Honda Vs. Briggs&Stratton



host - 216.69 (?)
14.7.2014 21:17
O můj rozhled se nebojte, mám obavy o Váš rozhled, když chcete srovnávát 160 ccm s vyšším obsahem.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
         
host - 106.125 (?), 14.7.2014 10:24

Připojím i mojí reakci, možná již zbytečnou ale přece. Zhruba 8 let vlastním sekačku Honda s 4,5 koňmi. Nikdy se mi nestalo, že by nechytla, nebo byl jiný problém. Každý rok vyměním olej a filtr, nůž brousím pravidelně. Co ta se nadřela, to není možný..., ještě krom preventivně svíčky jsem nic neměnil. Ale o co mi jde. Neuvěřitelné bláboly o kvalitě benzínu. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych měl problém s kvalitou, naliju a jedu. Přes zimu i když tam mám starý, chytne na jaře na zátah a nepoznám nic. Doliji nový a jede se dál... Nechápu tu paniku...

A ještě jednu věc si neodpustím dodat: bydlím v zástavbě rodinných domů, jeden vedle druhého, sekáme tu rotačními+ strunovými všichni. Ale když vidím, jaký mají ostatní problémy se startováním, jak studeného tak teplého motoru s bs, tecumseh a já nevím, čím ještě, jaký to dělá oproti Hodně hluk, to bych se šel zahrabat s takovými stroji, bez urážky... A o kvalitě stabilních otáček ani nemluvím, když ji dám na volnoběh, tak o ní "skoro" nevím, na rozdíl od sousedů, kterým se houpou v jakém koliv režimu jak na houpačce. Děsivé... Pro starého motoráře hrozný poslech. 

Tak to asi tak ve zkratce :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.69 (?), 14.7.2014 10:53
Hondááá je špica pro motoráře, ostatní jsou rádi, že se točí nůž.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 14.7.2014 13:48

Zdravím, máte pravdu v tom, že náročnost motoru na kvalitu benzínu není o nic horší než u jiných motorů. Co se týká regulace otáček v porovnání s jinými výrobci, tak je třeba porovnávat způsob regulace. Laciné BS mají jednoduchý regulátor, který vyhodnocuje veličinu tlaku vzduchu od chladícího ventilátoru. Nelze proto srovnávat s Hondou, která má wattův odstředivý regulátor přímo v motoru. Srovnávat lze BS vyšší třídy a tam bych těžko určil vítěze, jeden OHV, druý OHC, první ozubené rozvody, druhý titěrný ozubený řemen. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 216.69 (?), 14.7.2014 14:12
No jo, ale většina srovnává podle toho, že jim jejich B&S SV nějak jede na olej bez výměn o kultivovaném chodu a nízkých emisích Hondy nemají páru a už vůbec ne o odstředivém regulátoru. Přesto srovnávají nesrovnatelné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 106.125 (?), 14.7.2014 14:29

Ale co mě opravdu těší, je taková základní věc: i když má odmákáno stovky hodin, vždy za tepla chytne na jedno otočení motoru, tzn zhruba do půlky šňůry - když vidím souseda, jak s tím za tepla zápasí, je mi ho upřímně líto (ale nevím přesně co má, nějakej Mountfield, druhý Oleo mac obě letos nové). A se spotřebou jsem navýsost spokojen, zahrada cca 1000m2,  většinou jednou týdně a to ani nádrž nespotřebuji, odhaduji tak litr +- což mi přijde fajn.

Nechci nikoho odrazovat od jiných značek, to rozhodně ne, ale já osobně bych měl normálně strach si něco jiného koupit, když už jde o vyšší částku. BS jsem měl v kultivátoru 4,5hp, ale cirka po 10letech provozu, postupně začal být hlučný, kouřil strašně, až se začal přidírat. Tak jsem koupil čínskou repliku za 2500,- a ta jede div se jak z praku, krásně chytá, nekouří, tišší a pocitově jasně silnější. Takže moji důvěru moc BS nemá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 14.7.2014 14:54

Bych řekl, že jsou to celkem bláboly, myslím to vychvalování Hondy. Kdysi jsem cca 10 let měl BS a teď asi 5 let Honda,  z mého pohledu tam žádný rozdíl není i když ten BS byl asi o 10 let starší než ta současná Honda. A proč jsem si koupil Hondu? Protože jsem naletěl na podobné keci. Bych řekl, že ta chvála Hondy bude spíš od jejich prodejců. Při sekání tam žadný citelný rozdíl není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 14.7.2014 16:00
Na vrtění nožem B&S, Tekumseh stačí, větší zátěže už ukazují rozdíl, Hondááá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 14.7.2014 20:48

Zdravím, nemyslím, že Váš příspěvek svědčí o Vašem přílišném technickém rozhledu. Myslíte, že 160ka Honda snese větší zátěž než jiný motor s vyšším obsahem? Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 14.7.2014 21:17
O můj rozhled se nebojte, mám obavy o Váš rozhled, když chcete srovnávát 160 ccm s vyšším obsahem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.66 (?), 14.7.2014 21:28
Před 20 cetima rokama měla honda ohv motor na malo mechanizaci dloho nic briks s sv hovk.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika