Jakou sekačku?



Stránky: 1,  2   
pepsy - (22) - 168.210 (?) 
17.5.2016 11:47, zobrazeno: 14372x

Dobrý den, plánuji koupit novou sekačku na pozemek cca 1100 m2, který je mírně svažitý, ne úplně rovný. Vůbec se neorientuji na trhu, která sekačka by byla vhodná, nabídka na netu je obrovská, tak bych přivítal tipy a vaše zkušenosti. Hlavní podmínky by byly - pojezd, silný motor a cena do 10 000.

Díky moc za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 17.5.2016 17:41

Osobně pochybuji, že by tu byl někdo, kdo držel v ruce aspoň desetinu nabízených typů sekaček do 10 tisíc. Takže vlastní zkušenosti jsou velmi omezené a neobjektivní. Je to asi stejné, jako byste se zeptal: "Plánuji koupit auto na ježdění k babičce a na chatu po dálnici a okresních silnicích. Hlavní podmínky: silný motor, 5 dveří, přední náhon a cena do půl mega".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pepsy - (22) - 236.1 (?), 17.5.2016 18:44

No já jsem samozřejmě nehledal nikoho, kdo by vyzkoušel všechny sekačky do 10 tisíc, spíš mě jde o to, čím ostatní sečou zahradu obdobných parametrů, abych nestřílel jako laik úplně do prázdna a našel si o doporučených nějaká fakta, byť by tipy byly subjektivní... šlo mi o jakousi zkušenost ostatních...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 17.5.2016 19:53

Opět pouze nakopíruju co už jsem před časem napsal ohledně vláken "výběr sekačky":

Když si dáte do vyhledávače výraz "sekačka na" tak vám vypadne 22 (!) stránek jenom názvů vláken kde kromě sekačky na "sportovní areál", "náročný terén", "louku na svahu", "za 6000 Kč" najdete i vlákna kde se lidi ptají na sekačku na 500 m2 (dvě vlákna), 3000 m2, 1500 m2, 2500 m2, 300 m2 (dvě vlákna), 400 m2 (dvě vlákna), 1200 m2 a 600 m2. A to jsem prošel jenom první čtyři stránky ze zmíněných 22. Takže toho asi bude ještě daleko více. Není to jako u blbých na dvorku? Jak se asi bude lišit sekačka na 1400 m2 od sekačky na 1500 m2, nebpo na 1200 m2? Mačkám stopky kdy se někdo zeptá na sekačku na 1375 m2.

Dotaz na sekačku "do 10 tisíc" je ze stejné bečky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pepsy - (22) - 236.1 (?), 17.5.2016 20:10

Tak moc děkuji za dobré rady a tipy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.146 (?), 17.5.2016 20:28

zadani vaše velmi špatné jako u většiny lidi kteři nevědi co chtěji hlavně je zajima cena kupte si pět ovci a na zimu je dejte do klobas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pepsy - (22) - 168.210 (?), 18.5.2016 10:22

No nikdo nespolkl všechnu moudrost světa, ani vy, ani já. Zadání bylo zavádějící, nepopírám, prostě se v sekačkách extra nevyznám, každý máme jiný obor zájmu, ale zrovna kdejaké odsudky jsem nečekal. Měl jsem napsat, že jsem chytrý jak rádio, ale potřebuji pomoct? Co jsem měl zadat? Značku, obsah motoru, šíři záběru, stavitelnost, polohovatelnost pojezdu, decibely, spotřebu, cenu? Stačila mi nějaká zkušenost místních uživatelů s určitou značkou typu: "Mountfield nekupovat, po dvou sekáních odejde spojka, jsem spokojen s elektrickým startováním, naopak koš je malý", či jinak: "mám Stigu už pět let, kromě běžné údržby je velmi spolehlivá". Pak už bych se nějak zorientoval sám, chtěl jsem jen zúžit výběr... Kde jste přišel na to, že nevím co chci?

Ovce si strčte do klobás sám a vaše moudra také víte kam...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 36.11 (?), 17.5.2016 21:43

navštivte nejbližšího prodejce se servisem a nechte si poradit. Oni Vám ji budou servisovat, myslím že není v jejich zájmu prodat Vám nějaký šunt. Na hobby markety se vykašlete, tam jen prodávají, servisy mají nasmlouvané kdo ví kde a ví jen co lidi berou.. co to vydrží sami netuší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 18.5.2016 11:09

navštivte nejbližšího prodejce se servisem a nechte si poradit. Oni Vám ji budou servisovat, myslím že není v jejich zájmu prodat Vám nějaký šunt...bych řekl, že toto je ta nejhloupější rada jaká může být. Podle mne sekačka, která potřebuje servis během prvních 5-7 let je šunt!  Moje představa o sekačce je taková, že bude sekat bez údržby minimálně 7 let a pak ji vyhodím a koupím si jinou. Servisovat sekačku to znamená, že se to to pěkně podraží. Kolikpak stojí taková jedna návštěva v servisu?

PS:  sekačku do deseti tisíc jsem nikdy neměl, takže s takovýma sekačkama žádnou zkušenost nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.176 (?), 18.5.2016 12:32
Naprosto zcestná informace. Servisovat sekačku znamená měnit olej v motoru, čistit vzduchový filtr, ostřit nůž, seřídit ventily, poštelovat bovdeny, namazat lanka, dotáhnout šrouby madla, čistit sekačku. Po 7 letech bez údržby neexistuje sekačka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika