Ibea - kvalita značky



host - 166.15 (?) 
14.5.2012 21:50, zobrazeno: 5432x

Dobrý den,

může mi někdo poradit zda je tato značka kvalitní? Není tak známá jako Stihl, HQ a další. Hledal jsem na internetu nějaké podrobnější info a ukázalo se, že je to italský výrobek s nimiž mám velmi špatné zkušenosti (nejedná se ale o zahradnické stroje). Zajímám se totiž o jejich traktor - IBEA GH20102 XP, který se mi zamlouvá z důvodů jako je motor Kohler, váhy přes 300 kg, 4WD a slušnou cenou. Budu rád za jakýkoli postřeh.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 144.2 (?), 16.5.2012 17:17

Osobně bych spíš doporučil český Starjet nebo Karsit. U traktoru je třeba si prohlédnou nejen jeho cenu, ale taky cenu servisu a především náhradních dílů a jejich dostupnost. Zvlášť těch co se mění nejčastěji. Ale to Vám asi nemusím říkat. Osobně mám špatnou zkušenost s motorem italské výroby. Tady je sice motor jiný, ale v tom případě bych se soustředil právě na cenu dílů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.15 (?), 16.5.2012 19:54

Právě motoru bych se nebál, je to Kohler, spíš jsem měl strach, jaká je kvalita - s talošskými stroji (nezahradnickými) mám velmi špatné zkušenosti. Každopádně, prošel jsem si pořádně servisní síť značky Ibea a bohužel jsem mimo dosah. Servisní síť je docela hustá, ale naše končiny jsou výjimkou, nejbližší je cca 60 km. 

Vidím to tedy asi na Wisconsin. Vychází mi ze všech těch nabídek nejlépe. Sice má vyšší posaz, ale to mě nepálí - pozemek není moc svažitý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 108.84 (?), 17.5.2012 12:41

No práve v prípade traktoru by som zvlášť bral do úvahy možnosť rýchleho, odborného a dostupného servisu...  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.2 (?), 17.5.2012 15:18

Traktor Ibea který uvádíte, je výrobek firmy GGP, kromě motoru shodný se Stigou Estate, akorát v jiné barvě kapotáže. Od Ibey mám tři roky sekačku a bez jediné opravy, slouží jak má :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika