Jaký koupit křovinořez?



host - 229.91 (?)
29.1.2008 19:46

Kolik statisíců stromků jste vytáhl z buřeně po prsa? V prsní výšce různých travin, svízele atd., náletu jeřábu, bezu. A tady použijte ten selský rozum, práskněte 30, nebo 35cm trojzubem do bezu, vezne vám to jen špice trojzubu? Pokud jste přesvědčený, že ano, tak není co dodat. Já nemám čas na to abych tam stál jak péro a čuchtal do toho částí nože, já ho využívám celý. Silná mašina si určitě poradí s lecčím, ale v jemné lehlé trávě nic jiného nezabere než ostře vybroušený nůž po celé délce, jinak tam zadusíte i 500 Stihl. No a já to zvládám blbou 235 Husgv. Kdybych používal jen to co mi nabídne výrobce, tak bych také mohl napsat, hračka pro děvčata. A přitom vytáhl z buřeně kolem 700 000 stromků. A to není možné bez toho abych o tom něco nevěděl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 229.91 (?), 29.1.2008 19:46

Kolik statisíců stromků jste vytáhl z buřeně po prsa? V prsní výšce různých travin, svízele atd., náletu jeřábu, bezu. A tady použijte ten selský rozum, práskněte 30, nebo 35cm trojzubem do bezu, vezne vám to jen špice trojzubu? Pokud jste přesvědčený, že ano, tak není co dodat. Já nemám čas na to abych tam stál jak péro a čuchtal do toho částí nože, já ho využívám celý. Silná mašina si určitě poradí s lecčím, ale v jemné lehlé trávě nic jiného nezabere než ostře vybroušený nůž po celé délce, jinak tam zadusíte i 500 Stihl. No a já to zvládám blbou 235 Husgv. Kdybych používal jen to co mi nabídne výrobce, tak bych také mohl napsat, hračka pro děvčata. A přitom vytáhl z buřeně kolem 700 000 stromků. A to není možné bez toho abych o tom něco nevěděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 29.1.2008 20:32

Nerozčilujte se tolik, křoviňák je univerzální stroj a někteří uživatelé, možná většina, nesečou buřeň ani po pás, natož prsa. 
   Projedete-li autem 700 000 km v písku Sahary, taky budete hlásat, že jezdit s pohonem na jednu nápravu je nesmysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.91 (?), 29.1.2008 20:50

Máte pravdu, po té co jsem si přečetl dodatečně, že pan Vysloužil osekává na dvoře trávu a občas i kopřivy, tak mi bylo jasný, že kope jinou ligu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.91 (?), 29.1.2008 21:58

Později jsem si všiml, že vlastně odpovídám přímo vám. Příště zkuste těch příspěvků k tématu přečíst víc. Pokud by jste tak udělal, tak právě i tím selským rozumem by jste vše, proč to tak dělám, a proč spoustu dalších věcí pochopil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.203 (?), 29.1.2008 22:27

Tak jste mne někteří z vás přesvědčili, že výrobce třícípového nože je blbec. Protože ten píše, že se má ostřit pouze špička nože. Stihl, který používám, pro nás tupouny, na rozdíl od Husqvarny na obal nože ještě udělal měrku jak nůž pravidelně brousit.. Někdo to už  psal, že nůž má takové otáčky, že za špičku se neposečená tráva nedostane. Jen pro informaci, nezatížená štilka točí okolo 12 tisíc otáček. Zatížená okolo 9 tisíc. Pokud zde někdo vede teorii, že když klesnou otáčky, špička nestačí sekat, ale seče i střed, tak patrně neumí ubrat na tahu při sečení a v dané chvíli, kdy sečená hmota je hustější je potřeba sekat trochu pomaleji, nebo po menších záběrech. Jinak když odsekávám křoviny, tak při plných otáčkách se mi nemuže kmínek dostat ke středu kotouče, ale opět jenom seče špička. Běžně vysekávám křoví do 3 cm v průměru, když se rozlobím, tak dostanu do 8 cm.  Ale jak někdo výš už psal, oblýskané jsou jen špičky, na středu nože se spíš nalepuje špína. Když tak si někdy vyzkoušejte štěpkovací nůž  (má ho zatím Stihl a Husqvarna pro silnější stroje) a uvidíte, co dá práce dostat křoví "dovnitř" nože. Okraj nože má ´velkou rychlost a někdy dostat kmínek dovnitř je jen za cenu snížení otáček. Možná, že by tento nůž na ožinování sazenic byl zajímavý. Jak jsem psal už někde výš, sekám od suchých strání až po rákosí. Dnes je to skoro sranda, ale když jsme začínali, sekali jsme plochy na které nikdo přes 40 let ani nešáhl. Svízel, svlačec, stařina, ostružiní a další buřeň  často zahnilá, zarostlá - to nebylo sečení, ale hotová rasovina.  Někdy jsem byl š´tastný, že za půl dne jsem posekal 1 ar louky a propálil přitom jen 4 nádrže.  Jinak ožinováno lesních stromků - nic ve zlém. To je víc hraní okolo stromků. I když je to umění neposekat sazenice. Myslím si, že se tu ale zbytečně přesvědčujeme. kdo chce borusit, ať si brousí, kdo chce dělat s podomácky dělaným nožem, jeho volba. Být sám, neznamená, že jsem sám. Nezřídka za dělníkem v lese přijde houbař se zeptat, kde že má zaparkované auto.  Protože osobně hodně dělám v místech s vyšší frejvencí lidí, kryty nesundavám, vše se snažím na technice mít podle výrobce, protože to je malinké plus, když je potom problém a přijde vyšetřovat bezpečák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.91 (?), 29.1.2008 23:20

Ani nevíte jak jste mi nahrál. Vše je vlastně ve stylu práce. Vy Máte ten Stihl400, je to tak že? Většinou jak jste uvedl, ho držíte pod plným plynem a to sekají jen ty špice. Takhle já nedělám, proto jsem mnohé nepochopil. Já tu sazenicí napřed musím najít. Tím pádem pustím plyn zcela, z lip třeba musím stahovat svízel rukama. No a potom plný plyn, a jelikož používám dlouhé nože 30cm, na tak slabý křov., musí být lehký a ostrý po celé jeho délce, aby nabral nůž ihned co nejvyšší otáčky. A to taky vezne vše po celé délce. Jinak co se týká té bezpečnosti práce, snad jen toto, za dvacet let žádný úraz svůj, natož druhým. Nemám s tímto naprosto žádné problémy. Co se bezpečáků týče, také bych je uvítal o tom se nebudu zminovat. Ale příliv nekvalifikovaných nádeníků v budoucnu jistě způsobí to , že jít do lesa bude  nebezpečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.91 (?), 30.1.2008 1:21

Nedá mě to abych  ještě pár postřehů k panu majiteli Stihlu 400. Tuším že když jsem vlastnil 500, bylo v návodu tučným písmem napsáno, nepoužívat v hornatém a kamenitém terénu. Co vy na to? Ale výrobce není žádný blb,to jste napsal, proč se tedy tímto neřídíte? Proč ohrožujete okolí? Co myslíte, když váš těžký trojzub narazí kamen a nebo můj několikanásobně lehčí nůž,jaké to bude ve srovnání? Jako kulovnice proti vzduchovce.Jinak jedna rada. Už poznáte zvuk motoru u povolené matice řez. nástroje? Jak vám vylítne trojzub ven, ani ten váš plastový deklík nebude k ničemu. I to se může stát. A jinak pobavil jste mě s tím jak si hraju při tom ožínání, po pěti hod. se už smíchy sotva držím na nohách! Víc už k vám nemám co říct.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 30.1.2008 1:47

No kdybych nemohl po 5ti hodinách stát na nohách tak se na to vykašlu a najdu si nějakou jinou lépe placenou hoknu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.91 (?), 30.1.2008 6:49

Myslíš jako třeba křeslo ministra Gandaloviče? Ještě o tom pouvažuju. To víš, práce v prírodě na čerstvém vzduchu, no neber to!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.203 (?), 30.1.2008 20:04

S ohledem na výfukové plyny okolo křovinořezu, práci s křovinořezem nepovažuji za práci na čerstvém vzduchu. Jistě víte, že dříve lesní dělníci měli "výfukové" příplatky za praci kde nebylo dobré proudění vzduchu. Pokud pracujete pět hodin při ožinování - prosím kde vás tak dobře platí, že vám stačí jen pět hodin pracovat. Pokud ale po pěti hodinách máte práce dost, tak skutečně je dobré změnit zaměstnání. Neurolog vám řekne své. Nicméně já se do návodu podívám, zda práce je či není ve svažitém svahu zakázána. Fakt nevím - otázka je co je to svah. Při práci s křovinořezem je 15 m okolo bezpečnostní pásmo. Jenže lidi do něj vstupují, tak je třeba přestat pracovat.  Dá se to ohlídat, ale ne vždy se povede. Není to jen můj problém - kolik zahradníků má stejné problémy když sečou okolo silnic a ulic a od křovinořezu odletí cosi na projíždějící auto. Nám v rodině se to stalo několikrát, jenže zastavte v plném městském provozu. naštěstí to byly jenom ťupky jako po kamínku od auta. Vím, že v návodu je napsáno, že je dbát, aby se pracovním nástrojem nesekalo do kamenů a dalších pevných překážek. Lecos se nechá uhlídat, ale přesto proto dle mne výrobce dělá poměrně měkké třeba ty třícípáky, že se jenom rychle ztupí, ale neprasknou. Nicméně víte sám velmi dobře, že i na běžné louce je dost kamínků které odlétávají od nožů i strun. No a s uvolněným kotoučem - to už přeháníte. Nedělejte ze mně většího blbce než jsem. Takovou prkotinu pozná i učeň, po několika sekání, že se něco děje s kotoučem a stroj zastaví.  Myslím si, že máte svojí pravdu a nebylo mojí snahou vás přesvědčit o té mé. Nicméně třeba se někdo nad naší diskuzí zamyslí až bude chtít si vyrábět svoje nože, sundavat kryty apod. pro mne ten kryt je pojistka kdyby náhodu k nějaké nepříjemné události došlo, že se snažím dle možností respektovat bezpečnostní podmínky. Když máte zaměstnance, tak není naškodu zapsat každý úraz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika