Jakou sekačku



Stránky: 1,  2   
host - 72.29 (?) 
14.3.2012 23:31, zobrazeno: 15859x

Dobrý den,

poprosil bych Vás o radu. Letos bych rád pořídil novou sekačku. 15 let jsem používal sekačku tehdy snad z Mountfieldu Castel Garden Raser s motorem Briggs & Stratton, sloužila dobře, motor začal opravdu stávkovat až předloni, kastle se rozpadla mnohem dříve (několikrát svařováno). Zahradu mám na chalupě v podůří, 6000m2, z toho tak necelých 1000 neseču sekačkou, ale křovinákem. Zahrada je v mírném svahu, členitá. Vzhledem k tomu, že taková plocha se prostě nestíhá sekat pořád, je tráva většinou vyšší.

A teď otázka, co na to? Protože jen necelý víkend zabere než trávu poseču, chci aby to byla rotační sekačka s košem. Nechci hrabat trávu, stačilo mi to poslední dva roky po sečení s křovinákem při neschopnosti rotačky. Na traktůrek nemám. Sekačku bych rád kolem 15 tisíc. Co jsem tak koukal, zaujala mě například Stiga Excel 50 SEQ. Napadla mě i možnost ojetého traktůrku tak kolem 20 tisíc, jenže tomu nějak nevěřim a ani nevím kde bych to sehnal.

Pokud mátě někdo nějaký tip, popřípadě zkušenosti se sekačou Stiga nebo jiné doporučení, budu vděčný.

Mirek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 9.2 (?), 15.3.2012 16:43

Uvedenou sekačku Stiga mohu jen doporučit - opravdu masivní a kvalitní sekačka se spolehlivým motorem. Líbí se mi velká kola, díky kterým se se sekajdou suprově manipuluje. Neskutečně dobře sbírá i mokrou trávu a to hlavně kvůli tomu, že je osazená okřídlenou kudlou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.216 (?), 16.3.2012 21:11

Zdravím, se sekačkama STIGA opravdu zatím jen spokojenost, dobře sečou, pevná konstrukce, používají se i vkomunální sféře.Vlastním STIGU 55 a super, kamarád má 50 PRO a spokojenost.Se servisem není problém, je jich docela dost.Šťastnou ruku při výběru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.114 (?), 22.3.2012 1:16
Po dlouhé úvaze jdu letos do stigy 53SQ combi, motor honda, asi to nejlepši do 15tis.,takže STIGA.Zvažoval jsem finančně dostupnější Weibang s kohlerem, ale nevěřím jeho pojezdu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 20.22 (?), 24.3.2012 9:13

Co se vám nelíbí na pojezdu u Weibangu? Uveďte konkrétní typ , prosím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 115.222 (?), 10.4.2012 21:38

máme ji - Weibang 506! S kohlerem. Koš - nabitý k prasknutí, žádné chcipnutí motoru,  zatím prostě paráda, doufám, že vydrží. Anebo pokud to vydrží – zaplať pan Buh anebo pan Weibang!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 119.180 (?), 22.3.2012 3:18

Co třeba DRUPOL 5220 LKT lze sehnat i za 9900kč, dále bych se podíval na hecht, nabízejí za rozumnou cenu sekačky s hliníkovym šasím a osvědčenými motory B&S. Samozřejmě je spousta dalších značek, které nemají tak zvučné jméno, ale nabízejí za pěkné ceny stroje se známými motory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.216 (?), 23.3.2012 21:49

Zdravím, už jsem měl v ruce pár sekaček, ale zatím ta STIGA je pro mně nej.A není to jen o motorech, ale celkove konstrukci a materiálech použitých při výrobě.Věřím, že budete se STIGOU spokojenej nemějte obavy.Mně se osvědčuje kupovat věci od výrobcu se kterýma jsem spokojenej a radši si připlatím nějakou korunu, ono se mi to vrátí např. v životnosti, spolehlivosti, nebo praktičnosti používaní vyrobku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.66 (?), 1.4.2012 0:34
Jen k tomu weibengu, právě ten čtyřrychlostni pojezd bude slabinka, neboť to neni řešeno převodovkou jako např. u stigy, ale variátorek, kde se tře kĺiňák, a jednotlivé rychlosti jsou jen pohyb klíňákem, jinak s kohlerem za jedenáctku, by to stálo za hřích.Ale musím posuzovat stroj jako celek, jedno bez druhého je k ničemu, jen dobrý motor nestači.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michal ze Sudic - (17) - 226.212 (?), 11.5.2012 10:58

Dobrý den, o víkendu se mi dostala jedna STIGA - benzínová sekačka pod ruce, a byl jsem ZKLAMÁN, majitelka stigy mi řekla, že jí nejede pojezd. Po odkrytí plastu jsem našel plastovou převodovku na pohon kol. Ložisko bylo v plastu zadřené a propálilo se ven z plastového uložení...

Stiga byla výborný stroj, za dob kdy se dělala ve Švédsku, teď se vyrábí myslím v Itálii.

Před koupí si zkontrolujte z čeho je co vyrobeno.  (Jen pro představu, nová převodovka stojí necelých 3 000,-)

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika