Jaký štěpkovač?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 51.78 (?) 
3.12.2014 21:25, zobrazeno: 21795x

Dobrý den,

poradíte jaký je vhodné koupit štěpkovač na doma?

Přečetl jsem si tady snad všechny diskuze na téma drtič, štěpkovač takže rozdíl chápu. Máme zahradu s přibližně 50ti ovocnými stromy, které nebyly dlouho prořezávané. Jde mi tedy spíše o zpracování syrového dřeva, stačí do průměru 5cm. Chtěl bych aby si štěpkovač poradil jak s malými průměry tak i s průměry kolem 3cm. Ideálně aby si větve "natahoval" do sebe sám. Štěpku bych chtěl po usušení používat na topení, zatím jenom v kamnech, časem možná i v kotli pokud se to osvědčí. Představuju si něco max do 20000 (koukám i po bazarech). Nemám traktor, takže něco s vlastním pohonem.

Děkuji všem za reakce.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 234.14 (?), 3.12.2014 22:53

na tenke: BOSCH AXT 25 D alebo CT. Hrube posekat popilit. 50 stromkov... Hladajte aj lacnu obsluhu. Plus odvetvovaciu pilu a vykonne pakove noznice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 3.12.2014 23:02

Pokud jsem to dobře pochopil, tak nikoliv elektrický, ale benzinový (naftový).

To moc na výběr nemáte = z tuzemských Bystroň nebo Vari.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.3 (?), 5.12.2014 18:27

Děkuji všem za reakce.

Díval jsem se na prezentační videa Vari i Bystroně. Představoval bych si něco přesně s takovou silou a rychlostí jako nabízí Bystroň. Všiml jsem si, že nabízí i špalíčkovač což mi přijde podobné jenom to dělá hrubší kusy. Cena za to co bych si představoval začíná na 50k a tolik peněz do toho opravdu teď nechci dát. Je pravda i to co psal někdo níže o hospodě a pivu :) Nepočítám ani s tím, že by se mi investice někdy vrátila, jde spíš o usnadnění práce.

Koukal jsem i na video štěpkovače od Bosche, ale to je přesně co nechci - je to hrozně pomalý, myslím, že i sekyrkou to naštípu rychleji...

Až budu mít zbytečných 50k určitě si ho pořídím, ale zatím zůstanu u ručního štípání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 5.12.2014 21:23

Pokud jsem to dobře pochopil, tak až za 2 miliony koupíte ten les, tak si pořídíte k sadu s lesem "Rojek DH 10 E drtič dřevní hmoty - špalíkovač"wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.91 (?), 6.12.2014 6:46

To jste napsal vtipně.Na začátku nic, pak možná za 50 tisíc.Bosch je z jednoho videa pomalý atd.Pokud jsou děti přetláskané chipsama, tak můžete mít bramboračku nejlepší na světě.Nemají zájem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.68 (?), 4.12.2014 7:26

Dobrý den. Napíšu za sebe. 50 stromů je celkem malý počet. Větší množství dřeva po prořezu budete mít jen jednou a to po prvním prořezu. To se dá hravě zvládnout motorovkou na špalíky. Drobné větvičky bych popálil po proschnutí přímo v zahradě a opekl bych na ohýnku buřty. V dalších letech už bude vždy jen pár kousků větví. Mám asi 500 stromů a zatím štěpkovač nemám žádný. Spalovat malou štěpku v malém množství je dle mého na nic, také je třeba kotel s odpovídající konstrukcí. Navíc ta práce se sušením. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.1 (?), 4.12.2014 9:12

Štiepka dobre horí aj surová, len má nižšiu výhrevnosť.Čím je vyšší podiel zelenej hmoty, tým sa viac zahrieva.Štiepkovaná na jar bez listov, a chránená proti daždu preschne na kope celkom dobre aj bez prehadzovania.   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 4.12.2014 9:41

Ztrátu na výtřevnosti bych tolik neřešil, jako to, že čerstvá štěpka dehtuje komín. Pokud není vložkován nerezí, je odfrézování zdehtované omítky a vyvložkování docela drahá záležitost.

No, pokud opravdu v sadu není elektrika, tak je nejúčelnější pořídit si ty dobré pákové nůžky. Vše nad 2 cm se dá sušit jako otýpky a přikládat jako klacíky délky cca 20 cm (oproti štěpce čistá práce doma). Ostatní drobné vršit na velkou kupu a pak se rozhodnout, jestli spálit na místě, nebo pozvat na jedno odpoledne ročně štěpkovač od lesáků, údržby silnic nebo technických služeb z blízkého města. Počítám li 2000,- za kvalitní sadu nůžek, zbývá mi 18.000,- na nájem techniky. Pokud to bude 1000,-Kč/rok, mám na dost dlouho vystaráno a když některý rok toho bude jen tak na ty vuřtošpekáčky, tak i ušetřím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.132 (?), 4.12.2014 10:18

Standa ma pravdu. Ak si chcem dat pivo nekupim si krcmu. Pakove noznice su pre hrubsie konariky mozno rychlejsi nastroj ako stepkovac. Kusy s dlzkou 40 cm su praktickejsie na ulozenie a susenie ako drobna stiepka. Ak bude nutny stepkova, c da sa pozicat, pripadne drobne konariky hadzat na kopu a kompostovat. Ked mate 50 stromkov, mate asi dost velku plochu aj na tento odpad.... alebo dat odviest, ci spalit. Vzdy to bude vyhodnejsi biznis ako kupit stepkovac. Pre mna je stepkovac viac modna zalezitost nez pomocnik. Rychlejsie hrube nakratim a jemne hadzem na kopu. Okrem stepkovaca usetrim aj vela casu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika