Homelite 200 náhrada za vzduchový filtr



host - 168.19 (?) 
13.11.2013 20:09, zobrazeno: 6047x

Dobrý den,

Po letech jsem vytáhl výše zmíněnou pilku a moc překvapila. Po vyčištění svíčky, chytla na drc a krásně drží volnoběh, akceleruje. Rozhodl jsem se ji vyčistit a přišel jsem na to, že má ještě původní vzduchový filtr. Je poškozený s zaprasený. Koupil jsem houbu na mytí nádobí a hodlám z ní vyříznout nový.

Ptám se, jestli to bude něčemu vadit, nebo jestli mám utrácet za neoriginál a ten upravit do mé Homelitky.

Děkuji, Vojta

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 209.2 (?), 13.11.2013 23:51

Dobrý večer,

pokud si vyříznete nový filtr z houby na nádobí, vadit to nebude. Já jsem si ho na starou pilu vyřízl také a pila funguje. Houbička byla od Viledy, které jsou kvalitnější. Trochu molitan prostříkněte olejem, ať se částečky lépe ulpívají na filtr. Jestli máte platit za neoriginální filtr, tak si jej můžete vyříznout sám a ušetříte nějakou korunu. Vždyť nevíte, jak dlouho pila bude fungovat. Tuším, že se jedná o model vyráběný někdy v devadesátých létech. Starý filtr zkuste vyčistit tak, že ho namočíte na několik hodin do lázně pracího prášku a Carlanu-přípravek na mytí motoru a pak jej opláchněte a vysušte. Možná by na vyčičtění pomohl odstraňovač skvrn na prádlo-nějaký dražší, kde je účinná látka obsažená, např. Ariel profesional. Nejdříve tyto možnosti vyzkoušejte na starém molitanu a pak na filtru. Neznám rozsah poškození, ale třeba by ještě chvíli vydržel. Roman-Lesnictví a dřevařství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.19 (?), 14.11.2013 9:18

Převelice děkuji za radu. Jsem druhým majitelem téhle pilky, r.v. 1992. Bohužel, nějaký trouba filtr propíchl, takže je nepoužitelný. Jen mě napadlo, jestli nedělají tyto filtry s jiných materiálů, než je houba na nádobí (větší propustnost).

Zatím mi pilka vrčela jen na ponku. Volnoběh je pravidelný a bez problémů akceleruje, ale pod zátěží jsem ji ještě neměl. Nicméně předpokládám, že by neměl být problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.240 (?), 14.11.2013 9:38
Vzduchový filtr musí být se stejnou strukturou, jako původní. Nějaká houba má jiný průchod vzduchu a pila se bude dusit, případně nezachytí prach. Kupte originál, nahradit lze přistřižením jiného molitanového filtru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika