Jaký elektrický vyžínač kolem 1kw?



host - 243.205 (?) 
31.10.2006 15:21, zobrazeno: 22322x

Bude to potřeba na dosekávání a sekání tam kde se sekačka nedostane(větší svah, nebo kolem plotu). Velikost pozemku je 2000m2. Vybraj jsem si tyto typy vyžínačů a potřebuji radu jaký zvolit, popřípadě jaké máte s konkrétními vyžínači zkušenosti.

Viking - TE1000, 4,6kg, 35cm, 5000kč

Solo - 114, 4,1kg, 30cm, 4000kč

Stiga - ST1100, 5,2kg, 36cm, 3500kč

MTD - ET1000, 5,3kg, 40cm, 3300kč

Makita - UM4030, 4,9kg, ----, 3000kč

Rád bych něco co dlouho vydrží, ale nechci za to dávat zas moc peněz, takže Viking bych volil pouze pokud je opravdu o hodně lepší. Děkuji za pomoc při výběru..;)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 15.127 (?), 31.10.2006 20:47

Mám Viking už 2 nebo 3 roky, 1000W je akorát, slabší bych nechtěl, seče dobře, motor se zahřívá minimálně i při delším sečení. Chybí mi trochu možnost regulovat si otáčky ( po zapnutí je vždy maximum ), ale to asi nemá žádný vyžínač, nevím. Urazil jsem po nárazu na kámen malý kousek plastu na strunové hlavě okamžitě byl díky vysokým otáčkám nevyvážený, musel jsem koupit novou hlavu. Celý vyžínač se mi zdá trochu krátký (měřím  176cm), při sečení se musím trochu hrbit a bolí záda. Vývod struny byl v první i tvarově jiné druhé hlavě vždy nějak vysoko nad dnem hlavy, takže musím celý vyžínač při sečení různě naklánět abych se dostal strunou co nejníže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 135.88 (?), 1.11.2006 14:45

Taky jsem se stal vlastníkem Wiking TE 1000 před dva a půl roku

V naší obci byla opravna Dileko zabývající se opravami a prodejemi Stihl a Wiking, takže nebylo co řešit.

První léto šel pěkně tak jak to píše kolega spoludiskutér host 15.127

Druhý rok to bylo podstatně horší. Vždycky po deseti minutách práce vypnul a po zchlazení zase začal znovu a zase deset minut práce, potom nucená přestávka. Domníval jsem se, že stroj přetěžuji, tak jsem pracoval co nejšetrněji, což by u 1000W stroje nemělo být tolik nutné. Jelikož intervaly vypínání nějakého spínače se postupně zkracovaly, rozhodl jsem se navštívit záruční opravnu. Za týden že je stroj Wiking TE 1000 opraven a že vlastně tam závada žádná nebyla, protože vyžínač  normálně funguje a že jelikož je stroj ještě v záruce, nebudu platit nic.

Jenže stroj jel bez vady zase těch 10 minut, posekal 10 čtverečních metrů trávy a zase vypnul. Po dvaceti minutách zase na těch 10 munut fungoval a já jsem si raději půjčil motorový křovinořez od souseda.

Pak jsem to ještě jednou donesl do záruční opravny DILEKO, za čtrnáct dní to bylo hotovo a že to měli až kdesi v Brně na měření a žádnou závadu tam nenašli. Bylo to zadarmo, taky plno dobrých rad k tomu zdarma jakože nevypínat motor při běhu naprázdno. Nepoužívat dlouhý kabel, tak do 10 metrů. No ale jak to, že to první rok na ten samý kabel šlo bez závad? To mi neodpověděli a tak jsem si protože to s elektrickým Wikingem asi neumím koupil raději křovinořez Husqarna 235R. Bez problémů a Wiking jsem uložil na suché místo na památku.

Po čase se mi spálil motor na elektrické pile Narex 30 a tak jsem vzal k opravářovi taky toho Wikinga, aby se na to podíval, ale nanejvýš přeměřit, protože jim to chci do Dileka ještě jednou donést, tak aby nemohli říkat, že se v tom někdo nepovolaný vrtal. Elektrikář chybu našel. Jakýsi integrovaný obvod, ale opravit to mám tam u nich, protože by opravou od firmy se kterou nemají smlouvu porušil záruční podmínky.

Mezitím DILEKO u nás zkrachoval, taky uplynula dvouletá záruční lhůta. Dovezu to spravit někam jinam samozřejmě za svoje a pokud někdo bude ochoten za Wikinga 1000TE něco zaplatit, nebudu moc smlouvat. Cena bude rozumná, ale Wiking ani Stihl mi už do baráku NESMÍ.

HQ257

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.205 (?), 5.11.2006 14:55

Tak jsem se rozhod zúžit výběr na tyto 3 typy vyžínačů:

Solo - 114, 4,1kg, 30cm, 4000kč

Stiga - ST1100, 5,2kg, 36cm, 3500kč 

Makita - UM4030, 4,9kg, ----, 3000kč

Prosím o pomoc, který z těchto typů bych měl zakoupit. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 38.153 (?), 5.12.2006 15:43
Ještě se mrkněte na vyžínač CASTOR TR 1100(1100W) - shodný až na barvu se STIGOU. Cena 3290,- V akci bývá i pod 3tis. Hlava rovněž poloautomatická, ve výbavě popruh. Cena nové strunové poloaut. hlavy u prodejců CASTOR je 299,- vč. DPH. To je díl, který se časem prodře..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 15.127 (?), 14.8.2007 23:19

Psal jsem tady 31.10.2006 o  vyžínači Viking 1000W. Po poměrně dobrých loňských a předloňských zkušenostech jsme letos v červnu přijeli na chatu síct trávu a přišlo velké zklamání, Viking se netočí. Přesněji někdy se roztočí a po několika sekundách vypne, jindy vůbec nereaguje. Samozřejmě již po záruce. Doma jsem jej rozebral, myslel jsem, že je uvolněný nějaký spoj. Vše se zdálo v pořádku, ale kolem hřídele je připevněný nějaký poměrně složitý elektronický obvod, do toho jsem si již netroufl a odjel jsem do servisu. Oprava trvala cca měsíc... Naštěstí nebyl spálený motor, ale pouze zmíněný obvod. Na vráceném poškozeném obvodu je vidět Hallův senzor, triak, nějaký čip a dosti SMD součástek. Něvěděli přesně k čemu to tam vůbec vlastně je. Podle mne asi počítá otáčky, při zátěži asi přidá proud přes triak, bez zátěže ubere. Soft start se mi nezdá (roztáčí se dosti prudce). Cena opravy 500 Kč obvod 300 Kč práce.

Vyžínač jsem měl uskladněný v chatě, kde je značně vlhko, myslíte, že by to mohla být příčina poškození el. obvodu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.205 (?), 15.8.2007 12:16
Mám elktrický vyžínač Oleomac 1 kW, úplně stejné problémy, každých 10 minut se vypíná. Teď seču křovinořezem Dolmar, elektrický vyžínač mi už do baráku nesmí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 75.70 (?), 6.8.2015 15:19

K tomu to již dosti starému tématu mám něco málo k napsání. S křížkem po funuse?

Provizorně jsem opravil elektronickou destičku, která má s nejvyšší pravděpodobností poškozený integrovaný obvod U2010B v pouzdře SO16. Ten se dá koupit. U nás velice blbě, z číny přes Aliexpress velmi snadno s dlouhou dodací lhůtou. Moje hypotéza je, že obrazec spojů není navržený robustně a taky zapojení samo mi přijde jako úlet - složitě udělané, může být háklivé.

Háklivým myslím citlivost na nástrahy prostředí, prach a vlhko udělají svoje. A to vlhko ve skladovacím prostoru, ale i vlhko způsobené kondenzací letního dusného vzduchu na stedeném stroji vytaženém ze studeného sklepa. Píši o starší variantě destičky 6440-430-1400. Pak je ještě novější náhrada (vlastně už není nic, nedají se sehnat) končící 1401. Je udělaná jednodušeji. To je určitě plus. Ale kazí se taky, jen nevím jak moc.

Takže obecně - ničemu co vymyslel člověk nedělá dobře vlhko. Dal bych to na chatě spíš na půdičku než do sklepa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika