Jaký olej do motoru B&S 675 Easy Start (Al-ko 520 BRV)



Stránky: 1,  2   
host - 238.170 (?) 
16.3.2010 12:17, zobrazeno: 42974x

Dobrý den,

na webu jsem koupil sekačku Al-ko 520 BRV s motorem Briggs & Stratton 675. Ještě mi nepřišla, ale už řeším nákup oleje, protože ten co je u sekačky je jen na prvních 5 hodin. Výrobce prý doporučuje Castrol GTX 10W40, ale cena je dost velká, litr za 300 Kč. Na Aukru jsem našel Castrol Magnatec 10W40, cena poloviční. Myslíte, že bych ho mohl použít, když má stejné viskozní vlastnosti? 

Musím v zákonné záruční lhůtě dva roky taky nechat olej vyměnit (=a zaplatit) u servisních partnerů, nebo si ho mohu vyměnit doma? Předpokládám, že pro prodlouženou 6letou záruku budu muset do servisu tak jako tak.

Mohu si do servisu donést vlastní olej, abych ho nemusel kupovat od nich?

Děkuji za odpovědi.

Petr Filipi

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 4.243 (?), 16.3.2010 13:21

Roční servis "u odborníků" pro šestiletou záruku bude nutný. Olej si můžete donest vlastní, ale měl by mít ty parametry, které se dočtete v návodu. Nikdo nemůže bazírovat na značce jen na kvalitě oleje. Bude možná zajímavé sledovat, jak se budou v servisu tvářit, když budete chtít bezplatný servis na stroj z netu. Doklad o roční odborné prohlídce bude dobré mít i proto, byby se v průběhu času řešila nějaká ta závada a servis řekl, že to nemělo servis. Bude na vás prokázat, že se mýlí a v případě držení potvrzení o prohlídkách to nebude problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.250 (?), 16.3.2010 13:27

Castrol GTX se už nějakou dobu nevyrábí, pouze doprodává, a popravdě, ani za moc nestojí. Použijte Magnatec či jakýkoliv jiný olej stejné specifikace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 16.3.2010 14:11

Proč se na tak důležité věci ptáte na fóru? Proč jste se na ně nezeptal při koupi? Tady Vám někdo poradí, ale rozhodující slovo má servis a prodejce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.6 (?), 16.3.2010 14:24

A proč nezvolíte origo olej od B S SAE30? je to cca 100Kč, jedna víměna = 100kč 1x ročně za olej... myslim že neni co řešit a kvuli pár korunám hledat nějaké alternatyvi. Nechci tim tvrdit že je to pro ten motor ten nej olej, ale zkrádka je to ten co tam má být a máte 100% jistotu. Nebo snad budete používat sekačku celoročně? Jinak toto se tu řeší v podstatě stále do kola...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.253 (?), 16.3.2010 14:56

Jak už bylo řečeno, řešilo se to tu už snad 100x.Do Briggse patří briggs olej SAE 30,nebo jiné náhrady do motorů zahradní techniky.Mám pocit, že olej Castrol Magnatec, ať už jakékoliv viskozity, se používá do aut s vodou chlazenými motory.Jinak co se týče záruky na motor 6-let, dobře si prostudujte záruční podmínky prodejce.

Ten sám motor o výkonu 5koní mám na sekačce staré 14 let.3x rovnaná kliková hřídel.Na podzim provádím údržbu s výměnou oleje.Vzduchový filtr sem tam vyčistím, po dvou sezonách vyměním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.170 (?), 16.3.2010 14:46

Nezeptal jsem se proto, že nejdůležitější slovo má výrobce. Doufám, že se v záručním listu něco dozvím. Ale ten si přečtu až tehdy, až budu mít sekačku doma, protože Al-ko nemá záruční listy na netu (a nemá tam ani návody k obsluze), což nechápu. Volal jsem tam a paní mi v AL-ku řekla, že mi nemůže zaslat záruční list, protože je má očíslované a nechce, aby se někde toulaly po netu. Ještě zkusím Bédu trávníčka, tam snad návody k motorům jsou.

Asi tuším, jaké bude řešení - tady mi někdo poradí nějaký olej (Castrol magnatec 10W40 nebo B&S SAE30,...) a já se mailem zeptám výrobce (tj. firmy AL-ko), zdali ho mohu používat.

Jinak děkuji za typ na origo olej B&S. Netušil jsem, že dělají (prodávají) taky oleje. A proti tomuto oleji ve stejnojmenném motoru snad nikdo nemůže nic namítat.

Ohledně bezplatného servisu na stroj z netu - já myslel, že výměna oleje je placená práce. A doufám, že na závady, pokud se nějaké vyskytnou, se budou v každém servisu koukat jako na práci, kterou jim zaplatí výrobce sekačky. Takže se na ni budou koukat s nadšením, že mají práci a z toho zisk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.122 (?), 16.3.2010 21:53

Dovolím si oponovat - Castrol se mi nezdá drahej, on je drahej. Litr oleje za 300 Kč mi fakt levně nepřipadá. Béďa s tím má společné to, že na jejich stránkách jsou návody na motor BS 675.

A co se týče neplacené záruční opravy, tak od toho snad je síť záručních opraven. I když já jim dejme tomu za opravu nezaplatím, tak to přece nedělají zadarmo (pokud je uznána reklamace).

Petr Filipi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.107 (?), 16.3.2010 22:14

Což o to, dily vyreklamují třeba u zastoupení, ale pokud mají náklady na servisní práce v marži z prodeje stroje, který v tomto případě neproběhl kdo ví jak se zatváří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 164.234 (?), 21.4.2011 16:13

POuzi BS SAE 30 a mas pokoj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika