Jaký koupit křovinořez?



host - 34.46 (?)
16.1.2008 19:01

Jestli máš jen 0,3 ha chceš to sušit tak doporučuju bubnovku cca 20-30 tis za 30000 profi stroj (dakr panter - nechá se tam dát všechny možný nářadí - rotovátor, obracák, fréza na sníh a pod.najdeš to na stránkách), nebo křoviňák ale určitě ne HQ já mměl tu čest. A nebo nějakou pořádnou sekajdu jestli nepotřebuješ sušit tak s mulčováním. Tam bych se zaměřil hlavně na motor nej bych viděl brigs nebo hondu. Nej podle mě viking na tuhle prochu asi nějakej s větším výkonem. Máme taky cca 0,3 ha loucky a lesa 4 ha z toho tak 1/10 k vyžínání a po 4 letech bylo po. Zkroutili se kartery a pápá 17000 v čudu a oprava by stála tak 8 tis jen za díly. Byla to myslim 232. Fakt nebrat, ale na druhou stranu mám tu čest s HQ252 a to fakt byl držák ale dost peněz jen tak na domu. Stihl prej teď delá nějaky 4-takty zatím jsem slyšel docela chválu ale neví co stojí. Čest...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 229.91 (?), 12.1.2008 21:23

Ještě musím doplnit používám mazivo husgvarna nebo stihl, určené k tomuto učelu. Mají v každé značk. prodejně, jak už bylo uvedeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.9 (?), 14.1.2008 19:42

Spíše by mne zajímaly zkušenosti a ceny srovnávám v kamenných, specializovaných obchodech se servisem a máte pravdu v tom, že Fuji a Honda jsou v dané kubatuře cenově, kvalitativně a výkonově srovnatelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 38.211 (?), 17.1.2008 12:58

Ve čtyřtaktu s motorem HONDA GX 35...zvažte ještě CASTOR 38HD..Má dokonalé odpružení - krk se čtyřmi silentbloky...otočná řidítka.. oproti originál Hondě....Dá se pořádit do 13tis..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 13.1.2008 20:03
já měl dobrou zkušenost na brigádě v lese se stihlem, tak jsem na burze loni koupil zase stihl asi za 3 tisíce. 2-3 tisíce jsem dal za opravy (celkem 2x, dusila se a chcípala) a příslušenství (kotouč, měl jsem jen strunu+to hlavové složení na kotouč). A mám strunovku jako novou, ale za zlomek ceny. Za 6 tisíc bych koupil leda nějaký aušus z hyprsupr.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.46 (?), 16.1.2008 19:01

Jestli máš jen 0,3 ha chceš to sušit tak doporučuju bubnovku cca 20-30 tis za 30000 profi stroj (dakr panter - nechá se tam dát všechny možný nářadí - rotovátor, obracák, fréza na sníh a pod.najdeš to na stránkách), nebo křoviňák ale určitě ne HQ já mměl tu čest. A nebo nějakou pořádnou sekajdu jestli nepotřebuješ sušit tak s mulčováním. Tam bych se zaměřil hlavně na motor nej bych viděl brigs nebo hondu. Nej podle mě viking na tuhle prochu asi nějakej s větším výkonem. Máme taky cca 0,3 ha loucky a lesa 4 ha z toho tak 1/10 k vyžínání a po 4 letech bylo po. Zkroutili se kartery a pápá 17000 v čudu a oprava by stála tak 8 tis jen za díly. Byla to myslim 232. Fakt nebrat, ale na druhou stranu mám tu čest s HQ252 a to fakt byl držák ale dost peněz jen tak na domu. Stihl prej teď delá nějaky 4-takty zatím jsem slyšel docela chválu ale neví co stojí. Čest...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.91 (?), 16.1.2008 21:02

Od té Husgv.232, bych ani víc jak ty čtyři roky nečekal. Já mám asi čtyři roky husg.235, dělám s ní professionálně. Ze začátku mi tahala nuž 35cm dlouhý, dělají ho myslím němci. No ted už používám dělané nože 30cm. je to ocel  ze starých pil, říkalo se jim kapr,jsou asi metr dlouhé. Vodním paprskem si je nechám nařezat.Nuž má  tlouštku 1,5mm, křovinořez to tolik nezatěžuje jak těžký trojzub. Chce to ale větší cit v ruce a ne do všeho praštit. Nuž vydrží zhruba měsíc, 60 000 ožnutých stromku,potom praskne uprostřed. Zustal vždy ležet na zemi,nikam neodlétl. Používal jsem i 1mm nože, na odkrývání buku, okamžitá axelerace, při puštění plynu se nuž okamžitě zastaví, žádné vybrace, říkal jsem jim žiletka.Minulý rok jsem měnil spojku, ale přesto už mám vyhlédlou 350 od Stihlu. Víc, jak ty čtyři roky, po něm nechci.Takový dodatek,pokud máte terén, kde to sekačkou pujde, tak se na křov. vykašlete.Sekal jsem zabuřené pole,svinstvo asi po prsa, mezi tím plazivá tráva nejsilnějším Stihlem co tu mužete sehnat, a měl co dělat. Samozdřejmě že jsem sekal bez krytu, jinak bych tam byl ještě dnes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.203 (?), 19.1.2008 20:24

Než 350 Stihl bych šel do 400, která má podstatně lepší antivibrační systém.  350 jsem míval, a když jsem s ní za den vysekal 5 litrový kanistr benzinu, mohl jsem cukrovat buchty. U 400 tento problém nemám a plný  kanistr mi s ní za den vysekají i šikovné holky. Doporučovat vlastní výrobu pracovních nástrojů je nerozum. Tyto nástroje jsou schválně měkké, aby se neuštíply, neutrhly apod. Seču často v kamení, drny či mezi pařezy a nevěřím, že podomácky udělaný třícípák je v takovém prostředí bezpečný. Stejně jako odstranit ochranný kryt. Jednoho frajera bez krytu jsem znal do chvíle, než mu se kamínek zasekl do krku a museli jsme mu to vydloubat. O jeho krvavých nohách nemluvím. Jinak když sekám louku se zralou vikví, tak jsem šťastný, že kryt mi alespoň část semen zachytí. Dost ty semínka na tělě bolí. Na 30 arovou plochu bych si sehnal bubnovou sekačku třeba Dakr - Panter. Je asi méně než 70 cm široká, takže se s ní projede i pěšinou kudy projde člověk. Boční svah zvládá asi 25 ° možná víc neumím to odhadnout. No a to ostružiní a další křoviny se nechají dobře zlikvidovat Roundupem. Nátěr na čerstvý pařízek, či list 5 - 30% ředění. Podle druhu vegetace a ročního období. 235 R Husqvarnu jsem zahodil. Nechtěly mi s ní dělat ani holky, protože byla slabá. Ale asi na ožínání stačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 229.91 (?), 19.1.2008 22:10

Ne domácí třícípák nedělám, je to nuž. A i když mě se za 16 měsícu práce s těmito noži nic nestalo, měsíc - 60 000 ožnutých stromku s H-235, je na zvážení každého, jestli to zkusí, a jestli na to má. Bez krytu dělám 20 let, ze začátku 5-6 měsícu ročně, později i nyní 3-4 měs. do roka. Za celou tu dobu jsem to dostal do noh párkrát, nic co by se nedalo rozchodit. Jsou to poznatky spíš pro ty, co dělají v lese. Práce bez krytu umožnuje vyžínání bez toho, abych sazenici obcházal kolem dokola. Myslíte si že je to tak hloupé? Zkuste si pár tisícovek ve svahu vytáhnout z buřeně. Na závěr poznámka, dejme tomu že má nádrž na benz. tři čtvrtě litru, i když to je jedno. Já jedu na jednu cenu min. hodinu a pul, a to at to byl 500 Stihl, nebo 235 Husg. Po 3 cenách už proto, že mám mrtvé trapézy, váhu křov. držím v pase, možné jen u trio-balance popruhu. 3ceny se rovnají zhruba pěti hodinám nepřetržité práce, ve svahu a většinou vedru. Kolik jste to napsal 5 litru, spočítejte si to. Už jsem to jednou psal, naučte se seřizovat karburátor, jinak z té mašiny nedostanete co v ní je.A volba lehčího nože, byla také jedna z řešení, jak z lehkého křovin. dostat ještě víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.203 (?), 20.1.2008 21:23

Především u Stihl 400 (a dalších) se karburátory neseřizují. Maximálně včas mění vzduchový filtr. Respektive seřizuje jen odborný servis., což jednou za rok na kontrolu stačí. Ožinovat stromky a sekat rákosí, chrastici a nebo další traviny případně s křovinami co převážně dělám je podstatný rozdíl. U slabších křovinořezu když jsem začínal před desetiletím, tak se i někdy pod náporem posečené trávy prohybala i hřídel. Nádrž nám vydrží podle náročnosti sečení 3/4 až jednu hodinu. Hodinu a půl mi nádrž vydrží, když dělám nějaká osekávání stromků, kamenů, pěšin a ploch, které se nesečou. Takže záleží na zátěži stroje. 5 litrů benzinu je asi 7 - 8 nádrží, tedy okolo 8 hodin intenzivní práce i s přestávkou. U struny  v zápřahu je to méně času na nádrž, u třícípáku je to víc. Sečeme od rákosí ve vodě až po skalnaté stepi, takže bez krytu ani ránu. Teď začínám častěji používat i mulčovací nůž, takže ran je někdy až moc. Sečeme i prostorách, kde se neustále toulají lidi a nedají si říci, aby se drželi dost daleko. Takže nic podomácku dělaného, kdyby se nástroj utrhl, či ulétl kámen apod. 400 při mé práci je někdy na hraně své výkonnosti, ale 500 nechci, ve stráních se s ní bojím, že mne shodí když narazí na drn či starý pařez.  Řádově seču ročně křoviňákem několik ha, ale už se mi daří ho nahrazovat bubnovkami (plochy jsou už  sečené 6 -10 let, takže biomasa na pozemcích není tak hustá a bubnovky se již neničí. Zásadně používám "ženské popruhy" Stihl, které jsou pohodlné i pro děvčata (u některých je to i hezký pohled).  Jo a všiml jsem si na webu, že 350 Stihl už mají lepší antivibrační systém. V prodejně jsem nebyl asi rok - nemám s touto značkou, když si nakoupím oleje, mazadla, a další nástroje jednou za rok, důvod tam jezdit. Prostě dobrá značka i do tvrdých podmínek. Při ožinování, kdybych ho dělal pravidelně bych  asi kryt nesundal, možná upravil. Je ale rozdíl sekat v lesní hrabance po kousíčkách a velké plochy, kde to musí odsýpat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 229.91 (?), 21.1.2008 18:07

Jako první Vás zdravím. Určitě jste se hlavně značkou, ale i výkonem trefil. Já bych všem, kteří nebudou křov. používat každodenně, po dobu několika měsícu, radil od 400 nahoru. tyhle křov. nejsou zdaleka tak háklivé.V době kdy jsem je ještě fasoval, typ 360, podobný jako dneštní 500, jsme do benzínu ještě nalévali m2t, naprosto bez problému.Tenkrát tu ještě nebylo žádné zastoupení značky.I co se týká toho seřizování karb., není u silnějších typu takový problém.  I když nebude optimání, pořád  je v tom motoru dost síly. U lehčí, třeba u 235 musím doladovat, třeba i několikrát týdně. Tu vyšší spotřebu muže mít na svědomí karb., ale nemusí. Pokud je ten křov čistý zevnitř, má čistý vzduch. filtr, tak je to stoprocentně tím, že jedete na plný plyn. A  zase ten kryt. Totiž Vy musíte při práci ten kotouč, trojzub nebo nuž vidět! V opačném případě mlátíte do kamení a pařezu.Následně odvaříte viž hlavu, kolem 6000 cena, a to nemluvím o motoru který díky tupému nářadí a tím že kdy ž   uberete plyn, tak  se také díky krytu, namotá trava na, a nebo do viž. hlavy. Mohl bych se kllidně vsadit, že tam kde budete muset se 400 plný plyn, já ho budu přidávat podle potřeby. Proto se mi nikdy nestalo, že by mě křov. odhodil. Pokud o něco brknu,tak ne na plný plyn.Chtěl jsem se také zeptat na to kamení co vam létalo na nohy. Já nosím i v létě víc vrstev,ale ne z duvodu odletu kamení, ale vos.Několik hnízd denně projdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika