Jaký malotraktor na 1 ha?



host - 58.114 (?) 
7.7.2013 14:25, zobrazeno: 13666x

Obdělávám asi 0,2 ha orné (záhony+pole), 0,3 ha luk na seno a nějaký les. Doposud jsem vše zvládal frézou MS 06 a osobákem s vlečkou. Při jarní orbě jsem zničil motor, proražený motor, zadřená klika díky ztrátě oleje. Nový Briggs 5 HP vyjde asi na 10 000kč, oprava pracná s nejistým výsledkem (prováděl bych si sám). Rozhoduji se tedy požídit už "pořádný" malotraktor. Tak okolo 50 000kč plus nářadí (sekačka, pluh, radlice na brambory, vyorávač). Co by jste mi doporučili? Napadlo mne TKčko nebo nejaký Yanmar. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 229.11 (?), 7.7.2013 16:37

do 50 000 moc velky vyber nebude da se s trochou stesti sehnat TK ale to uz bych radeji volil RS 09 dvouvalec ten se pohybuje okolo 30 000 kdyz je ve slusnem stavu a do brambor nema konkurenci a da se za nej upravit i nektere konske naradi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.114 (?), 8.7.2013 13:36

Joo, tak ereso mě taky napadlo. Cenově by to vyšlo asi nejlíp. Já s tím párkrát jezdil, když jsme dělali sena. Pravda 3,5t vlečku se senem to taky dom odtáhne, sice žádná závratná rychlost, ale tak seno se nedělá každej den. Les mám asi 3 km, tam by taky rychlost nebyla problém. Jaký je eresák při práci v lese? Má uzávěrku? Jak je to s provozem po silnici? (jel bych po polní cestě, ale jen za sucha, jinak po asfaltu)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 229.11 (?), 8.7.2013 16:08

eresak ma uzaverku a ja snim delam jen brambory taha i bramborovy kombajn jednoradek do lesa nejezdim ale dost ho v lese pouzivaji a ma vyborne brzdy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.114 (?), 30.8.2013 18:42

Jsem již rozhodnutí pro Ereso. Mám možnost koupit dvouválec, v pojízdném stavu, bez nařádí a nebo čtyřválec s korbou, vlečkou, nosičem, pluhem, sekačkou a radlicemi. Jsou nějaké zásadní rozdíly mezi těmito traktory mimo výkonu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
René - (6) - 119.121 (?), 17.9.2013 16:58

Dobrý den, co vím tak u čtyřválce někdy praskají, nebo poškozují klikovky, případné opravy na tyto staré stroje, tedy co motoru se týče vyjdou celkem draho, tak jestli se Vám to vyplatí.Samozřejmě stroj v dobré kondici vydrží ještě dlouho. S pozdravem R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 17.9.2013 20:13

U nás tento traktor zabil chlapa, je to absolutně nevhodný traktor do lesa, při bočním náklonu díky vysokému těžišti jdete hned do kotrmelců a asi nemusím říkat co se stane, když se to na vás nakutálí, nehledě na to, že to při blátě absolutně nic neutáhne, má to lehkej předek, tento traktor tak maximálně na to pole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika