Jakou koupit sněhovou frézu



Stránky: 1,  2   
host - 9.102 (?) 
4.9.2012 23:44, zobrazeno: 11789x

za 25 000 Kč?

Myslím, že je zrovna vhodná doba na nákup a mě by zajímaly vaše zkušenosti a trable se sněhovými frézami.

Přece jenom ceny jdou neustále dolů a je možné koupit kvalitnější stroj než dřív.

Zajímá mě zda mám koupit silnější stroj MTD-M-SWE, Vega apod. nebo slabší (kvalitnější?) značkový stroj např. Jonsered v této cenové relaci.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 227.2 (?), 5.9.2012 15:30

Urcite znackovou a asi i 2-stupnovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.73 (?), 24.9.2012 14:06

Sníh je v našem současném podnebí nejistá komponenta, kromě snad horských oblastí. Loni jsem např. svou sněhovou frézu vůbec nepoužil. Stačilo obyčejné hrablo. Takže 25.000 Kč za frézu na sníh je moc. Max. tak 15.000 Kč. Mám Vega 551Q s motorem ZongShen od roku 2008 a celou dobu funguje dobře.I mokrý sníh odhazuje.  Jediný problém byla zapalovací svíčka. Lidi nadávají na čínské výrobky, ale Volvo dnes vyrábí také Čína. Takže není Čína jako Čína. Počítače Lenovo jsou také Čína. Moje Vega je vyrobena ve firmě WUYI ZHOUYI - mají svoje internet stránky, určitě mnohem více jich prodají ve světě než MTD, Husqvarna či další výrobci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.98 (?), 24.9.2012 20:50

Loni jsem frézu taky skoro nepoužil, letos se třeba budeme všichni divit. Kdo ví. Kdo je připraven, není překvapen.To ale znamená mít stroj s motorem, kterému v dnešní době sajrajtu v palivech delší stání neuškodí. Přijdu, zatáhnu,startuju. Jistota slušné značky.Už kvůli případnému servisu, fréza na sníh není jen motor.

Mimochodem, Volvo vyvíjí i vyrábí švédi doma i nadále, čínský je kapitál(majitel) -  chápete?

Lenovo už má slušné pouze drahé modely(pozůstatky vývoje IBM),ty komerční levné stojí za starou bačkoru, ostatně jako i další levné modely věhlasných značek(HP apod.).

Takže, nacpěte si ty "číňany" do špic a připravte hrablo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.2 (?), 25.9.2012 19:12

Snih-nejista komponenta, rekl bych, zalezi,kde bydlite.Jsou oblasti, v nasi zemi, kde je kazdy rok snehu, az nazbyt.A nemusi to byti uplne, az v horach.Staci mnohdy podhuri.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.98 (?), 24.9.2012 21:01

Pro 9.102 - z Vašeho výběru rozhodně Jonsered.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.86 (?), 25.9.2012 17:01

Cub Cadet 524 SWE, Stiga Snow Fox, Jonsered ST 2106.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 142.66 (?), 28.9.2012 21:17

Mám koupenou sněhovou frézu Yard Man záběr 66cm.Používám ji dva roky a.jsem s ní spokojen.Bydlíme na Vysočině v oblasti kde o sních není nouze, zejména se osvěčila v kalamitních situacích.Myslím si že to nebyla špatná investice je lepší koupit kvalitnější frézu s větším záběrem.V zaměstnání používáme frézu se záběrem jeden metr je zase někde jinde než ta moje.Taky záleží na ploše kterou chcete udržovat, ale já bych po zkušenostech do levnější frézy nešel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.40 (?), 15.10.2012 4:37
Ty yardmany tuším nevypadali špatně, jinak platí, že i od věhlasných značek není ideální kupovat základní modely.Kdyby jste měl stigu parka, tak za dvacku Vám nabídnu k tomu frézu, do nížin se nevyplatí, na kalamity skvělý, ale jinak stačí pluh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.238 (?), 15.10.2012 8:11

Před pár léty jsem už taky začal uvažovat o nějákém pomocníkovi na sníh.I když je u nás sněhu v zimě dost, tak fréza na sníh nebylo to pravé co jsem chtěl, protože mám vydlážděnou cestu před domem i garáží.Po odhrnutí sněhu jsem stejně musel vzít koště a zamést, aby tam po ušlapání zbytku sněhu nezůstaly zmrazky.Vyřešil jsem to nákupem zametacího stroje Texas, záběr 66 cm. Sněhovou radlici jsem si udělal i když se dá dokoupit. Její cena je kolem 1500,-Kč. Já si ji udělal za pár hodin s náklady 350,-Kč.V akci byla jeho cena kolem 17.000,-Kč.To co jsem dřív dělal pomalu 2 hodiny, tak dnes mám uklizeno za 20 minut a ještě k tomu i zametene.Cca do 10 cm používám kartáč, který sníh perfektně odhodí.Když je více použivám sněhovou radlici a pak už jen zametu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika