Jakou benzínovou sekačku s pojezdem.



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 211.6 (?) 
16.5.2007 9:21, zobrazeno: 110892x

Kdo umí poradit, jakou sekačku koupit do mírně svažitého terénu, kde je část trávy stále vlhká. Mám na mysli sekačku se sběrem trávy do koše, ale pokud možno i s bočním výhozem. Chtěl bych ocelové šasi, kolečka s ložisky. Přemýšlel jsem o něčem jako je:  Husqvarna Royal 53 SV. Chci to na plochu cca  1 200m2, kde se občas stane, že tráva mezi sečením doroste i přes 20 cm. Cena do cca 16 000 Kč. Děkuji za každý podnět.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 235.12 (?), 16.5.2007 13:04
Mám od Bédi 4 takt s pojezdem 2 rychlosti vpřed, 3 Kw s pojezdem a už vím, že to chce 4KW a více motor, ale do 20 cm to ještě zvládá sekat i vlhký, skvělý je že za hodinu sekání si vezme jen 0,5 litru naturalu, ložiska ve všech kolech, ocel rám, centrální nastavení výšky sečení - 5 poloh, a koš 60 litrů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.12 (?), 16.5.2007 13:07
Zapomněl jsem napsat, že byla za 11 tisíc Kč a podle zkušeností souseda: sekačky alko a jiný napodobeniny nebrat! Hodně štěstí.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
potok - (11), 31.5.2007 0:32

Čeho má být podle vás AL-KO napodobeninou?

Váš soused je asi smolař, protože já mám 4-letou zkušenost s AL-KO 46 BR (pojezd a hlavně velký koš) a naprostá spokojenost. Pozemek 600m2, cena necelých 8 tis.Kč, 6 let záruka, ložiska, plechové šasi ....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 135.230 (?), 3.1.2018 21:43

I jám mám AL-KO asi 6 let a super. Mám také 46, ale vyšší typ, členitá zahrada se stromy cca 1000m2 a naprosto bez problémů. Pouze jsem musel minulý rok odrezovat a natřít ze spoda šasi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 98.69 (?), 13.11.2018 20:43

Já bral před půl rokem taky ALKO a zatím vše OK. A to jsem bral nějaký kus, který byl dříve vystvený na prodejně a proto byla jeho cena o cca 40% nižší. Dřív jsem měl elektrickou sekačku, teď už bych benzínovou za nic nevyměnil :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.G. - (4), 16.5.2007 16:02

Jen ne šasi z plastu. Sousedovi, který je při sečení velmi opatrný, po 6 letech popraskalo šasi na Husqvarně. Ty jejich řeči o tom, že plast vydrží, jsou jenom reklamní žvásty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.243 (?), 16.5.2007 16:29
To praskání dělalo chvění motoru. Dobrá zpráva je, že HQ tyto typy dodává v plechu. Co vím tak nikdy ale nepřiznala chybu. Byly doby, kdy v servisu leželo více popraskaných skeletů než sekaček na krámě. A uplně nejhorší bylo, že to lidem popraskalo hrubo po záruce. Proto je nejlepší skelet z plechu. Slitina není špatná a nepraská jako plast, ale pokut k něčemu dojde, tak plech se dá vždycky nějak opravit, kdežto slitina jen těžko a při dobré péči i ten plech přežije motor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572), 23.5.2007 9:22
to praskání nedělá chvění motoru, ale křivá (a nijak neopravená ) klikovka - motor pak hází tak, že se z šasi vyrve.  Výhoda plastu byla v tom, že se dal při výrobě naprosto dokonale natvarovat (lepší turboefekt) a je lehčí. I když má sekačka pojezd, je rozdíl jestli má 30 nebo 50 kg (otáčení o 180o, popř. nakládání do auta).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.2 (?), 31.8.2009 22:00

Dobrý den, neděste čtenáře. Mám HQ Royal 43 asi 12 let, přesně fakt nevím . Mám asi 200 m2 něčeho, čemu se dá s nadsázkou říkat trávník a asi hektar louky, něco z toho je zanedbaný terén po předcích. Poslední roky přestává louka plnit zemědělskou funkci, takže se hledá řešení (Rider, CubCadet,něco tahat Zetorem 3011...ještě se bádá),takže zatím tu louku obsluhuje Royalka 43 S. V onom zanedbaném terénu za dědinou pod trnkama chytnu sem tam náletové dřeviny, sem tam pařízek po bezu, nebo i šutr, ale to mě teda fakt bolí . Za dvorem jsem rozsekl i kus cihly. Dávám jí zabrat, a tak si pořád říkám, že musím zkusit sehnat náhradní šasi, abych jí prodloužil život protože na trhu za ni NENÍ náhrada. Plech bych nechtěl ani zadarmo. Nebo možná zadarmo jo, kdyby na tom byl motor použitelný na R 43 jako náhradní díl až to plechový šasi zhnije. A nakládat do auta padesáti a víc kilový stroj v provedení ALU šasi se mi zatím nechce, stejně to tak jednou dopadne, ale radši bych nechal ještě žít Husqvarnu Royal 43 S. Mějte se všichni a ať se vám všem daří. Ivoš 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika