Jaká převodovka u zahradního traktoru - zkušenosti



smrz - (2) - 228.120 (?) 
22.4.2013 6:46, zobrazeno: 10877x

Zdravím, rozhoduji se o koupi nového traktůrku. Prosím o radu zkušenějších, jaký typ převodovky do mírně svažitého terénu. V soušasné době jsem měl s hydrostatickým pojezdem a cca po 4 letech začala ztrácet výkon. Po zahřátí a zatížení jsem již ve svahu toho mnoho neudělal, Zvažuji zda by nebylo lepší s variátorem a dostatečně silným motorem. Celkové se jedná o plochu cca 5000 m2 a z toho okolo 40% ve svahu.Časovost sekání je cca 1x za 7 - 10 dnů. Výška trávníku není potřeba úplně nízká, jedná se o úpravu kolem penzionu, Co se týče ceny, mám představu do 60 tis. Kč. Děkuji za názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 209.154 (?), 22.4.2013 16:59
Když to tak počítám, tak to máte do 400mth/za 4 roky, tak brzo odejde jen převodovka zn. hydrogear, zvolte japonskou od kanzaki, tam je životnost několikanásobně větší.Osobně volím na sekání hydropojezd, je variabilnější a flexibilnější, ale liší se kvalitou oné převodovky.Cenový limit je taky bída, těžko by se vybíralo něco použitelného i s o 25%-tním navýšením.To by mě zajímalo, co jste měl doteďka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
smrz - (2) - 228.120 (?), 25.4.2013 21:33

Zdravím, mám traktor Simplicity Baron. Převodovka Tuff Torg K46. Traktor je ale staršího data. Převodovku jsem měnil za novou před 4 roky. Je pravdou, že je celkem v dost opotřebeném stavu, na žacím ústrojí je i větší vůle. Pokoušel jsem se zjistit informace od uživatelů v okolí a asi přidám peníze a budu muset koupit něco silnějšího i s lepší převodovkou. Uvažuji nakonec o Starjet Exlusiv P5 s převodovkou Tuff Torg K62. Ještě si ho půjčím a uvidím, jak se bude chovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 104.225 (?), 23.4.2013 12:41

Zdravím,

mám traktror karsit, motor BS V2 18HP, převodovka tuff torq k46 která má najeto 900 hodin. Pouze jsem v ní měnil jednou olej. Je pravda že již dávno nemá takový tah, ale funguje stále a to i po zahřátí. sekám 1x týdně 4000m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.15 (?), 23.4.2013 15:12
Tuft-torq k46 je základni model od kanzaki, já mám tuším k100 a tam olej měním dle doporučení po 250mth.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.78 (?), 16.5.2021 10:43
Prosím Vás a jaký olej se tam dává? Děkuji za radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.188 (?), 23.5.2021 2:52
Dobrý večer mierne svahovitý terén ten nemajú hydrostaticke prevodovky veľmi v obľube preto vo vašom prípade by som radšej doporučil niečo s manuálnou prevodovkou, aj keď v dnešnej dobe ich už malo kto ponúka no sú omnoho spoľahlivejšie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika