jaký křovinořez



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
PetrV - (3) - 23.241 (?) 
17.6.2008 9:15, zobrazeno: 118724x

Prosím o radu,

mám pozemek cca 900 m, částečně ve svahu (do 20°). Pozemek je dlouhodobě neudržovaný, v horách, mezi lesy.
Hledám křovinořez na posekání (tráva, kopřivy, semtam bambus :-)). Počítám se sekáním jednou za 3-4 týdny, takže jednou za čas poměrně vysoké zatížení nástroje.
Cenový strop je 15.000,- Kč.

Jaké modely mi doporučíte?
Napište, prosím, proč doporučujete zrovna modely, které vyberete (pište klady těch doporučovaných, nikoliv zápory těch ostatních. Až si udělám obrázek o použitelných nástrojích, zeptám se na jejich zápory)


Vím, že podobných témat je víc, ale většina končí debatami mimo téma a osobními rozepřemi diskutujících. Vždy, když jsem na něco takového narazil, přestal jsem číst, takže jsem zatím moc informací neposbíral. Vyhněte se, prosím, podobným příspěvkům.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 33.146 (?), 17.6.2008 9:46

Podívejte se na stránky Pavla Dostála, je to velmi solidní opravář zahradní techniky, který si přividělává jejím prodejem. Nedělám mu reklamu, ale na jeho stránkách je celkem dobrý přehled výrobků, které jinde seženete i levněji. Rozhodně kupujte v kamenném obchodě, kde stroj zkontrolují a seřídí. Já jsem si pro občasnou potřebu koupil čínu, ale vy požadujete větší nasazení. Já bych si nevybral Stihl (dobrý, ale drahý) ale třeba Komatsu. Je to věc pocitová a také možnost dostupnosti servisu té které značky. Přece jen se může něco ulomit, rozštelovat a vservisu tomu většinou rozumí lépe. Lépe si vybrat nějakého zkušeného opraváře - soukromníka, který zárověň i prodává. V takovém Mountfildu vás jenom oberou o prachy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.67 (?), 18.6.2008 14:11

A je to tady zase. Mountfield nejhorší - Pavel Dostál nejlepší. Já mám Oleo-Mac 735T, udržujeme poměrně rozsáhlý pozemek ve firmě (asi 1200m2) a bez problémů. Máme od nich i traktor XT190, který nahradil Partnera a XT je evidentně lepší. To jen tak na okraj a teď se asi rozpoutá smršť Husqvarnistů, Stihlistů a samozřejmě Dolmaristů :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 232.87 (?), 3.3.2009 10:02

Od Moutfieldu mám doma křovinořez Olelo-Mac 740T, který fungoval u nás bez závad 9 let, ale posledních 6 let jsou s ním technické problémy. Nebyl špatný, ale nemá účinné antivibrační tlumiče a žací nože spolu se strunovou hlavicí jsem měnil někdy i 2x za rok.

Tento typ křovinořezu, můžu doporučit pouze chatařům, chalupářům, domácnostem, jejichž plocha se pohybuje do 1800 m2. OM 740T jsem testoval na parcele o výměře 2930 m2, v porostu vysokém 30 cm a musím říct, že spotřeba benzínu byla 6 litrů, nůž jsem musel 4x brousit, křovinořez se neustále dusil. A já jsem byl po 7 hodinách práce unavenej, takže nic valného.

Minulý rok jsem si koupil nový křovinořez Husqvarna a musím říct, že jsem udělal dobře, protože obsah palivové nádrže je stejný. A pracovní výkon Husqvarny je zdaleka vyšší, poseču mnohonásobně více m2 za minimální únavu a krátký časový úsek, aniž bych musel brousit nůž nebo měnit opotřebenou strunovou hlavici. Dokonce spálím i míň benzínu, což není na škodu.

Aby si někdo špatně nevyložil, že prosazuju výhradně Husqvarnu, tak značka pro mě není rozhodující. Pro mě je rozhodující náklady na provoz a údržbu křovinořezu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 35.122 (?), 16.6.2009 22:10

A co má asi značka křovinořezu společnýho s opotřebením nože??? Když koupíš kvalitní nůž a ne nějakej z oceli tak je to v pohodě ne??? Se značkou Oleo-mac jsem spokojenej už 14 let..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.168 (?), 17.6.2008 13:21

Já bych volil výkon 0,9 - 1,5 kW, nízká spotřeba, hlučnost, vibrace, kvalitní provedení (co nejmíň plastů), značkový stroj se zázemím... Osobně bych volil třeba Dolmar MS 340, nebo něco od Sola...   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.102 (?), 17.6.2008 13:43

Já bych koupil Komatsu BCZ 4200. Na tu značku jsem neslyšel křivého slova. Je lehký, silný a je od spolehlivého výrobce... Sám mám Stihl FS430, který stál asi 20tisíc, ale myslím si, že Komatsu BCZ 4200 bude srovnatelné, možná lepší?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?), 17.6.2008 14:22

Do 15000KČ se vleze i Komatsu BCZ 4500 CL, ale ten je zbytečně silný a těžký a stromy kácet asi nechcete:). Jinak Komatsu 4200 a 4500 se používá v půjčovnách zahradnického nářadí. To je zřejmě nejtěžší možné nasazení. Půjčí si to většinou amatér, který potřebuje posekat neudržovanou louku. Křovák není jeho a chová se k němu jako prase.....Jestli vám nevoní dvoutakt, kupte Hondu.

Jirka PS: v předchozím příspěvku jsem se spletl. Mám doma FS350

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 53.227 (?), 17.6.2008 14:43

Solo 154SB 2,1 Kw - 11.9000 Kc, farmer, motor z profi Solo 154.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?), 17.6.2008 15:20

Solo- taky dobrej kup. Pěkné dílenské zpracování, dobrej servis. Spolehlivá dodávka náhradních dílů.  Jaký má tento křovák průměr žacího nože? Mám dojem, že jen 250mm. Připadá mi to na ten výkon 2,9PS málo. Jako by výrobce nevěřil své úhlové převodovce. Na Stihlu 2,2PS je 300mm. Komatsu nevím. Dobrý křovák se prý pozná podle trojcípého mačetového kotouče v sériové výbavě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika