Hecht 7100



host - 11.110 (?)
12.12.2016 18:23

Já mám totiž ten pocit, že když někdo píše kladně o Vari, je to bráno jako by psal, že je to bezchybný a nejlepší stroj, co může být. Aniž by to teda vyslovil.  Jasně že jsou lepší jednoosáky než Vari, stejně tak i horší - k tomu tech. zázemí apod, no a pak už je na každém jak si to vyhodnotí a pro co se rozhodne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 11.110 (?), 12.12.2016 17:44

Nějak se v tom už ztrácím. Protinázor kterým kvalitním výrobkům?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.167 (?), 12.12.2016 18:04

Hecht 7100 host - xxx.xxx.32.29 (?) 11.12.2016 20:00 Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu) Volnoběžky v kolech jsou na dvě věci,,,,,,, protinázor třeba tomuto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.110 (?), 12.12.2016 18:23

Já mám totiž ten pocit, že když někdo píše kladně o Vari, je to bráno jako by psal, že je to bezchybný a nejlepší stroj, co může být. Aniž by to teda vyslovil.  Jasně že jsou lepší jednoosáky než Vari, stejně tak i horší - k tomu tech. zázemí apod, no a pak už je na každém jak si to vyhodnotí a pro co se rozhodne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.167 (?), 12.12.2016 18:53
Tak tak, já mám i pocit, že Vari je takové měřítko a tím se stalo z důvodu oblíbenosti a spolehlivosti. A na toto kritici zapomínají, klady výrazně převažují nad nedostatky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.166 (?), 12.12.2016 19:55

No jo, ale v tomto vlákně se mluví o dvou typech volnoběžek. U Vari je klasická, ale u Hechtu je "falešná", kdy se kolo otočí zhruba o 3/4 otáčky než se zasekne o doraz. A právě tato volnoběžka je pro jízdu s vlekem peklo. Při zatáčení nevíte, kdy se řízení zablokuje (záleží na výchozí poloze dorazů) a při tahu do kopce to většínou táhne do strany, poněvadž zabírá jedno kolo. Co se týká zatáčení s naloženou vlečkou ve stoupání, je skutečně v Vari namáhavější, ale není to nic tragického. S Agzatem s diferenciálem je to nádhera, ale to se jedná o jinší kategorii traktůrku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.167 (?), 12.12.2016 20:13
👍 Ano, ta volnoběžka je rozdíl levná čína a kvalita Vari. Agzat je agzat, Vari je vari. Něco je lepší na Vari, něco na Agzatu, v obou případech se jedná o kvalitní výrobky. Česká nátura nedovolí přiznat chybu levného nákupu až po až se ukážou problémy, zablokované řízení v provozu na silnici a další nedomýšlet, a potom se u piva tragikomikovi rozváže jazyk, jak chtěl ušetřit a naletěl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.166 (?), 12.12.2016 20:22

Je to tak. Mám Agzat s dif. na orbu a tažení, Vari na rotavátorování, ale kdybych si musel vybrat, vzal bych Vari pro větší univerzálnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.184 (?), 16.12.2016 15:58
Nestačím se divit, jaká je úroveň strojařského vzdělání a marketingového oblbování. Týká se to, jak spojky přenášející kroutivý moment z motoru, do převodovky, a tak, takzvané volnoběžky v kolech. Automatická spojka u Vari, nebo Agzata je ta nejobyčejnější odstředivá rozběhová čelisťová spojka. Konstrukční řešení u Jikovu dvoučelisťově, u Hondy tříčelisťové. Volnoběžka, je strojní zařízení do kterého se během provozu nezasahuje, pracuje samostatně, bez zásahu zvenčí. To co je v kolech varíka a agzatíka je obyčejná obousměrná zdrž s blokací. Marketingově se vynese do nebes a pak funguje stará vesta - tak dlouho se opakuje výmysl, až se stane pravdou, přičemž se v míře nejvyšší využívá neznalost a povrchnosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.167 (?), 16.12.2016 17:06
Divit se můžete do alelůja, kdopak tu srovnával spojky jedině teď a vy. Vari má obyčejnou zarážku v kole, která funguje, mnohé jiné složitosti stojí dvakrát víc a jak se po.se.rou, tak se nedoplatíte. Vari není na jízdu 1.2.3. plný kotel 20 km tam a zpátky. Vari je šikovný cenově dostupný a nadmíru kvalitní stroj na menší pozemky a komunál.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.30 (?), 12.12.2016 20:24
Nechte už toho a přestaňte míchat jabka s hruškama. Každá z těch mašinek je jiný level. Hecht je na zahrádku, kde mám k obdělání 150 nebo200m² a hechta používám místo koleček, na práce, prakticky vedle baráku, abych sousedovi ukázal, že na to mám. Vari je „jinší“ kafe. Přestože má nedostatků až až, tak je určeno k obělávání plochy podstatně větší, ještě před 20léty, ve svých propagačních materiálech psali, že je Vari IV, vhodné k obdělávání dvou hektarů. Myslím, že to „kapánek“ přehnali. Zrovna tak jako u oborávacího pluhu. Napřed vyorávali oběma radlicemi a jezdilo se podle znamenáku, tak dnes od toho ustupují a znamenák tam není a brázdy vyorávají postupně po jedné a edna radlice jede v předchozí brázdě, místo znamenáku. Tady sami uznávají, že to velmi mírně řečeno přehnali.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika