Jak udržet cca 1000m2 nevyužívané travnaté plochy?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
chrestysek - (19) - 190.83 (?) 
2.3.2015 17:37, zobrazeno: 31412x

Prosím o radu ty, kteří jsou v podobné situaci a našli uspokojivé řešení. Mám chalupu s 1700 m2 travnatým pozemkem v rovině. Kolem baraku, kde si děti hrají, sekám pravidelně (cca 600m2). Zbytek plochy bych ráda řešila s co nejmenší časovou ztrátou. Nechci o víkendu travit cas otrockým sekanim části pozemku, kterou nikdo jinak nevyuziva a mam tam par stromku.  Koupit bubnovou sekačku a sekat jen třeba 2-3 x za rok (je to realne?)? Nebo koupit výkonný křovinořez, na který se nenamotá tráva? Poraďte případně prosím i konkrétní značku (v rozumne cenove relaci/vykon). Rady typu prodat, ovce/klokany apd. prosím ne :). Děkuji!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 209.200 (?), 2.3.2015 22:03
My jsme to řešili pronájmem za údržbu.U Vás nejlaciněji posekat bubnovou sekačkou od vari, nebo silnější křoviňák od stihlu např. 360-ka na kotouč stačí.Oboje obnáší shrabání a odvoz, ale stačí 2xročně a případně potřetí max.přejet sekačkou.Cenově je to okolo 20000kč.Nebo to nechat přejet 2x ročně cepákem bez práce, tam se to nesbírá, není co, což je 3000kč/sezónu a máte za ty peníze postaráno na 10let(počítáno jen nákup stroje+benzín+malý servis)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.200 (?), 2.3.2015 22:37
Odkud jste?Proč nedávám možnost koupi cepáku?Nejmenší je od 60000,- tuším 50cm záběr, což je nejspíš finančně nereálné.Na kšefty se používá okolo 200000,- se záběrem okolo 90cm.Pak to vypadá jak posekaná a shrabaná louka, tímto způsobem sekají údržby silnic příkopy.Jinak bubnová sekačka je nejvhodnější při sekáni 2-3rok.To samé zvládne křoviňák, ale ten není tak blbuvzdorný.Mulčovač by musel mít asi měsíční cyklus sekání-taky možnost od vari(huricane).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
chrestysek - (19) - 22.10 (?), 3.3.2015 1:07

Nejaky krovinorez na okraje u plotu budu muset koupit take. Ale predpokladam bubnovkou posekam asi rychleji a krovinorez pak staci nejaky mene vykonny. Ze? Premyslim o bubnovce BDR 581SP Perla za cca 20 tisic. To by slo? Neco za 60 tis je uz na me moc. Jen abych ten cas usetreny sekanim nestravila hrabanim :).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 3.3.2015 7:37

S tím hrabáním to ale bohužel tak bude.  Na rozdíl od předchozích přispěvatelů bych já i těch zbývajících 1100m2 pravidelně, i když třeba ne tak často, také sekal sekačkou nebo riderem. Trávu bych každé sekání nesbíral do koše, ale střídal s mulčováním. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 3.3.2015 7:55

1000 m2 posekáte obyčejnou benzinovou rotační sekačkou  s velikostí kolem 50 cm tak za hodinu, když nebudete sbírat trávu a nebude vám vadit, že to nevypadá jak anglický trávník. A jak často by se to muselo sekat? To záleží i natom jaká tráva tam roste a jak je hustá. Ale asi by stačilo v květnu a červnu sekat co dva až tři  týdny, pak v červenci a srpnu co tři a pak od září už by se to to ani sekat nemuselo, případně jednou za měsíc.  Já bych řekl, že by to bylo méně pracné než sekaní bubnovkou a následné hrabání. Sám to takto dělám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
chrestysek - (19) - 190.83 (?), 3.3.2015 11:32

Doteď jsem sekala a 1700 m2 mi trva cca 3-4 hodiny. Mám Hecht 548 SW se záběrem 46cm, max výška sečení 7,5 cm a košem 60 l (každou chvíli vysypávat :/). Anglický trávník nechci. Jen to nějak udržet. Při mulčování se musí sekat asi často, aby posekaná tráva nebyla dlouhá a nadrtila se, že?
Možná kdybych vysázela hodne jehličnanů... všimla jsem si, že pod nimi moc trávy časem neroste. Rider - zatím mě nenapadlo. Je to větší investice a mám trochu obavy ohledně dobrého výběru/údržby/servisování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 3.3.2015 12:14

Při mulčování se musí sekat asi často, aby posekaná tráva nebyla dlouhá a nadrtila se, že?...a proč by nemohla být dlouhá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.7 (?), 3.3.2015 12:52

Pretoze ak chcete mat travnik pekny, musite suchu dlhu travu vyhrabat. Ak prsi, moze vam posekana dlha trava hnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 3.3.2015 13:11

A proč se zas nějaký rozumbrada plete do diskuze, které nerozumí?

Tady se bavíme se o tom, aby "péče" o trávník zabrala co nejméně času, ne o tom jak udělat dokonalý trávník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika