Honda Vs. Briggs&Stratton



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?)
16.7.2014 23:19

zátěžový trávník máte tam kde je zátěž = a mohou to být třeba jen pobíhající děti nebo travnatá pěšinka kolem domu. Pokud neposekáte, bude drn řidčí a po dešti se rozbahní, lepší než mít zákaz vstupu je sekat častěji. Navíc jako bonus při zkracování z 5ti na 3 cm nemusíte nic uklízet i kdyby jste neměl profi mulčovací sekačku...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 16.7.2014 20:00

ani by mi nevadilo, když bych dostla místo greenmakera na nedalekém golfovém hřišti, že by mne host xxx.xxx.163.38 považoval za šílence.

Jsou intenzivně zatěžované trávníky, které je nutno sekat klidně i denně a na druhém konci jsou louky se sečením 3× ročně (1.seno, 2.seno a otava).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.220 (?), 16.7.2014 20:35
Zde se bavíme o zahradě, nebo o něčem co je u domu, nebavíme se o GH. Tam se musí uplatňovat jiné technolgie, než na zahradě u baráku. Kde se sečou zatěžované trávníky denně? Kolik toho za 24hod naroste? To chce opravdu Bohunice!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 16.7.2014 22:30

Vztekáte se zcela zbytečně. Na golfových hřištích se skutečně greeny sečou každý den, zrovna tak na travnatých tenisových kurtech se porost seče každý den. U domu tráva dokáže narůst za pouhý den i 4cm. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 16.7.2014 23:19

zátěžový trávník máte tam kde je zátěž = a mohou to být třeba jen pobíhající děti nebo travnatá pěšinka kolem domu. Pokud neposekáte, bude drn řidčí a po dešti se rozbahní, lepší než mít zákaz vstupu je sekat častěji. Navíc jako bonus při zkracování z 5ti na 3 cm nemusíte nic uklízet i kdyby jste neměl profi mulčovací sekačku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.125 (?), 17.7.2014 2:14

Naprosto bezchybná odpověď. K tomu není co dodat. Ale stejně se určitě někdo najde, kdo souhlasit nebude laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 17.7.2014 9:12

to víte že najde, pokud neopíšete celá skripta trávníkářství (což do vlákna o motorech nepatří) tak se určitě někdo najde a bude považovat příspěvek za příliš stručný.

Ale vrátíme se k tématu, spotřebu dobrých motorů ovlivňuje regulátor otáček. Jestliže je tráva přerostlá regulátor na větší potřebu kroutícího momentu reaguje zvýšením spotřeby PHM. Můj Dolmar s B&S poseká na jednu nádrž od 200 do 2000 m2 a je rozhodně lepší posekat 3× 2000 m2 při snižování z 9 cm na 4 cm jednou týdně v sadu než ho dusit na stejné ploše jednou měsíčně při šestinásobné spotřebě na jednotku plochy (resp dvojnásobné spotřebě za časové období - za sezónu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 17.7.2014 9:41

No a protože je každý jedinec originál, tak seká každý jinak vysokou trávu a má taky jinou spotřebu Já sekání nemám tolik v oblibě abych létal po zahradě 2x v týdnu.Otravoval hlukem a vlastně tím že se doma nudím a jinou práci nemám tak... Taky je období že trávník suchem zežloutne.Taky vím, že ho nebudu nikdy zavlažovat.Nejsou to rajčata.Kdy je potřeba posekat pozná i moje ženská.Taky ví narozdíl od souseda že to není vhodné v neděli v poledne.

Kdyby toto bylo takto vysvětleno-sekám trávu mám spotřebu-nesekám nic jenom běhám po pozemku, mám menší, tak by se nemuselo tolik napsat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.40 (?), 17.7.2014 10:40

Přímo vynikající příspěvek. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.40 (?), 17.7.2014 10:37
Ale jo. Už se kličkuje. Kdybyste napsal, nebo napsali, že tu minispotřebu dociluje jen přistřihováním trávníku, který za sucha stagnuje, tak by to bylo v pořádku. Když pouze napíšu, že sekám, tak to znamená co? Můžete trochu rozebrat ty počty, které máte v poslední větě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 17.7.2014 11:06

nemohu rozebrat ty počty - nechce se mi.

Jen upřesním v období stagnace, v lednu a v neděli po obědě nesekám. Doufám že Vám stačí selský rozum, aby jste si určil, kdy mám siestu a kdy nesekám, protože to není potřeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika