Homelite CSP4518



Stránky: 1,  2   
host - 99.106 (?) 
20.10.2006 14:56, zobrazeno: 29048x

Máte někdo nějaké zkušennosti s touto pilou a značkou. Potřebuji pilu na občasný provoz, ale poražím docela velké stromy až 60cm v průměru a na řezání kmenů elektrická nestačí. CSP 4518 má psaný výkon 2,7 KW bude to stačit, jaká je spolehlivost? Na stránkách výrobce píšou , ale podle ISO 7293 jen 1, 9 KW, co to znamená? Díky za názory  

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 213.71 (?), 20.10.2006 16:44
Jenom taková úvaha. Na objem 45ccm výkon 2,7kW znamená, že ten výkon je získaný vysokými otáčkami. Když pominu jestli je výkon skutečně správně uveden, tak např. PS 4600 má při objemu 45ccm 2,6kW a rezervu v předimenzované klikovce na PS5000, ložiscích a celkové konstrukci. Z tohoto pohledu se mě jeví vhodnost použití CSP 4518 na 60cm stromy a nutnost je řezat na malé kusy jako nevhodné. ISO 7293  je norma, která stanoví výkon, spotřebu a další údaje řetězových pil, jestli si to dobře pamatuji. Spíš bych věřil této normě, sám jsem byl tím výkonem trochu překvapen, na takové parametry musí být kvalitní provedení, aby pila vydržela. H242XP měla výkon 2,4kW, na menší průměry a odvětvování super, ale ve větších průměrech dlouho nevydržela. J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 6.1.2009 18:11

Model 4518 je údajně nahrazen modelem 4545 a má výkon 1,6 kW, objem stejný. Kdybych kupoval tuto pilu a dověděl se později, že uváděný výkon 2,7 kW je nesmysl, ale má být uvedeno 1,7 kW, tak bych se pěkně vytočil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 104.166 (?), 6.1.2009 18:23

 Ak chcete pílu, nemáte pe ňu robotu a páči sa Vám červená, tak je to tá správna voľba, a ak chcete rezať 60cm priemery tak sa musite pozreť niekde inde.Výkon niekde okolo 4Kw+- a ten výkon nie len papierový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.108 (?), 7.1.2009 15:24

Zapojím se také

60cm průměr se dá zdolat i s stihl 211,ale samozřejmě kdyby jste chtěli řezat pořád jen šedesáti cm průměry tak bych šel do něčeho okolo 15tisíc njespíš Dolmar 5000,nebo nějakou stihl-strýc má Stihl 310 a průměry 60 bere úplně v pohodě, samozřejmě neřežu s ní pořád průměr šedesát ale když nám spadl před chatou větší strom tak jsme ho pořezali úplně v poho průměr šedesát měl asi půl metru nad zemí...

Samozřejmě že stihl 211 na tuto práci vůbec nebrat škoda pily, ale než si koupit Homelite CSP4518 (je mi jasné co vás na ní asi zaujalo-cena) tak si koupím raději stihl 211 a věřím že i při těchto průměrech mi vydrží pětkrát dýl než vaše Homelka která má údajný výkon 2,7kw s lištou 45cm--spolehlivost se podle mého rovná tak 15ˇ%ze 100.Zkuste si přečíst další příspěvky a hlavně uvažujte prosím logicky jak může ta pila stát 5000 s výkonem 2,7 když jiné pily s takovým výkonem stojí třikrát tolik!!!To přece nemůžete sám věřit že vám vydrží...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 193.160 (?), 15.11.2009 19:39

S pilou HOMELITE CSP 4518 jsem vcelku spokojen. Vzhledem k tomu, že jde pouze o hobby pilku, snese docela tvrdé zacházení. Mám ji už 7 let a každou sezonu připravuji dříví na vytápění rodinného domu. Jedná se cca o 20 -25 vzrostlých stromů (smrk, olše, bříza) o průměru do 50 cm. Při práci je nutno ji udržovat vzhledem k nižšímu výkonu stále v plných otáčkách a moc na ni netlačit. Pokud je dobře nabroušený řetěz a pracuje se s ní rozumně, dá se s ní udělat kus práce. Motor je skvělý, pracuje bezchybně, ale ostatní mechanika (jednotlivé ovladače atd.) rychle odcházejí. Takže tato sezona byla její poslední. Vzhledem k tomu, kolik práce mi za ty roky udělala, (Jak jsem již výše uvedl, používal jsem ji tam, kde má místo spíše profi pila.) kupuji ji opět. Myslím, že ve své třídě a cenové relaci je skvělá a pokud se s ní rozumně pracuje, dokáže zvládnout práci jako pily ve vyšší cenové relaci. Vycházím pouze z vlastní zkušenosti a má - li někdo zkušenosti jiné anebo jiný názor, tak mi prosím nenadávejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 101.216 (?), 30.11.2009 7:21

Připojím se taky do diskuze,

dostal jsem tuto pilu, majitel byl s ní velmi spokojený a tak ji chce opravit, ale hned jsem narazil na to, že v mém okolí není takřka možné sehnat ND (ložiska), hlavně magneto, jelikož je v něm od býroby nalitý klínek (z hliníku) a ten se ustřihl, jistě šlo by udělat novou drážku do magneta a klínek udělat z klínkové oceli, ale tuto možnost beru až jako poslední...

Nevíte kde se na homelite dají sehnat náhradní díly...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.142 (?), 9.4.2010 13:31

Mám ten samý problém. Nové magneto stojí 1800,-Kč.Zdá se mi to vzhledem k pořizovací ceně drahé a tak přistoupím radši k zámečnické opravě.

Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.61 (?), 30.11.2009 13:58

Pilku homelitku jsem měl asi 11/2 měsíce a po třech opravách, kdy nebylo možné motor seřídit, aby správně běžel ve volnoběžných otáčkach, jsem ji vrátil. Pila má na svůj výkon příliš dlouhou lištu, která jakoby navozuje dojem, že se s ní můžete pustit do silných stromů. Také jsem to zkoušel, ale za pár minut řezání cca 60-70 cm buku (naležato) v jednom kuse, se začal tavit od výfukových plynů kryt ventilátoru. Všichni rozumní výrobci dávají lišty 38 cm (myslím tím Dolmar, Hq,St. ap.) protože vědí, že jiná volba je nesmysl. Tato pilka je hoby a podle toho se s ní dá pracovat spíše na zahrádce. S dlouhou lištou se někdy obtížně manipuluje a za jistých kolností může být pro nezkušeného trochu nebezpečná.Po této zkušenosti jsem koupil Dolmar PS500 a to je jiná třída, s tou si troufám na 90 cm buky, ale s lištou 45 cm.Řiďte se tím, že nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat levně!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.154 (?), 5.12.2009 19:05

Ja osobne neverímže niekomu vydržal tento stroj 7rokov

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika