Jaký kultivátor



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 154.158 (?) 
21.2.2013 9:51, zobrazeno: 35813x

Dobrý den, chci si pořídit nový kultivátor a nevím, pro jaký se rozhodnout. Líbí se mi výrobky firmy Jikov, ale nemám s nimi žádné zkušenosti. Děkuji za Vaše rady, zahrádkář z Plzně

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 21.2.2013 19:07

Do vyhledávače napište motokultivator (kultivator) a dva dny máte co číst.   Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.242 (?), 23.2.2013 11:26

Dobrý den, to jsem učinil, ale texty se týkají jen vari, mountfield, ale o nových Jikovech system Expert tam není ani řádku. Chci si pořídit už něco lepšího, ale za kultivator od Vari se mi nechce dávat okolo 40000 kč. Jikov vyjde na 15000, je pravdou, že se nedá na systém Expert dát tolik různých aplikací jako na Vari, ale mě jde jen o kultivátor. Jikov je vybavuje šnekovou převodovkou, staré jikovy měli odstředivou spojku. Proto chci znát názory uživatelů, tedy pokud někdo nové kultivátory jikov má. Zahrádkář od Plzně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 141.6 (?), 23.2.2013 13:07

Dobrý den, s tím kultivátorem jikov bych byl opatrný, ono jeho necelých 60 kg na 85 cm rotavátor se mi zdá málo - do písku nebo lehké půdy to půjde, ale jestli máte střední nebo dokonce těžkou půdu, tak pochybuju, že ji zpracuje dobře do hloubky /to je velmi důležité právě na těžší půdě a má to velký vliv na výnos - např. u brambor - tzv. je potřeba "nadělat" hlínu. Jinak já sem měl asi 15 let kultivátor mountfield MS 06, nyní je 07, a s motorem spokojenost, ale soused má staré vari - dvoutakt, a zrotavátoruje to podsttně líp - do hloubky. Proto sem letos v lednu koupil taky radši vari, ale koupil sem přes internet zvláš´t motor honda 190 GSV - poloprofi s lepšíma řidítkama special, to mě vyšlo na 20 000,- - dovezla mi to PPL - vpořádku. A zvlášť převodovku 317/S s rotavátorem - za 15 000,- - celkem tedy 35 000,-, pokud bych koupil běžný motor 160 GCV, tak by mě to vyšlo na 30 000,-. Důležité je u vari i vybrat nože rotavátoru - kopinaté do střední a těžké půdy, úhlové do lehké a písku. Nevím, jak to zjara zpracuju, ale váha kolem 100 kg na 85 cm rotavátor snad bude mít vliv. přeji šťastnou ruku při výběru. Mitiska Třebíč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.91 (?), 23.2.2013 15:27

Máte celkem pravdu s těma bramborama.Když jsem je vyorával, jel jsem ve tvrdém, taky jsem se bál abych je nerozřezal.Dal jsem si tedy úkol, že to zorám hlouběji.To ale nemá z rotavátorem nic společného.Ten si sedne v určité hloubce na převodovku a hlouběji nejde.Tím chci říct, ře pokud dobře zoráte, půda rozmrzne, tak to zpracuje i lehký rotavátor.Když budu orat rotavátorem, což někdy na malých záhonech taky dělám, tak bude poskakovat i těžký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 141.6 (?), 23.2.2013 17:34

Pokud dobře zoráte a půda promrzne, tak to zpracujete i lehkým rotavátorem, ale jen na lehčí nebo písčité půdě /a na to nakonec nepotřebujete ani rotavátor, to samé na takových půdách udělá i kultivátor, kombinátor, nebo i brány, protože se zde hrudy netvoří/. Já ale sázím na poli po obilí a traktorech, navíc opravdu těžká ale úrodná půda, je to často ujeté, utužené, napodzim samozřejmě nechám dobře zorat, na jaře se to jen sype, jak to mráz roztrhá, ale jen po povrchu, jen zcela výjmečně je to roztrhané do potřebné hloubky /nutné prvně provlhlé a pak holomrazy/, to je málokdy, naopak v hloubce je dost polotvrdých hrud, které rozbije právě a jen rotavátor, ale aby šel do patřičné hloubky, musí být dostatečně těžký, možná mít i určitý tvar nožů a taky určité otáčky. Prostě sousedův starý vari to udělal do větší hloubky podstatně líp, než můj mountfield, a taky to pak bylo za vegetace poznat - prostě strukturní půda zpracovaná do hloubky drží víc vody a víc živin, proto sem koupil taky vari, i když je hodně drahé, a věřím, že se mi to vyplatí /pěstuju na poli květiny/. Kdo má jen zahradu, kam nepustí traktory, patrně i když půda těžká, tak mu to nemá co opravdu ujet, a pak by asi stačil jakýkoliv rotavátor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.91 (?), 23.2.2013 18:39

Máme těžkou černozem, ale je pravda, že jsem si udělal kolej těžkým traktorem jen jednou.Pak už nikdy.Letos půda ještě nepromrzla, takže stím částečným promrz..máte pravdu.Ať si stroj užijete ve zdraví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.165 (?), 25.2.2013 7:00

Děkuji vám všem za reakce. Máte pravdu, že je třeba si dobře vybrat nože do kultivátoru, bohužel jikov nic takového nenabízí. mám středně těžkou půdu a pomalu začínám uvažovat o Varině, tchán má starý kultivátor Jikov s odstředivou spojkou, ale bohužel jej klidně nechá přes zimu stát na políčku, takže o půjčení nemám zájem a sháním si svůj. Zahrádkář od Plzně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 27.14 (?), 25.2.2013 7:50

Ja používam motor Agzat, prevodovku DSK-317 (3+1), ako rotavátor 30-120 cm, v pôde skôr ľahšej, neujazdenej. Zdravím, Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.4 (?), 25.2.2013 9:41

A co od Staufčíka, taky by nebyl špatnej. Mám ho, ale deď tam má o něco menší motor. Ale je to pěkně zpřevodovaný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika