Jakou strunu pro křovinořez?



Stránky: 1,  2   
host - 216.50 (?) 
26.7.2007 15:44, zobrazeno: 52025x
Prosim o radu, mam krovinak 2 kW, jakou strunu doporucujete - kulatou nebo hranatou, u oregonu je nabidka strun z nejmene 3 typu materialu, podle informaci kazdy uplne sqvely....nesekam profesionalne a hledam rozumny pomer cena/ vykon. Za odpoved predem dekuji Jarda
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 114.159 (?), 26.7.2007 21:02
ja osobne by som kúpil 2,7.
  Podľa mojich skúseností

2mm- výkon asi  0,8 až  1,2 PS
2,4mm výkon asi  1,2 až 2,5 PS
2,7-3mm výkon +2,5PS

  Okrúhle lanko je pevnejšie,pri  2Kw stroji je výhodnejšie.Rôzne hranaté lanká majú zmysel len pri slabších strojoch,ktoré potrebujú pomôcť ešte reznými hranami. Tým že sú tam hrany tak to uberá z celkového priemeru lanka,lanko sa stáva krehkejším,ľahšie sa trhá čím je vyššia spotreba lanka. Samostatnou kapitolou sú lanká OREGON z obsahom AL prachu.Lanko reže lepšie ale po určitom čase je schopné poškodiť žaciu hlavu.
Jani
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.159 (?), 26.7.2007 21:12
Ešte dovetok: Oregon označuje lanká a AL prachom hviezdicové-Nylium a okrúhle DUOLINE.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.65 (?), 26.7.2007 21:10

Já jsem si koupil na vyzkoušení vždy několik metrů z metráže, která je běžně v prodeji u prodejců zahradní techniky. Po odzkoušení jsem pak zůstal u druhu, který se mi zdál nejvhodnější. Hranaté struny sice mají lepší řezný výkon, ale dříve zničí průchodky v unašeči (já mám mosazné). Pokud potřebujete strunu, která tolik "nesviští", kupte si kulatou s vylisovanou šroubovicí po své celé délce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.8 (?), 26.7.2007 22:08
Kupuji zásadně poslední dobou v prodejnách Husqvarna vínově červenou 3mm strunu, myslím, že je to Oregon. Je super i na tvrdý rákos když ho není moc. Neláme se  tolik. Na  starom rákosu dostává zabrat ovšem i hlava. Je lepší namontovat 3 cíp. Stojí 8 Kč metr.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tomingo - (11), 27.7.2007 19:23
tiež som skúšal rôzne priemery a profily nylonových lán. na mojom poloprofi 34ccm/1,5HP stroji je predpísaný priemer 2,4mm, ale vidí sa mi najvýhodnejšie 3mm hexa (šesťhranný profil). seká parádne, netrhá sa a motor ide ľahšie do otáčok. stojí +-70Sk za 15m, samozrejme neznačkové, aj tak sa všetko robí v číne... :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.26 (?), 29.7.2007 1:27
Ma nejaky vyznam kupovat strunu od oregonu nez napr. mountfield, Obi a pod? Sice je treba "pevnejsi", ale nici pouzdra na hlave, jak tady nekdo zminoval. Ceny jsou podstatne jine. Dik za radu. Jarda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.8 (?), 29.7.2007 20:23
8 let sekám s jednou původní strunovou hlavou. Používám pořád 3mm strunu a ještě se mi průchodky pro strunu nevytrhly z hlavy a, že dostává  hlava fest zabrat i na rákosu a slabších do 4mm slabých výhoncích trnek. (HQ 235 R) takže se pořádná struna vyplatí než pořád rozebírat hlavu kvůli ulomené struně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.65 (?), 29.7.2007 22:43
My jsme také používali 10 let strunu 3 mm, ale pevná hvězdicová struna časem mosazná pouzdra nikoli vytrhla, ale vytvořila v mosazné průchodce  drážku, která pak tu strunu při zatížení ustřihla. Samostatná pouzdra se koupit nedala a tudíž jsem musel vždy koupit celou hlavu. My jsme ovšem sekali ročně velké plochy, tudíž u domácího užívání se to asi hned tak neprojeví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 71.8 (?), 30.7.2007 7:02
Po 10ti letech má hlava už nárok se odporoučet do věčných lovišť.. Kulatá struna je, ale pevnější než hvězdicová či čtvercová.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika