.3.2009 14:18

Já mám též zkušenost z Polsko, koupil jsem MT 470D, 18,5 hp, 4WD za cca 55000Kč, byl trochu otlučený s vytrhanou elektroinstalací, 500 mh, nic extra jsem od něj nečekal a žádnou pomoc prodejce do budoucna neočekával. Po opravě elektro instalace  (díly do alternátoru bez problému koupeny zde)  už jen dolévám naftu a měním náplně, za těch 5 let a 400mh co ho vlastním bez problému. Jinak, když člověk umí jazyk, tak si koupí manuál a náhradní díly kdekoliv ve světě.

Jak jinak zmiňuje kolega nade mnou je pro člověka co žádnou zkušenost s těmito trakůrky nemá, lepší si vzít sebou někoho zkušenějšího, přijet k prodejci brzo ráno, nejlépe v zímě, vyzkoušet všechny režimy provozu a všechny funkce, včetně hydrauliky.

Nebo je jiná možnost si připlatit (přeplatit) a dostat záruku v závislosti od serioznosti prodejce.

Trochu víš se zmiňoval někdo o panu Lacinovi, tyto dobrá slova mohu jen potvrdit-kupoval jsem u něho příslušenství a svůj vlastní omyl vyřešil hned, s úsměvem a na vlastní náklady.

Je to asi jako ve všem risk nebo zisk-záleží na Vaší osobnosti.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.83 (?)
15.3.2009 16:01

Jsem rád, že potvrzujete moji kladnou zkušenost s tímto prodejcem.Už jsem se začínal bát, že tu jsem v dobré víře případným zájemcům ušetřit čas a peníze za naivního reklamního blba.

A nemyslete si, já s ním měl nejednu reklamaci-ale nikdy ne traktor-vždy šlo o nářadí a k tomu ještě všechno vyráběné v Evropě. Vždy řešil mé problémy co nejrychleji a cestou s dalšími akcemi, takže náklady minimální.

Ať Vám dlouho dobře slouží.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.159.126 (?)
18.3.2009 22:31

Děkuji všem za Vaše zkušenosti. Je vidět že japonské traktory jsou v kurzu.

Standa

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.83 (?)
18.3.2009 23:32

Pro všechny zájemce o originál japonce: dnes jsem to už nevydržel a donesl do stroje baterii, že ho trochu protočím. Baterii jsem vyndal před Vánoci protože jsem letošní zimu stroj nepotřeboval. Před mrazy jsem nalil do nádrže kvalitní naftu a aditivum proti mrazu.Dnes jsem poprvé od Vánoc zapojil baterku, nažhavil cca 10 sec. a motor naskočil na první pokus bez jakéhokoli zakouření.Pohoda.

Připojit reakci

HONZA (425) - xxx.xxx.87.253 (?)
22.1.2010 18:39

Tato diskuse je pro mne velmi zajímavá a užitečná. Uvažuji totiž o koupi malotraktoru a starší Kubota mi zatím vychází jako nejlepší řešení za rozumnou cenu. Mám z části zatravněný sad cca 1 ha na rovině, zahradu a menší vinohrad. Traktůrek by v sadě měl zvládnout kultivování s plečkami podél řad stromků cca 0,25 ha, zmulčování trávy cca 0,75 ha. Na podzim zorat zahradu a zaorat vinohrad.
Uvažuji o modelu KUBOTA B 7001 - je to tříválec, 16 HP, 4x4. Asi plná repase - ať z toho mám radost při práci. Na kubotách se mi také líbí vzorek pneumatik, musí to mít pořádný záběr, protože se současnou technikou se často při práci zahrabávám v písčité půdě. Traktůrek bych rád pořídil do 125 tis. Kč.
Rád bych se zeptal případných majitelů na praktické zkušenosti při práci. Není 16 HP příliš málo na mulčovač?Jaká je rychlost mulčování? Na co si dát ještě pozor při koupi? Taky bych byl rád, kdyby se dal traktůrek převážet na vozíku za auto, protože jezdit bez dokladů je dnes o řidičák a o body.
Děkuji za jakýkoliv názor či zkušenost.
HONZA

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

host - xxx.xxx.127.230 (?)
9.2.2010 21:24

Chcete se dozvědět jak je Vaše Kubota přibližně stará (mladá)?

Odkaz na stránky v angličtině je zde.

Nejstarší rok jsem tam našel 1969!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.48 (?)
4.3.2010 17:46

dobry den, procetl jsem si celou Vasi diskusi a zajimalo by me vas nazor. potrebuji malotraktor s celnim nakladacem, trivalec 18hp, tribodovy zaves, zadni vyvod hridel pohon 4*4,mam 2,5 ha lesa potrebuji sem tam nejake drevo vytahnout, nalozit a odvest domu, jaky malotraktor mi doporucite? dekuji za odpovedi pan.harry@seznam.cz

Připojit reakci

host - xxx.xxx.134.242 (?)
5.3.2010 18:57

Kupte si malotraktor vyrobený v Číně nebo v Indii. Značky Dong Feng, Jinma, Mahindra, LZ. Dovážejí se do republiky. Prodávají je někteří dovozci a to převážně na Moravě nebo v Jižních Čechách.Je možné si individuálně určitý typ objednat sám na sebe a nechat dovézt. To pak vyjde za velice rozumnou cenu. Je v tom však velké riziko, že by jste také mohl přijít o peníze a malotraktor nikde. Sám se zajímám také o některý ze shora uvedených typů Zatím vybírám a čekám na nějakou tu výstavu, kde bych si mohl nabízené zboží osobně prohlédnout a popřípadě vyzkoušet. Volil bych vyšší výkon, minimálně 25 HP.  Například Mahindra 2541 má sinchonizovanou převodovku, což je prý dobrá věc. Tento malotraktor lze přihlásit na spz, postačí řidičák skupiny "B".

Dobrou volbu přeje Venca

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.48 (?)
8.3.2010 20:20

zdravim

diky za odpoved, ja potrebuji neco maleho s 4*4 s cim se mi bude dobre manipulovat v lese, s vykonem 20hp (do stepkovace) a celni nakladac at muzu nalozit kulatinu a s cim muzu odhrnout snih. mam ho pro svoji potrebu. mam zajem o starsi malotraktor do 150000kc dle technickeho stavu. volaji mi sami radoby dovozci ale za kupu nalakovaneho srotu 170000kc plus dph rozhodne platit nebudu.  dekuji za odpovedi.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.83 (?)
8.3.2010 23:08

Pokud jsou pro Vás "číňané" moc velcí a hledáte menší a obratnější stroj pak nechápu, co by Vám zde tak asi mohl kdo odpovědět.

Podívejte se na stránky "dovozců" starších jap.malotraktorů(např.výše zmíněných) a máte jasný hrubý přehled o možnostech Vašeho výběru ve Vámi určené cenové hladině starších strojů.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.60.65 (?)
3.12.2011 20:05

Dobry den,

nevite nekdo - ma Kubota 1600 nebo 2100 uzaverku diferencialu a jakou ma prevodovku? Dekuji, Milda.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.223.3 (?)
16.12.2011 18:05

Zdarec, mám Kubotu B1600 uzávěrku zadního dif.má a zuřivě sháním někoho kdo má také tento traktor. Řeším reklamaci řazení za jízdy a nikdo mi zodpovědně neřekne jestli tento traktor může řadit za jízdy, nebo jen v klidu. Martin

Připojit reakci

HONZA (425) - xxx.xxx.176.214 (?)
16.12.2011 18:59

Já mám B 7001 a tam rozhodně řadit za jízdy nelze, myslím že B1600 na tom bude stejně.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.19.98 (?)
16.12.2011 21:11
Tyto a podobné typy traktorů z podobných let výroby nemají žádné synchrony.Výhodou je naprostá jednoduchost a spolehlivost převodovek(pokud neřadíte přes zuby).Nevýhodou výše zmíněná nemožnost řazení za jízdy. Je to ale vcelku jedno, protože při běžných provozních rychlostech a použitém zpřevodování se tyto stroje rozjedou z místa na jakýkoliv rychlostní stupeň,záleží na zatížení.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.213.195 (?)
26.2.2012 18:36

U Kuboty 1600 jde řadit bez problemu za jízdy, ale musí být v převodovce hydraulický olej ne převodový, muzete vyzkoušet mám tento typ. Mirek

Připojit reakci

host - xxx.xxx.210.64 (?)
7.4.2013 11:46
Proč nejde řadit za jízdy, u nesynchronizovaných převodovek se používá meziplyn, je to u japonců jinak?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.211.16 (?)
14.12.2013 12:29

Dobry den koupil jsem si malotraktor Yanmar F15D jsem s nim docela spokojen akorat mi prodejce zamlcel rok vyroby a tvrdil mi rok 1997 ale to byl velkej omyl a take se mnou prestal komunikovat když jsem na nem žadal aby mi sehnal nahradní díl a filtry do dneska je od neho nemam a tak jsem oslovil jineho dodavatele tak jsem filtry sehnal ale nahradní díl tezko sezenu.Jsem proto pro malotraktor novy a mam zajisteny servis a povolení jezdit po nasich komunikacich to u bazarovych traktoru nelze a hlavne takomunikace s prodejcema je horsi nez jsem si myslel delat mrtveho brouka je u nas to nejlepsi.Taky jsem oslovil jednoho prodejce ktery ma nahradni filtry ale zdelil mi ze mi je neproda ze jsem u nej malotraktor nekoupil tak tomu rikam jednani prodejcu.Koupil jsem malotraktor v Českych budejovicich a toho pana uz radsi v zivote nechci potkat jeho jednani me udivuje.Schanim uz rok nahradni dil na predni nahon a jeto kardanovy kloub v zadni casti u prevodovky tak muj malotraktor jezdi bez predniho nahonu protoze panove tam namontovali neco podobneho ufrezovali drazku v kloubu vse bylo v poradku zaruku jsem mel 1rok tak to vydrzelo jezdim s nim do lesa a tam ho obcas potrebuji Tak vsem doporcuji koupit malotraktor novy nebo si vzit sebou cloveka ktery tomu rozumi.Neverim uz pomalu nikomu mam mezi nima asi tri ktery jsou slusni.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
3fazova koncovka cerpadla Sigma 1631.7.2014883
Zlevněný traktor TC 12,5 v Mountfieldu1731.7.20149416
Oregon Jet fit1631.7.20142008
Struna na křovinořez4231.7.201430425
Výměna oleje a olejového filtru u motoru Briggs Stratton731.7.20141021
sekačka Mc.Culloch1931.7.201423382
Motorová kosa Ikra2130.7.201440192
Stroj Honda nefunguje na český bezin1230.7.2014846
Rider XF 140 HD1730.7.20149296
McCulloch M125-97TC zahradní traktor1030.7.2014471
Malotraktor Vari Honda nebo kultivátor od Mountfieldu?7630.7.201464876
Zhasínanie motora - dusenie230.7.2014294
Vyžínače a křovinořezy Stiga 7230.7.201417802
Přípravek na rovnání klikovky motorů sekaček1428.7.20141958
Westwood T1600 1028.7.201412046
Zahradní traktor Castel Garden XT190, XT2205128.7.201418299
I toto je Mountfield34928.7.2014320291
Krovinorez solo 154 - názory9027.7.201430822
Motorový křovinořez AL-Co 4125 - otáčky motoru227.7.2014137
Příslušenství k MT8-070 mini1926.7.201441007
Vřetenová sekačka hecht 514 profi125.7.2014151
Lištová sekačka Rotax2624.7.201431752
Sněhová fréza Husqvarna5323.7.201442759
Jaký zahradní traktor?2122.7.201414468
Výměna osy u sekačky Mountfield MTF 4820 PD 822.7.20147680
Traktor Castel Garden XT180HD522.7.2014433
Jakou vřetenovou sekačku? Poraďte122.7.2014149
Křovinořez na kolech 3221.7.20144651
T4 K14 vs TZ4 K1434921.7.2014393620
Křovinořez Solo 111B 821.7.20145588
Dakr Panter FD-2821.7.20143352
Bubnová sekačka s variátorem pojezdu 7721.7.20148357
Negativní zkušenost - bubnová sekačka Viva - Motor Jikov520.7.2014608
Křovinořez - rada 2919.7.20144666
Zahradní traktor Husqvarna CT1265618.7.201437068
Honda Vs. Briggs&Stratton11218.7.201464732
Sekačka raser castelgarden r 534 tr318.7.2014259
zkušenosti se Stiga traktory1118.7.20146645
Krovinořez z Lidlu - Florabest - zkušenosti 11417.7.201447367
Stroje danske značky Texas. Zkušenosti?3117.7.201430539
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Paliva a motorové pily, topení, krby a kamna, komíny, zateplení a úspory energií
Řetězy a lišty24.7.2014
Řetězy a lišty23.7.2014
Pila na mýtní těžbu23.7.2014
Řetězy a lišty23.7.2014
Řetězy a lišty23.7.2014
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Reklama | Podněty a připomínky | Kosmetika
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2014