Jaký obraceč sena pro Dakr Panter?



host - 40.133 (?) 
2.6.2008 10:18, zobrazeno: 17063x
Dobrý den, vlastním sekačku DAKR Panter a uvažuji o koupi obraceče a shrabovače sena. Ale nevím, který ze 2 vyráběných typů by byl vhodnější - OP 112 nebo OP 114? Suším na ploše něco přes 4000m2, v mírně svažitém terénu a mezi stromy. Můžete mi prosím sdělit své zkušenosti a názory, a to jak z hlediska vlastní činnosti (obracení, ale i shrabování), tak i z hlediska manipulovatelnosti? Také by mne zajímaly zkušenosti v kombinaci se sedačkou (jestli je to použitelné apod.). Děkuji, JS
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 29.74 (?), 4.6.2008 8:57

Zkusil bych ten OP 114 - pásový. Je sice dražší, ale má větší záběr a účinnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.133 (?), 5.6.2008 9:58
Díky za Váš názor, taky se kloním spíše k tomuto, ale nemám s tím žádné zkušenosti a tak nevím, jestli se s ním dá dobře pohybovat i mezi stromy apod. Nemáte někdo zkušenost s obraceči (podobný se dělá i pro VARI)? Díky, JS
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 5.6.2008 10:27

Na vojtěšku se obracák nehodí, zbydou potom jen klacky. Silná vrstva mokré trávy je pro obracák problém. Pokud je nerovný terén (krtince),  práší se jak v kamenolomu. Výhodou je obrovský výkon při obracení již proschlého sena.

To jsou moje zkušenosti s rotačním obracákem Vari.

Nejlepší je trefit to správné počasí a vydržet s nervama... to se dá usušit seno i bez obracení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 71.8 (?), 5.6.2008 10:40

Já si pořídil na o málo větší výměru přizpůsobený koňský obracák za frézu PF-62. 4000 m2 mám šetrně otočeno za 15-20 minut.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 169.8 (?), 6.6.2013 9:28

Ten pásový obracák pro Dakr je šílenost na obsluhu - těžký jako prase a kolečka vpředu jsou pevná (u Vari jsou myslím otočná), takže obrátit stroj je děsná práce. K tomu pevně spojená šípová kola, ryje to i s bubnovkou. A jinak - výkon to má, ale připadne mi to strašně rychlé (pohyb pásu), takže spíš to je na zničení sena než na jeho obracení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika