Jaké jsou zkušenosti s křovinořezy Oleo-mac?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 161.9 (?) 
28.1.2007 13:55, zobrazeno: 149093x
Zatím se zde spíše diskutuje o motorových pilách této značky. Jaké jsou zkušenosti s křovinořezy tohoto výrobce?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 179.6 (?), 28.1.2007 17:54
Podívejte se např. na příspěvky tématu  "Marunaka nebo SOLO", ale i některých dalších o křovinořezech a několik příspěvků k Oleo-mac tam najdete.

                                                                                              M.P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.205 (?), 28.1.2007 18:54
Zkušenosti jsou většinou stejné jako s motorovkama. V našem městě si tady firma na údržbu zeleně nakoupila před pár lety OM, sekali s nima jednu sezónu a pak si museli koupit HQ protože ten oleo mac v profi provozu prostě nevydrží a ještě k tomu je drahej.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.222 (?), 29.1.2007 21:53
Velice solidní za zajímavou cenu. Ale chce to údržbu a dát pozor na palivo.
Jako každý stroj.  Kamarád se živý sekáním, má jich 6 a je  v klidu.
Měl STIHLA za 36,  každý rok opravy za  10 tisíc. Kromě  roku 1. Tak začínal,
teť má  6 průjmů a  za cenu  značkového má 2.  A za opravu značkového má taky 2 opravy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef Benik - (2), 29.1.2007 23:21
Spokojenost 200ha v lese, bez poruch(vážnějších) Teď mám Stigu
Tak se živím
Tak se živím
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.9 (?), 26.3.2007 18:20

Jako jsou poznatky z praxe u modelů OM Sparta 25 a OM 725 T Ergo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.30 (?), 30.1.2007 6:54
Mám OM 733S od roku 1995. Používám pro hobby sečení, ale v poměrně obtížném terénu. Po deseti letech první závada. ulomený ozub na rohatce cívky startovací šňůry. I když se tento typ už neprodává, cívku jsem bez problémů u Mountfieldu koupil(100,-Kč). Takže spokojenost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 30.1.2007 9:09
Tak tato závada patří do častých. Ale bohužel nemáme takové super štěstí jako Vy.
Přišel sem pán se stejnou závadou, kterou po roce chtěl nechat opravit jako záruční. Údajně mu řekli že to je jasná  vina obsluhy a pokud to chce koupit, tak pouze na objednávku. Po dvou měsících mu to nedodali i když to urgoval. Začal to shánět po Brně všude možně. Pokoušel se to i lepit, ale záhy to upadlo. Nakonec mu to bylo dodáno, ale prý z nějakého jiného modelu, nebo jiného stroje, přesněji se nechtěli vyjádřit. Ostatní  opravy u OM mají obdobný průběh. Poradil jsem mu, aby s tím tak neškubal při startu a odešel.

U dobrého křovinořezu se toto nemůže stát, proto že startovací segment má silenblok, který krátkodobý špičkový kroutící moment rozloží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.182 (?), 26.3.2007 22:19
Oleo-mac  726T - mám ho již deset let, seče zahradu a louku až 2m vysokou trávu. Vše s původní svíčkou, 2x ročně trocha grafitové vazelíny koupené v tubě s křovinořezem, benzín běžný s olejem od pumpy i dva roky starý a vše bez problémů.     Milan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.12 (?), 26.3.2007 22:48
Mám také Oleo mac 726T. Nevím přesně jak dlouho, ale odhaduji minimálně 12 let. Sekám 2x až 3x ročně asi 2000m2, včetně vysoké trávy s dřevitými výmladky. Na nižší trávu používám strunu, jinak ocelový dvoubřitý nůž. Benzín také používám třeba víc jak půl roku starý, olej originál Oleo mac 1:50. Na jaře doplním mazivo, jinak žádnou údržbu nedělám. Stále slouží bez problémů. Za tu dobu jediné závady byly prasklá hadička přívodu paliva a přetržená startovací šňůra. Tu jsem si vyměnil sám, ale dost jsem při tom nadával, protože se musel kvůli tomu celý křovinořez rozebrat. Na mé potřeby jsem s ním spokojen. Navíc v době, kdy jsem ho kupoval byl oproti zvučnějším značkám mnohem levnější. Tehdy jsam za něj dal asi 8000,- Kč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika