Jaký zahradní traktor pro 15000m2



host - 25.2 (?)
29.5.2015 9:28

Ano s tím souhlasím. Potvrzuje to zkušenost prodejcu proti diskutérum na Zahrada.cz. U zahrádkářu vítězí Hecht a Mountfild před Husqarnou a Stihlem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 35.173 (?), 29.5.2015 3:52
Vezmu-li v úvahu mountfield, tak sousedovi vydržel bez větších oprav 500mth, což pro Vás je na 16let, počítáno 1000m2/hod. v klidu a pohodě.A jezdí dál po investici 15tis.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 110.125 (?), 29.5.2015 6:48

na tomto konkrétním pozemku je travní porost tak řídký a málo šťavnatý, že když hrabu klasickýma hráběma, tak mi půlka hmoty propadne mezi zuby, kosím křoviňákem kotoučem, čili hmota vcelku, takže jde hlavně aby traktůrek vydržel pojezd

kdybych se tím chtěl přiživovat, koupím si komunál rovnou a nepřemýšlím o tom, nebo pořídím mulčovač se sběrem za traktor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.2 (?), 29.5.2015 9:28

Ano s tím souhlasím. Potvrzuje to zkušenost prodejcu proti diskutérum na Zahrada.cz. U zahrádkářu vítězí Hecht a Mountfild před Husqarnou a Stihlem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.193 (?), 29.5.2015 23:01
Kupte si zahradní traktůrek s hydrem K-46,je to japonské kanzaki, používá ho honda, stiga,mountfield, starjet.Motor zpravidla přežije traktor.I stihl či Hq má hobby stroje, problém je, že si lidé neuvědomují kupní sílu, kdysi se za profi pilu dalo 15000,- a byly to 3-4 výplaty před 25lety, dnes to je stejná cena, ale z jedné výplaty ještě zbyde a čínské šunty zde nebyly, tak si přece nikdo soudný nemůže myslet, že za 3tis. pila bude dělat těžbu, bude rád, když mu udělá 3m3 paliva za rok a to právě kdovíjestli, ale o její prodejnosti nepochybuju.Je to asi s podivem, ale traktory do 50tis. jako nové moc nedoporučuji, to radši ojetou hondu za pade.I mounfield má použitelné věci za rozumné peníze, jen se to chce vyhnout nejlacinějším výrobkům které jsou cílené pro důchodce a servisovat sám, či jinde-servis je zdlouhavý a nákladný (min.3-4 týdny).Když vezmete starjet nebo stigu cca kolem 70tis.,tak stači měnit jen olej na Vaše podmínky.Hq měly vadná hydra a celkově nicmoc komponenty, jsou dobré až od riderů.Klidně se ptejte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.193 (?), 29.5.2015 23:19
Do sta tisíc se bavíme stále o hobby traktorech, profíci typu kubota, iseki,stiga park jsou nad dvěsta tisíc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.58 (?), 30.5.2015 5:38

Muj CMI sTecumsehem 12HP z OBI uz 10let dava 40a kazdych 14 dni.Byl nejlacinejsi co vubec slo koupit.Menili se jen remeny a baterka.Neni to jen o penezich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tomáš Dobrý - (2) - 49.98 (?), 30.5.2015 8:51

Hledal jsme diskuzi kde se laik v oboru jednoosý traktor může něco dozvědět. A protože zde se vede debata celkem průběžne skusím se zeptat zde. Ona dobrá rada se vždycky hodí

Dostal jsme starý sad cca 5000 m2. Je krásné se ním brouzdat, ale jak se oteplilo příroda zařadila kvalt a všechno co se v sadě nachází se nějak bujně rozrostlo. Tráva nad kolena,  pár řádku brambor se cpe vesele ze země a o zelenině či ovocných stromech ani nemluvím. Děda co mi zahradu dal dělal povětšinou všechno ručně, snad díky tomu že to měl v ruce a nebo taky proto že přeci jen v důchodě měl trochu víc času. A protože nemám tu výdrž co on rozhodl jsme se koupit nějaký strojek co by mi se zahradou pomohl.  Měl jsme štěstí a mohl jsme si z jara půjčit VARI, MOUNTFIELD a teď mám slíbenou krátkou zápujčku na AGZAT. Nejsou to špatné stroje ale každý má svoji mouchu. 

Teď jsme narazil na odkaz jednosého traktoru FMP. Ten sem dováží f. od Uherského Hradiště. Nevypadá špatně, ale protože je to sám voják v poli chtěl bych se dotázat zda jej někdo nemáte a jaké s ním jsou případné skušenosti. nejde o cenu jde o provoz, cenu versuz užitná hodnota a ND budu řešit až po té co se o stroji něco dozvím.

Jedná se o stroj FPM 410/ FPM 414 od dovozce DFH s.r.o. (DEUTZ-FAHR HECKEL).

Tak že dík za odpovědi, čím víc tím líp.

jednooska
jednooska
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.125 (?), 30.5.2015 9:33

Pro staré sady mám slabost, můžu vědět kde přibližně leží ten váš?

0,5ha je podle mě hraniční plocha mezi jednoosák a malotraktor

když to beru podle své zkušenosti, tak na sad u domu (lehce přes 0,5ha) mám mulčovač F-550 a na polní práce GRAVELY s rotačním pluhem a rotavátorem z roku 1955 a je to tak akorát, letos prvně jsem mulčoval už dvakrát, vždy to vezme tak 6h práce (i včetně křoviňáku na dodělávky), tráva tam moc neroste, je to bývalé pole

na další náš (úhor) cca 2,5ha právě řeším zahradní traktůrek se sběrem, vždy tam mulčuju F-550 plochu cca 1,2-1,5 ha jednou ročně, protože víckrát to nemá smysl i tak je na konci sezóny tráva lehce na kotníky, ale nebaví mě za tím běhat a hlavně potřebuju posekanou směs do kompostu

1ha až 5ha bych to viděl na klasický malotraktor 4x4 Kubota & spol 15-25hp, jinak je to trápení

a nad 5ha mám Zetora, kterým obhospodařuju asi 7ha luk

co se techniky týče, zažil jsem mnoho spokojených s VARI (Hondou motorem!), ale vždy to byla plocha kolem domu řádově tisíce metrů, jakmile došlo k navýšení obhospodařované plochy, téměř vždy si sousedi pořídili malotraktory 4x4, případně lehký Zetor

osobně bych v okruhu jednoosých dal přednost jednoosým malotraktorům od italského výrobce BCS řady 710, 720, 730, 740, 750 PS.

o FPD jsem slyšel, nemám vlastní zkušenost, co mě ale totálně odrazuje od těchto jednoosých je fakt, že veškeré ovládací prvky jsou ovládány ručně, což v případě práce se strojem značně ztěžuje ovládání stroje, člověk má pak opravdu málo rukou aby držel balanc stroje a ovládal jeho funkce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tomáš Dobrý - (2) - 49.98 (?), 30.5.2015 11:39

díky za odpověď. Je to takový dolík na Svitavsku.  Prtoblém je v tom že v sadě je dost letitých vysokokmenů a a jízda traktorem je zde téměř nemožná. TK jsme zavrhl protože je to dolík a mám obavu že při špatném nájezdu bych válel sudy. No a zvažoval jsem Kubotu a chci se na ni jet podívat tak že uvidím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 31.5.2015 10:59

Ano souhlasím s vámi, mám vyzkoušeno v praxi práci s Vari Hondou 5,5 Hp v polním sadu a zelinářských polnostech. Jde to, ale člověk k tomu musí mít vztah a hodně tomu obětovat, v tomto případě to není zahrádkaření s příležitostní udržbou zeleně.  Ano BCS je sice ideálním řešením pro větší zahrady a malé Zahradnictví, ale lepší je Ital s názvem Antonio Cararo! A osobně si myslím, že v udržbě zeleně málokdy stačí ve vegetačním roce pouze posekat dvakrát. To je možné cca tak dva roky, než náletové rostliny zesílí a na pařezy šípku a špendlíku si musíte vzít krumpáč. Přeji všem bohatým luftákum aby s náletovými rostlinami měli co nejméně práce a starostí! PS - rotavátor vám nenahradí orbu, spíše naopak!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika