Hydrostatická převodovka



Stránky: 1,  2   
host - 35.71 (?) 
4.3.2009 13:36, zobrazeno: 58940x

Mám u zahradního traktoru hydrostatickou převodovku, kdy při uvedení do činnosti, to znamená po rozjezdu se ozývá "svištivý " zvuk - uvažuji správně, že je slyšet průtok hydr.oleje nějakou clonou v převodovce protože převodovka je plynule regulovatelná a při různém nastavení pojezdové rychlosti musí přebytečný olej, který je jinak dodáván do převodovky konstantní vzhledem k nastaveným otáčkám motoru, odtéct nějakým přepouštěcím ventilem?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 70.100 (?), 4.3.2009 14:56

Je to možné, ale regulace výkonu u těchto převodovek je řešena jinak, i když ten ventil tam je taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.61 (?), 4.3.2009 18:04

Zvuk může vydávat průtok oleje šoupátkem, které při nastavení rychlosti otvíráte, nebo zavíráte.Možný je i proklouznutí řemene pohonu, nebo některé čínské ložisko jako jsem měl já na kladkách co vedou pojezdový řemen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 123.252 (?), 5.3.2009 12:43

Máte ještě někdo zkušenosti, kdo jezdíte s hydrostatickou převodovkou n a sekačce, je slyšet, když se uvede do činnosti, to znamena při jízdě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 5.3.2009 20:13

Jo, slyšet je. Je to takové šumění, pokud se nechtěně šlápne moc rychle, tak to i trochu zahučí.

J.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 9.3.2009 14:08

Ještě dodávám: šumivý zvuk je zcela v pořádku, není třeba se znepokojovat. Dělají ho všechny hydraulické systémy. U této převodovky je potřeba dát pozor na to, aby na traktůrku - sekačce nebyla zanesena vrstvou špíny. Obdobně platí pro chladící ventilátor. Olej by se v převodovce přehříval a ztrácel tak svoje mazací vlastnosti.

J.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 232.161 (?), 23.5.2015 7:33

Dobrý den, já mám nový traktůrek a převodovku k46. Při rozjezdu je slyšet šumivý zvuk, jen mám trochu problém, že pokud stojím slyším takové šveholení. mám najeto 3 mth. Je normální, že pokud mám zapnutý pohon -zasunutá páčka pod kolem, lze traktůrek odtlačit s mírným odporem.Je to normální??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.144 (?), 21.5.2015 14:27

Zdravím, může někdo poradit, mám sekací traktor cub cadet 1023 rd, seču i do kopce, a zdá se mě že po nějaké době musím stlačit podál pojezdu na doraz, a traktor ztrácí výkon, klíňák pohonu mám nový, může to teda být v převodovce, co stím. Děkuji Pavel. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.253 (?), 22.5.2015 0:21

Zdravím,

v každém případě si zkontrlujte množství oleje v převodovce, zda ho není málo. Pokud máte vyrovnávací nádržku oleje, plní se do 1/2. Myslím, že mám podobný typ traktoru - Expert 92.160 H, tam nádržka není. Převodovka je Tuff Torg K46, pozná se podle hřídele průměr 19 mm a řemenice je nad ventilátorem.  Plní se olejem 10W40 (motorový), ověřeno z více zdrojů. V případě, že nemáte nádržku, doleje se do plastové průhledné hadice tak, aby černé kolínko bylo zalito až po horní hranu. Olej stéká pomalu, plnil jsem na 2x s asi 1/2 hodinovou prodlevou. Nepřelít, zahřátím při provozu hladina stoupá. Samozřejmě, že olej nesmí nikde téci. Také si zkontrolujte podle návodu zda svah není pro traktor příliš příkrý. Neklesají vám otáčky motoru? Drží páčka plynu v aretační poloze?   Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 238.202 (?), 22.5.2015 21:00
Zdravím Ztrácí výkon nebo rychlost. Pokud vykon, tak je problém motor, pokud rychlost, tak je to problem převodovky a nebo řemenoveho převodu. Pokud řemen neprokazuje tak se maří výkon v převodovce. Poznáte to podle nadměrného zahřívání převodovky. Bohužel oprava je drahá záležitost. K46 je nejlevnější z hydropřevodovek a toto je třeba při jejím zatěžování respektovat. Žádné tahání za traktorem a ani hnutí sněhu. Žádné prudké změny rychlosti a směru. Pokud nejsou patrný úniky oleje při garážovaní ani při práci tak netřeba nic dolévat. Standa.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika