Jakou malou benzínovou sekačku



Stránky: 1,  2   
host - 58.20 (?) 
28.5.2014 12:13, zobrazeno: 7874x

Zdravím, mám dotaz. Potřebuji okolo rok starého živého plotu (hlohyně, dřišťál) sekat trávu a asi by se na to hodila nějaká co nejmenší motorová sekačka (zkoušel jsem to křovinořezem, ale bohužel není úplně šetrný ke keříkom - občas jsem vzal nějakou větvičku). Poradíte nějakou co nejmenší, s minimálním záběrem a co nejlehčí (a tedy asi bez pojezdu)? Zatím jsem našel samé záběr od cca 42 cm a min. 25kg... Elektrická nepřipadá v úvahu, mám pozemek 100 x 65m, takže kabel za sebou tahat nemůžu. Zbytek sekám riderem stiga, ale moc blízko ke keříkom se neodvážím a mezi nima se také samozřejmě nevejdu (jsou od sebe 75 cm). Zkrátka - čím menší a lehčí sekačka (kvůli manévrovatelnosti), tím lépe, na ceně až tak nezáleží.

Děkuji za každý návrh :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 140.103 (?), 28.5.2014 12:47

Viking MA 339, koupíte to u Stihlu, psal jste, že vám o peníze nejde, tak se trochu prohnete. Ve vašem případě, kdy to máte na dosekávání kolem plotu, bych nákup drahého výrobku sakra zvažoval, u vás se dá koupit i elektrocentrála na kolečkách a po vysečení riderem s ní najedete na pozemek a elektrikou 50m dosekáte, vůbec nejlevnější řešení bude sehnat si skelnou síťovinu na lepení laminátových lodí jak jezdí vodáci, dvousložkovou břečku co se na to nanáší a udělejte si celoplošný kryt na křovinořez, když osadíte na křoviňák dvojnůž a zakryjete i přední stranu laminátem, budete mít defakto lehoučkou sekačku,  minikolečka až podle úvahy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.20 (?), 28.5.2014 13:03

Děkuji za odpověď, o aku jsem již také uvažoval (Bosch). S tou centrálou se mně to nezdá dvakrát pohodlné, to ne. Úprava křovinořezu - já mám docela velký (Dolmar MS4510), přeci jen se pronese (ten plot má skoro 350m, navíc z obou stran a ještě mezi keři...) a kupovat jiný - to už mně přijde smysluplnější ta aku sekačka, nejlépe asi s článkem na výměnu. Nějaké porovnání - nebo co byste doporučil - Bosch / Viking, případně Ryobi nebo ještě jiná značka?

Až bude plot vyšší a budu mít dodělanou zahradu a dostavěno, tak pořídim nějakou robotickou, ale zatím musím dosekávat (já bych to nechal, jenže keře jsou malé a tráva jim stíní). A ono nějaké dosekávání bude třeba určitě i po té robotické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 28.5.2014 13:03

Stihl aku vyžínač dává ochranu z drátu a je to praktická věc na vyžínání podél drátěného plotu, v plastovém krytu je nůž co zakrátí strunu na požadovanou délku a před objímka z kulatiny nedovolí struně poničit pletivo, vy si udělejte něco podobného, ale s lepší ochranou a budete spokojen. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 28.5.2014 13:14

V aku určitě Vikinga, Stihl výrobky mají nejlepší baterie, bohužel jak jsem psal, je to ranec, 6500 baterka, 1000 nebo  2000 nabíječka podle toho jestli stačí obyč nebo rychlonabíječka a 9000 sekačka :-(to když si koupíte 4Kg vyžínáček od Hitachi (Hitachi CG 22EABLP) a upravíte si ho, vyjde to laciněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.103 (?), 28.5.2014 13:22

Teoreticky stačí jen otočit ten plast o 180°, sice pak bude lítat tráva a kamínky na vás, ale keříky budou netknuté. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.10 (?), 28.5.2014 13:23

Kosacku s motorom Brigs so zaberom okolo 40 cm a plastovym skeletom/19/ kg ponukal Hecht. Teraz tam maju 20 kg, ale asi s cinskym motorom. Ja mam doma Dolmar s nozom 41 cm bez pohonu. Ta ma asi 25 kg a aj s plnym kosom to nie je nic hrozne. Kos ma myslim 50 l. U ťychto kosaciek je roziel 2-3 kg. Podla mna je dolezite ake to ma kolesa, ci su v loziskach alebo nie, aky ma velky kos. Ktora ma ale 70 l, to si myslim, ze je uz dost. Mne kos naplni uplne/jeden furik-kolecko/. Taktiez dokasam okolo ziveho plota, mam ho dlhy cca 60 m. Pozrize si kosacku od znameho vyrobcu, so zaberom okolo 40 cm a s kosom do 50l do tych 25 kg a podla mna budete spokojny. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.103 (?), 28.5.2014 15:28

Hecht dělá ty nejlacinější sekačky kolem 20Kg, jak píše pisatel nademnou, záleží na tom, jestli mají kolečka ložiska a čím větší, tím lépe. Mám 40,5Kg sekačku a narovině a rovném pozemku pojezd není nutný, takže hodně záleží, na tom, jak to máte s těmi keři, pokud jsou na rovině a máte rovnou zahradu bez krtinců a drnů pak taková 20Kg sekačka se 40cm záběrem od Hechta splní účel bez námahy, v kopci bez pojezdu už samozřejmě každých 10Kg navíc bude znát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 140.103 (?), 28.5.2014 17:25

Díval jsem se na stránky Husqvarny a oni prodávají speciálně určený kryt právě na takové práce, takže nemusíte nic bastlit, stačí namontovat na ten váš, ale jelikož máte jinou značku, je otázka, jestli to půjde.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 28.5.2014 17:40

Tady ještě jedno video.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika