Hecht 7100



bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?)
10.1.2017 17:34

pre 124.109: myslím, že je jasné, čo som tým chcel povedať a keď ste to nepochopili doteraz, tak je zbytočne dodatočne vysvetľovať. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 124.109 (?), 10.1.2017 17:04

Bunny, vaše jednoduché názory sú obdivuhodné.Vy tu chcete tvrdiť že napríklad v nemecku si kúpite kvalitnejšiu pílu za 100 euro ako na slovensku?Lebo predajcovia sa nechovajú nekalo voči zákazníkom.Prosím vás vy žijete na lazoch a chodíte do doliny raz za rok? Nikdy ste neboli v Obi, Hornbachu,lídli tescu a podobne.Máte tam plné regále smetí.A pokiaľ nájdete niečo kvalitné tak je to také drahé že sa vám oči točia ako vĺčik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 10.1.2017 17:34

pre 124.109: myslím, že je jasné, čo som tým chcel povedať a keď ste to nepochopili doteraz, tak je zbytočne dodatočne vysvetľovať. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.109 (?), 11.1.2017 16:03

Ale mňa by naozaj zaujímalo že ako sú vonku predajcovia viacej fér a aké nekalé praktiky taký napríklad ja používam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 11.1.2017 16:21

pre 124.109: v prípade, že nedokážete rozoznať ako fungujú služby v zahraničí (predaj, servis) na rozdiel od nás, tak mi je vás úprimne ľúto ale nemám vám ako pomôcť. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.109 (?), 11.1.2017 16:50

No viete ja som len taký neznalý malý človiečik.A ozaj by ma potešila osveta od takého odborníka ako ste vy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 11.1.2017 16:58

pre 124.109: pane, v ktorej oblasti chcete, aby som vám vysvetlil rozdiel? prelepovanie dátumov spotreby, stáčanie km u áut dovezených zo zahraničia, alebo veľkoobchod, maloobchod, uhrádzanie záväzkov, klamlivá reklama, vymožiteľnosť práva? len si pozrite s akým počtom km sa predávajú autá v zahraničí a ako "omladnú" u nás. ale keď sám nevidíte rozdiel, tak je bezpredmetné vám niečo vysvetľovať. 

edit: to nehovorím, že sa nenájdu výnimky na každej strane, ale kto nevidí rozdiel, tak asi je slepý, mentálne zaostalý alebo neopustil nikdy hranice. 

alebo ešte príklad so zľavami. keď je na západe zľava, akcia, výpredaj, tak to skutočne znamená nižšiu cenu. u nás sa väčšinou cena tesne pred tým umelo dvihne, potom sa dá zľava a tovar sa predáva v princípe za rovnakú cenu. toto jednanie predajcov v zahraničí je viac fér. ale kľudne sa ma pýtajte, rád vám to budem vysvetľovať, kým to pochopíte. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.109 (?), 13.1.2017 12:50

Máte moje sympatie.Ste naozaj imformovaný.Len ešte nechápem takú maličkosť prečo nemci museli pretáčanie kilometrov zakázať zákonom keď to tam nikto nerobil.

 A musím sa priznať že aj dnes som musel prelepiť dátum spotreby na snehovej fréze, lebo keby zákazník videl ako je ten stroj po dátume spotreby tak by pýtal veľkú zľavu.

  No a ešte by ma zaujímalo kto servisuje v dojčlande tie stroje typu Hecht v rôznych farbách.Zaujímavé je to že keď si pozriete hodinovú taxu v servise prídete ku tomu že za 2-3 hodiny roboty si môžete kúpiť rovnaký stroj.Nikto sa tam nepozastavuje nad takou cenou.Je to jednoduchá matematika.Pokiaľ má zarobiť 2000ečiek platiť rôzne odvody a energie a čo ja viem čo ešte nemôže mať taxu 5 -10 euro.Ale to vy asi nevidíte.Tam sa väčšie opravy nerobia ani na značkových strojoch.Tu sa resuscituje ešte aj 15 ročný 2x prežitý stroj, zákazník si ku nemu ešte chce doniesť treťotriedne napodobeniny náhradných dielov a potom tu píše ako su všetci servisáci zlodeji a klamári.Každý sa snaží zákazníka len oklamať.

A napríklad aj ja som videl to čo je u nás bežné - pri servisnej prehliadke si doniesť olej - lebo servis je drahý.Pekne nás slušne príjmací technik vypoklonkoval.Povedal asi to že si dotyčný môže doniesť do servisu olej len nie do toho servisu.

 A zľavy - hm- vy naozaj nechodíte do  napríklad OBI.Pozrite sa na to čo tam stoja naozaj použiteľné veci.Potom choďte do klasického železiarstva.Myslím že sa budete diviť.No ale pokiaľ chcete platiť za smeti typu motorovka za 79 euro alebo kosačka za 99 euro tak Vám ju fér predajú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 13.1.2017 13:14

pre 124.109: keď na vás nechcem reagovať, tak to je z dôvodu, že vás nechcem strapňovať. urobili to preto, lebo tie bazáre nevlastnia nemci ale napr. turci alebo iní prisťahovalci, ktorí tie veci robili, lebo to bolo od nich vyžadované od dovozcov áut. zase, každý kto bol von, tak vie ako sa správa zamestnávateľ nemec alebo napr. z východného bloku. 

btw. vlastný olej pri servisnej prehliadke som si nosil aj ja, lebo je rozdiel kúpiť olej za 18e a 7e. nosím si aj iné ND, keď viem čo je pokazené. servisný technik mi povedal, že úplne v pohode, ale že mi nedajú záruku na to, keď sa mi zadre motor, s čím som s úsmevom súhlasil. mal som možnosť byť pri výmene oleja, teda som videl, že to robí poctivo. servis si spočíta, či má toľko práce a bude hrať hrdinu a radšej nerobiť nič, alebo zarobí aspoń za prácu, aj keď za materiál (ND) nie. 

keď dovolíte, tak túto debatu s vami končím, lebo to ostatných nezaujíma a pokiaľ budete sám sedieť na predajni a predávať určité značky, robiť servis, tak z logických dôvodov čakať od vás objektívny názor sa nedá. 

na záver: slovné spojenie "všetci servisáci" sú nepoznám a nepoužívam, napíšem že väčšina, lebo stále verím, že sa nájdu aj tí v pohode. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.109 (?), 13.1.2017 15:15

Zaujímali by ma tie logické dôvody.Robím s touto technikou pomaly 20 rokov /pre hnidopichov +- 17/ Opravujem /-me/ prakticky všetky značky ktoré má zmysel opravovať tj S, H,D, J. plus briggsa a poprípade hondu a kawu.Mne nejako nepripadá logické že by som nebol objektívny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 9.1.2017 11:53

pre 9.6: mám ruku na srdci a keby z nejakého dôvodu nemôžem používat TZ 4K14, Tomo Vinkovič a pod. kúpené z druhej ruky a musím kupovať stroj nový, tak celkom určite vyhrá zastaralý a veľmi drahý stroj, na ktorom by som ocenil prevodovku a diferenciál. keď ja veľmi na perfektnú ergonómiu a odladené príslušenstvo nie som. potešilo ma, lebo na podobných stránkach tiež dávajú prednosť agzat pred vari. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika