Hodnocení vari



Stránky: 1,  2,  3   
host - 78.146 (?) 
4.2.2014 16:50, zobrazeno: 25925x

Dobrý den,

  přemýšlím o koupi tohoto stroje a rád bych znal Vaše názory zda koupit či nikoliv. Rok výroby stroje je 1999, motor GXV 160 5,5HP byl využívaný prý jen na odvoz trávy a listí a asi 2x s ním bylo oráno, ale vypadá velmi zachovale viz. foto. Nejvíce mě děsí těch 15let toho motoru z toho mám právě největší strach. Proto bych rád znal vašeho názory. Za každý názor budu hrozne vděčný.

Předem děkuji.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 0.146 (?), 4.2.2014 17:10

zdravím skutečně vypada pěkně zaleží jaká bude cena a hlavně na co jí budete používat před čtyřmi roky jsem jí pořídil na zahradku na záhonky je to supr ale když jsem dostal zpět pole tak na záhumenku jsem pořídil tz4k14 je to o něčem jiném samozřejmě cena je taky jinde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.146 (?), 4.2.2014 17:59

Děkuji za reakci. Cena je 25.000Kč(k tomu 1xzávaží 33kg a 2x5kg a pluh jednostranný pravý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.146 (?), 4.2.2014 18:07

Ještě jsem zapomněl používal bych to na vožení sena, trávy,orbu, vyorávání brambor, sečení a rotavátorování. Sečení by probíhalo na ploše zhruba 2000m2 a orba, vyorávání a rotavátorování na ploše asi 1000m2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 14.5.2014 10:16

Nejsem s prodejcem v příbuzenském vztahu, ale pokud je pravda používání Vari dosud, tak cena přemrštěná není. Nejde o závaží, ta byla k Vari II dodávána stadartně a jsou nepostradatelná. Pluh je skvělým řešením jen se s ním musíte naučit pracovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.195 (?), 14.5.2014 11:52

Mi připadá cena, vzhledem k tomu co to umí dělat velmi přemštěná. Pluh, oborávací radlice. vyorávací radlic na brambory - samý šunt. Je to osekáno sekerou, ale penízky chtějí, jakoby to vyšlo od zlatníka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 14.5.2014 13:04

Vy, chodíte -li do zaměstnání, za to penízky nechcete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 14.5.2014 13:25

nevím co řešíte, pokud je cena přiměřená, stroj už změnil majitele a pokud je cena přemrštěná tak má tazatel už vybráno jinde.

Ve vztahu k ceně nového stroje a počtu naběhaných motohodin je cena pěkná pro toho kdo to potřebuje. Je otázkou, jestli předchozímu majiteli udělala tolik práce aby se mu prodej tak pod pořizovací cenou vyplatil. Další otázkou je, jestli starší varina s dvoutaktem se nedá sehnat ještě výhodněji a udělá to stejně práce, ale s vyšší spotřebou PHM.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 46.129 (?), 15.5.2014 20:09

Co mají společného moje tintilinti s tou nedokonalostí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 4.2.2014 18:54

Honda značí motory GCV, GSV a GXV podle toho, kolik motohodin je životnost a jestli jde udělat GO.

Jestliže GCV je bez nikasilové vložky, pak GO se nedělá a kupuje se nový hobby motor (jako u noname china).

GSV je již s nikasilovou vložkou a dá se tady udělat GO s výbrusem a novými písty.

GXV je profi motor a dával se na Vari pouze v době, kdy měl pro Hondu získat ty nejlepší reference. Tedy za cenu nižší než současné nové sestavy získáte sestavu s mnohem větší životností. Kdyby měl naběháno tolik, že by měl před sebou životnost asi jko nový GCV, tak by to na něm bylo hodně vidět. Já bych tedy strach neměl, 15 let při téměř archivaci a za tu hezkou cenu...!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika