Jaký zahradní traktor pro 15000m2



Stránky: 1,  2,  3   
host - 110.125 (?) 
25.5.2015 20:00, zobrazeno: 24190x

jsa poměrně zběhlý v pilách, křovinořezech i traktorech (těch dospělých) kladu si otázku jak...

sekat a hlavně sbírat 15000m2 louky, kde tráva vyroste za rok cca na 15-20cm výšky, je to bývalé pole ve srážkovém stínu, nikdo v okolí nedělá ani sena protože to nejde hrabat, já zkoušel sena dělat jednou a z této plochy jsem měl asi 2 kulaté balíky, JZD jen mulčují 2x ročně

já doposud mulčuju s vari F-550 jednou za rok, ale trvá to dost času a plocha ztrácí svou pestrost z dob kdy jsme hrabali posekané křoviňákem

sháním tedy jednoúčelový stroj, kterým jednou či dvakrát ročně posekám a zároveň seberu 15000m2 nízké trávy, pozemek je s mírným sklonem až rovinou bez hrbolků, děr a podobně, tráva je nízká, řídká, spíše sušší, traktor nebude ani v budoucnu nic tahat ani se k němu nebude připojovat žádné jiné zařízení, na to mám těžší stroje

byl jsem se kdysi ptát v MF a prodavač na mě civěl jak z jara když jsem mu řekl hektar a půl, jenže, plno lidí si zahradní traktor koupí na půlhektaru a seká s ním několikrát do měsíce, já chci sekat max 2x do roka

v hledáčku jsou stroje i typu rider, výkon mezi 8-13hp, hydrostat výhodou a asi i jedinou volbou, rád bych volil mezi Stiga/Husqarna, MF/MFD/Hecht rád vynechám, cena ideálně do 50tis kč, ojetině se nebráním, hmotnost řidiče je do 70ti kg

děkuju všem za tip a nejvíc za zkušenost, v mém okolí je jedna STIGA 4x4 (ta nejlepší) a spokojenost, ovšem 130tis za ni dávat nechci a jeden SECO traktůrek za 80tis a taky spokojenost

Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 146.58 (?), 26.5.2015 7:15

S 13HP tam stravis mladi.Mam 12HP a 40 aru sekam 2.5-3 hod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.102 (?), 28.5.2015 3:48
Na toto jsem viděl perfektní vychytávku-sekací traktůrek se sklopným valníkem od vari s uzavřenou nástavbou z jeklíků vzadu otevírací, s jemným pletivem.Traktůrek byl spojen širší trubkou než je tunel s valníkem a tím získal pětinásobně velký sběrací koš a nemusel lítat vysejpat svých původních 300litrů.Jinak bez koše to lítá min. 10m, takže o plnění se fakt bát nemusíte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.102 (?), 28.5.2015 4:50
Mulčovat kladívkovým mulčovačem- cepákem, ať už ve spojení se stigou, kde je okolo sta kladívek, nebo neseným cepákem, když máte traktor.Je to lepší než pokládkový od vari, když Vám záleží na složení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 110.125 (?), 28.5.2015 22:04

mým cílem je trávu v jakékoliv podobě sbírat z pozemku pryč, chci zase tak pestrou barevnou louku jako byla před lety a ne monokulturu z mulčování

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.125 (?), 28.5.2015 22:03

vychytávka to pěkná, jen od VARI bych nechtěl nic ani zadarmo :), člověk by si myslel že F-550 za ty peníze bude aspoň dobrá, ale lak se začal loupat po půl roce, 2x jsem vařil praskliny na rámu a řidítka mám už tak vyvyklaný - v max výšce se totiž velmi rychle vyvyklají takže člověk je musí dát o šroub níž, nýty na krytu nože jsou tak povolený že to drnčí až běda - budu tam dávat nerez šrouby, jen ten motor, ten je dobrej, ostatní je aušus a potvrdil mi to Agrowest v Plzni - ale hlavně že mi to rádi prodali

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.173 (?), 29.5.2015 3:30
Oprava: vozík od varesu, né od vari.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 28.5.2015 18:30

Pane Martine - na vašich jeden a pul hektaru, by jsem volil zahradní traktor pouze jako nouzové východisko. Je to samozřejmě možné a jsou takové stroje, ale existují přijatelnější komunální malotraktory, at John Deere nebo Kubota. Ale pokud si zahradní traktor nenecháte vymluvit volil by jsem zahradní traktor John Deere X 534. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.125 (?), 28.5.2015 22:17

běžný zahradní traktůrek mě napadl, protože s ním budu tuto plochu sekat 1x max 2x do roka, když domyslím, že někdo má zahradní traktůrek na sekání např 3tis m2 kolem domu a dělá to 2 x do měsíce, výjde mi to za rok 3,6ha

tak včil jak to teda je :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.173 (?), 29.5.2015 3:43
Je to tak, jak píšete-technika je dělána na určitý náběh komponentů a sekacích cyklů, proto se u travních sekaček udává doporučená max. plocha a je jasné, že sekání je min. každý týden, max. jednou za dva týdny, což je okolo 20 sekacími cykly.Takže průměrná sekačka naseká víc, než je Váš požadavek (1.5-3ha/rok).Komunální technika by byla třeba, kdyby to byl jeden cyklus, já třeba sekal cyklus 8000m2/každé 2týdny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika