Homelite CSP 4518



Stránky: 1,  2,  3   
host - 249.70 (?) 
12.4.2010 19:35, zobrazeno: 48355x
Dobry den, vlastnim pilu HOMELITE CSP 4518,již 2,5roku a nyní se mi vyskytla závada: při zahřátí se začne točit řetěz, jakoby na pul plynu-jen při zahřátí, nevím co s tím.prosím o pomoc.Předem děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.100 (?), 12.4.2010 19:51
Problém je asi v ochuzení směsi. Ochuzení může způsobit více okolností: palivový filtr, odvzdušnění nádržky, vedení paliva, karburátor, netěsnosti skříně, těsnění. Jak se motor chová? Pouze vyšší otáčky, nebo se dusí, otáčky kolísají. V prvním případě by stačilo seřídit karburátor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 249.70 (?), 12.4.2010 20:02
Seřizování nepůsobí, otáčky zůstávají stále stejné jakoby při půlce plynu, ale až se zahřeje pořádně, za studena vše pracuje jak má.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.100 (?), 12.4.2010 20:19
Tak to vypadá na netěsnost gufer, nebo přisávání falešného vzduchu do skříně jinou netěsností. Ověřte přírubu mezi karburátorem a válcem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 249.70 (?), 12.4.2010 20:28
Děkuji za radu, zkusím to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 218.253 (?), 6.9.2010 10:26

Tato závada je způsobena zanešeným vzduchovým filtrem.Měl jsem totéž.Po výměně vše v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 8.42 (?), 21.3.2011 1:18

Homelite CSP 4518 na těchto modelech se projevuje tato závada netěsností sání.Jedná se o pryžový mezikus karburátoru a válce (nevhodné řešení spony),která má snahu sjíždět chvěním motoru.Nutná kontrola gumy poškození a případně pokud závada se neodstraní kontrola gufer.P.K

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 210.254 (?), 2.1.2013 17:10

Dobrý den, můžete m prosím poradit, jak se dá vyčistit vzduchový filtr? Co všechno rozdělat, odšroubovat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hanspunk - (7) - 225.46 (?), 12.11.2012 20:54

Tak jelikož jsem se dnes po několika letech pasivního čtení rozhodl i napsat něco z vlastní zkušenosti, udělám tak u tohoto tématu. Předem se omlouvám za vytahování starého topicu, ale zakládat nové téma mi příjde nepatřičné a sem to svým způsobem patří. 

Před pár lety přišel čas, kdy mi přestala (celkem logicky) stačit archaická Homelite XL2 z Tuzexu po dědovi a rozhodl jsem se, vzít něco novějšího. Po chvíli přemýšlení a pátrání přišel moment, kdy jsem u mě na chalupě seděl ve vesnické hospůdce s místním týpkem a ten mi řekl, že má ve stodole dvě vyřazené Homelitky nové (už plastové) výroby. Nějak mu nedělaly radost a neřezaly. Po krátkém hovoru jsem se s ním dohodl, že mu zaplatím za ten večer útratu (cca 500,-) výměnou za Homelite CSP 3314 a CSP 4518. Druhý den jsem si obě odnesl a pustil se do zkoumání a úprav. Obě měly problém s na můj vkus příliš rychle aktivovanou brzdou řetězu. U obou to vyřešilo mírné (opravdu o necelý závit) zkrácení hlavní pružiny. Když pila víc kopne, brzdí to, ale nepřibržďuje, když nemá. Po zkontrolování těsnosti všeho možného jsem přistoupil k seřízení - zde bylo asi největší bebí - plastové omezováky musely bez milsoti dolů, neb bránily asi té 1/4 otáčky, která prostě chyběla. Pak jsem vyměnil paskvilné řetězy s bezpečnostními zuby za 91VXL na 3314 a 21LPX na 4518 a na 4518 jsem ubral z rozměru lišty na čtyřicítku. Od té doby s nimi řežu rok co rok v objemu cca: 20 prm u dědy na baráku, 30prm u tchána na baráku, 15prm u mě na chatě, 10prm u kamaráda na chatě. U dědy a tchána jen porcování dovezeného. Na chatách tak z 50% i kácení. No a pily drží. 

No a proč o tom vlastně píšu? Na téma hobby pil se tu vždy strhává debata v jednostranném duchu:"Nekupujte si hračky, kupujte Stihl/Husqvarnu/Dolmar (vzácně ještě Solo nebo Jonsered)" Ale nezlobte se na mě - ten objem co jsem psal dělám s hobby plasťákama už 7 let a předtí už byly (nehezky) používané a nedovedu si představit, že bych měl kvůli tomu doma zbytečně zahálející profi pilu za dvounásobnou a vyšší cenu. Tedy dle mého skromného názoru i tyto pily mají své místo na slunci. Kdo řeže celkem málo, tomu poslouží. Kdo řeže trochu více (asi jako já) tomu poslouží taky, za předpokladu, že je mu jako mě nějaká údržba tak trochu i koníčkem. Ty dražší pily jsou prostě pro ty, kdo nemají čas, nejsou příliš technicky zdatní, anebo se pilou potřebují živit. Pro občasné řezání u baráku je to podle mě jako Mercedes na nákupy jednou měsíčně do hypermarketu. 

A prosím, neoperujte mi tu hobby modely věhlasných značek. Měl jsem na stole rozloženou kamarádovu HQ 240 a dám opravdu za o trochu menší peníz raději přednost té Homelite s kovovým spodním víčkem motoru a celkově robustněji provedenou konstrukcí, než tomu zázraku, kde je jen z donucení aspoň vršek motoru z kovu.

Jinak ať to všem řeže jak jen nejlépe dovede.

Edit: Zapoměl jsem napsat, že většina z toho, co řežu je (s výjimkou sem tam nějaké břízy či smrku) buk/jasan a nejvíce asi akát - tedy žádná měkota ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.189 (?), 12.11.2012 21:07
Takže nechcete slyšet jiný názor. Dobře, jen se zeptám, je normální, abyste vy, nebo někdo jiný zasahoval do bezpečnostního zařízení pily - není. Vybral jste si pilu, kterou já za pilu nepovažuji. A to není zdaleka všechno, co tato tzv pila nemá v pořádku. Bývalý spokojený majitel bývalé dobré Homelite.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika