Jakou sekačku?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 226.130 (?) 
17.9.2010 9:25

Ok. Děkuji za Váš čas.

Ještě mě napadla možnost "perestrojky", ale vůbec netuším, zda by to bylo možné.
Mám na mysli vyměnit motor za nový (lepší?), osadit většími kolečky, a zaměnit nůž za ten s většími "lopatkami".
Pokud by toto bylo možné, pak bych to viděl jako nejoptimálnější řešení. Skelet je prakticky netrknutý, co se týká prasklin nebo jiných poškození.

 

Co Vy na to? Mohu ještě otravovat? :)

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 26.219 (?), 17.9.2010 10:13

Když chcete bezúdržbové šasi, tak co sekačky Viking od Stihlu? Já sám vlastním sekačku s plechovým úpodvozkem, který po každém použití poctivě vymyji tlakovou myčkou, takže je stále jako nový. Ale je to otrava a práce min. na čtvrt hodiny, takže Váš požadavek na plast chápu. Jsou tu sice tací, kteří tvrdí, že stačí plechové šasi jenom klacíkem očistit, ale nechtěl bych vidět takovou sekačku po pěti letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.115 (?), 17.9.2010 11:04

záměna motoru je jednoduchá, příruba je standartizovaná, při záměně nože a unašeče je nutno dát pozor na umístění řemenice a celkovou délku, větší kolečka pohonu budou asi největší problém - aby vám do sebe zapadalo ozubení pohonu. Cenově: motor od 6500 výš, nůž + unašeč do 1000, kolečka 300 - 600 kus

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.130 (?), 17.9.2010 11:15

Děkuji za názory, už jsem stihl mluvit se zastoupením Briggse, takže motor opravdu nebude takový problém
Nicméně, kde koupit například kvalitní kolečka (případně s větším průměrem - já vím, změna rozsahu výšky sečení) netuším. Neporadíte prosím někdo?

K tomu plastovému skeletu musím říci, že je to opravdu velmi příjemný materiál. Tuhý, lehký, "nezvoní" a nerezonuje tak jako např plech, má perfektní tvar žací komory (žádné sváry nebo jiné rušivé elementy) a hlavně nerezne :)

Sekačka tohoto typu se nejspíš nedá sehnat, a když tak za hříšný peníz (viz honda), čili mi akce perestrojka nepřijde vůbec marná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.219 (?), 17.9.2010 12:19

Myslím že Viking MB 448 T by Vaše požadavky naplnil. Váha 29 kg, silný motor, velmi kvalitní plast, jen cena vyšší -14,5 tis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.130 (?), 17.9.2010 12:27

Děkuji za tip, zajímavá sekajda.
Vypadá to, že má celoplastový koš, což by mohl být problém, protože skladovací prostor pro sekačku je značně omezený, ta tento se nedá klasicky "splácnout" :). Dále bych řekl, že motor bude ještě staré konstrukce a neznám průměr kol. V každém případě ale zajímavý stroj.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.57 (?), 18.9.2010 10:48

Perestrojka je zajímavý nápad. Problém plastových šasi všeobecně je že časem zkřehne a žačne praskat (kolikrát i po pár letech, ale to spíš se šikovnými majiteli co jim nepřijde důležité měnit zohlý klikový hřídel a skelet vibracema doslova rozštípou). Řekl bych je 15let životnost je vynikající, ale nic bohužel není na věky. Dnes můžete nakoupit motor, kolečka, nůž v řádu asi 10tis a za dva roky se skelet může rozpadnout na tisíc kousků a stejně budete muset řešit stroj nový. A v garáži vám zůstane jen kupa zbytečných zánovních dílů. Pokud máte možnost koupit Hondu výhodněji asi bych s Vašimi požadavky šel do ní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.130 (?), 21.9.2010 9:11

O víkendu jsem měl zmíněného Partnera demontovaného (motor off), a jal jsem se zkoumat skelet i v místech pod motorem. Tak nějak bez motoru se se skeletem snadněji manipuluje, a tak jsem kritickým okem nevynechal jediný záhyb.


K mému úžasu jsem opravdu nenašel jedinou prasklinku. Ten skelet je neuvěřitelně tuhý. Pravda, uvnitř žacího prostoru je již povrch zdrsněný a pěkně zasviněný, ale z venku po očištění se jen bliští :)

Nicméně, při cenách motorů a možným komplikacím při montáži, bude nejspíš opravdu lepší pořídit nový stroj, než volit perestrojku :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.114 (?), 28.1.2011 13:56

Dobrý den,

prosím o radu - chci koupit benzinovou sekačku s pojezdem na pozemek cca 1250m2, mírný svah s 2 teréními vlnkami nejlépe tak do 12tisíc (15 by se asi taky zkousnout dalo, ale nerad:) - Jde mi hlavně o mulčování, otravuje mě neustále trávu hrabat, seču tak cca 1xměsíčně (zvládl bych i 1x/3týdny), ná trávník si nehraju, alláh miluje rozmanitost... je to spíš občasně pokosená louka:)

co bych asi chtěl: mulčování (nenávidím hrabání trávy), poháněná zadní kola (variabilní pojezd by se mi líbil), kovové šasi, sečení co možná nejblíže plotu ap., velká a kval. kola, boční výhoz (na tom netrvám)

doposud mám bubnovou sekačku, ale není to ono..

Za případně typy děkuji

let

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika