Jakou sekačku, Lux 55 TBI z mountfieldu?



Stránky: 1,  2   
Dyndais - (3) - 174.1 (?) 
17.1.2013 23:03, zobrazeno: 26421x

Dobrý den všem.

Protože jsou teď v Mountfieldu sekačky za lepší peníze, chtěl bych od Vás pomoci s výběrem. 

Zahradu mám cca 1200m, docela zanadbanou, hodně drnů, takže asi taková horší louka. Tento rok to chci dát do pořádku, jezdit tam chci tak 1x za 14dní, 3neděle. Začít musím s křoviňákem. Jakou sekačku by jste mi na tuto údržbu doporučili? Líbila se mi ta honda SP535 HW 4S, ale prý by to bylo slabé. Nakonec jsem skončil u tý Lux 55 TBI, ale na googlu o ní nikde ani zmíňka. Dvojitej žací nůž, vypadá hodně bytelně, jen tady na zahradě dvě špatný zkušenosti :-(Asi se zas tak neprodávaj za normální peníze určitě ne :-) 

Ještě bych chtěl říct, že ze sekačkou jsem v životě nesekal, tudíž v tomto směru nemám žádné zkušenosti co se týká takovýho nebo makovýho nože, výkonu, váhy sekačky a pod.

 Předem děkuji za každé rady, názory. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 227.51 (?), 18.1.2013 9:06

ahoj,

Právě mě to taky překvapuje, že s tímto typem jsou tady jen dvě negativní zkušenosti. Já chci pro ní jít dnes a jsem jednoznačně rozhodnut pro LUX55. Já tedy se sekačky zkušenosti mám velké. A právě často se něco opravuje, na těhle od Moutfieldu jsem už mnohokrát rovnal klikové hřídele. Stačí málo a ohne se...

Tohle by měla být vlajková loď, ale to poznáme až na jaře při sekání.

JARDA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.197 (?), 18.1.2013 20:58

Sekačka opravdu vypadá bitelně a nezničitelně, ale po vyskoušení u kolegy jsem zjistil, že sekačkou se skoro vůbec nedá manipulovat, hlavně když jsou na zahradě stromy nebo keře je sekačka nepoužitelná, ale na velké plochy kde nic není je Super volba-Soustruh, proto jsem si vybral jinou a sní jsem nadmíru spokojen jak s vykonem, tak ovladatelnosti, tak kvalitou sekačky.

Zkušenosti se sekačkou  Lux 55 TBI
Zkušenosti se sekačkou Lux 55 TBI
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.171 (?), 20.1.2013 22:09

Dobrý den, sekačku Lux 55 TBI jsem koupil v loňském roce. Sekám s ní zahradu na chalupě  (cca 1200 m2), kam jezdíme nepravidelně, takže je tráva někdy vysoká i přes 50 cm,  takže si umíte představit, jak dostává zabrat. Jsem s ní maximálně spokojený, vezme úplně všechno i totálně mokrou trávu, trávník zůstává krásně čistý. Jediná drobná nevýhoda je, že naplněný koš je poměrně těžký, zvláště je-li trává mokrá. Já si s tím poradím, ale manželka už ne. Sekačku můžu vřele doporučit, u mě přesně splnila moje očekávání. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.226 (?), 1.6.2014 17:07

Zdravím, já si loni koupil křovinořez LUX z OBI a děs. Podruhý už bych stejnou blbost s touhle rádo-by značkou neudělal. Hned co jsem ho sestavil a zkusil sekat jsem ho vezl zpátky, neměl otáčky. Oprava trvala přesně měsíc, jako naschvál tráva jak sviňa a já bez sekačky. Pak to do podzimu tak nějak fungovalo ale teď to tam nejspíš povezu zas. Otáčky to chvíli má, pak to do nich zas nejde, pokusy o seřízení bez ůspěchu.

Nevíte kolikrát to musím reklamovat abych mohl požadovat vrácení peněz?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dyndais - (3) - 174.1 (?), 21.1.2013 1:26
Tak to jste mě konečně potěšil. Pozemek máme štejně veliký, nepravidelně budu taky sekat. Za veliký koš jsem rad. A co chod sekačky, údržba, dvojitý nůž, hřídel... Všechno v pohodě? Pořád vymejšlím, kterou sekačku koupit, myslím, ze jsem toho prosel hodněj a tato sekačka je porad můj favorit. Ještě jsem hledal jiný servis než Moutfield. . Nějaké doporučení?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 89.171 (?), 21.1.2013 23:20

Chod sekačky je bezproblémový, jediné, co se týče udržby, byla výměna oleje, myslím, že po 5 motohodinách. Nůž mám pořád původní. Všechno je naprosto bez problémů. S touto sekačkou sekám i téměř 40 stupňový sráz v délce 30x3 metry a opravdu často velmi vysokou trávu (zasadili jsme na pozemku luční směs), samozřejmě musím do kopce zatlačit, ale sekačká to zvládá naprosto bez problémů. Co se týče servisu, jezdím jenom do Mounfieldu, myslím tím s předchozími stroji, co jsem u nic kupoval a vždycky jsem byl spokojený. Už řadu let kupuju veškerou zahradní výbavu od nich a ať si myslý každý, co chce, já jsem spokojený. Za cenu, za kterou tuto sekačku nabízeji v současné akci, si myslým, že nemůžete prohloupit. M. Turaz, Kladno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.2 (?), 22.1.2013 18:48

Já vám nevím, ale raději bych šel do něčeho od Castelgardenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dyndais - (3) - 174.1 (?), 27.1.2013 15:13
Od pátku je doma, takhle na prázdno přede krásně. Uvidíme přes léto co vydrží. Všem děkuji za názory. Je pravda, že za tyhle peníze co to teď měli, je nádherná :-). 30 bych za ní nedal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 156.5 (?), 28.1.2013 21:37

Sekačka normalně stojí Max 20000,-kčangry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika