Jaký drtič větví



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 24.151 (?) 
8.2.2011 19:52, zobrazeno: 128506x

Dobrý den, blíží se jaro, ořez stromků a tak si chci koupit drtič.Soused má nožový a to je randál. Rozhodl jsem se pro válcový, už kvůli větším kouskům na ztopení a taky kvůli hlučnosti.Proserfoval jsem net, výběr není moc velký, ale z těch levnějších(zásobník nepotřebuju) jsem našel: Hecht, Einhel, Rigid.... Uvítal bych rady a zkušenosti i (od majitelů jiných značek). Je mi jasné, že nožový válec, hliníková deska, výkon elektromotoru, či max. průměr větví je u všech podobný, ale co provedení, ND, spolehlivost atd.Předem děkuji za názory.E.S.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 233.207 (?), 8.2.2011 21:08
Koupil jsem už před 5 lety Al-ko 2500, nožový a můžu říci, že to funguje ještě trochu na rovné větve (vlky) bez velkých bočních přírůstků. Jakmile je větev komplikovanějšího růstu, ucpe se tím komora před noži. Je obvykle nutné přístroj vypnout, rozebrat, vyčistit a pak lze pokračovat. Likvidace větví z jedné jabloně zabere každou zimu několik hodin (mám jich 15 a k tomu 6 hrušní a další), takže v současné době opět většinu větví pálím nebo vyvážím na skládku. Pokud do tohoto zařízení investovat, tak zkusit jedině válce. Co jsem se díval, tak nic slušného pod 10.000,-kč jsem neviděl, a po zkušenostech do toho tedy nejdu. Výkon v podstatě není rozhodující. A obrnit se trpělivostí při práci...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.81 (?), 9.2.2011 12:24

Řekl bych, že levné válcové drtiče za pár tisíc udělají dobrou službu, pokud drtíte přiměřené množství větví z několika stromů. Jistě, nemají ložiska a vůli mezi frézou a deskou je potřeba průběžně upravovat Jsou si konstrukčně tak podobné, že je podle mě lhostejné, který zvolíte. Mám zato, že se vyrábějí všechny v jediné, hodně velké továrně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.123 (?), 9.2.2011 13:24

Ty štěpkovače chvíli slouží, než se vyběhají.No já ho koupil za 10 tisíc.teď ten samý stojí 5 tis.Jak vidíte vpředu ložisko, tam to jde, ale jak vymezíte, když se opotřebuje šestihran? jak to dát vzadu do ložiska?To uděláte vůli aby to řezalo a ono to hodí a je vůle znovu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 9.2.2011 14:26

To je pravda. Nejsou to profi stroje na celý život, ale svou práci udělají Ten můj - akorát zelený, jinak stejný (dnes stojí 2900Kč)-  funguje 3 roky a v pohodě. Stromů mám přes 100. Pravda, dnes lituji, že jsem nekoupil rovnou něco kvalitnějšího - Bosch nebo Scheppach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.123 (?), 9.2.2011 15:17

No mě funguje 5 let, ale jak jsem popsal nemůžu říci že v pohodě.Pořád je tam větší vůle, než by mohla být, kdyby to neházelo.Celých 5 let se ta moje trápí s tím zůženým koncem dole, kde se to zachytává.Klackem to šťouchala.Včera jsem to ouzké hrdlo uříz.Je pokoj.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.123 (?), 15.2.2011 13:16

Tak jsem můj štěpkovač rozhodil.Takto je to vyjeté.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.123 (?), 15.2.2011 13:20

Neumím vložit víc fotek.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.123 (?), 15.2.2011 13:24

Obal převodovky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.123 (?), 15.2.2011 13:30

Poslední fotka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika