Hecht 146 BTS - mastný vzduchový filtr



Stránky: 1,  2   
host - 64.30 (?) 
30.7.2016 23:32, zobrazeno: 8368x

Při sečení vykapává ze vzduchovýho filtru olej, mírně cítit benzinem.Křovinořez mám nový, použitý jen asi 5 hodin celkem.Posekáno celkem 400m2 nově vzrostlé luční trávy.Je to můj první křovák, takže žádnou zkušenost nemám.První sečení v pohodě, pří druhým sečení jsem našel kapky na nádržce.Dočetl jsem se tady, že se molitan.filtr může zanášet zevnitř od karburátoru, tak mě to částečně uklidnilo.Míchám olej do benzínu podle výrobce do odměrky, přiložené ve výbavě.Předem moc díky za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 116.127 (?), 31.7.2016 15:20

Nemusíš se vůbec bát je to normální. Jen občas ten filtr vycisť. A zeptám se jaký olej dáváš a.v jakém poměru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.30 (?), 31.7.2016 22:25

Moc díky za info.Používám Castrol Garden 2T, doporučili mi ho v prodejně Hecht.Poradili mi, jaký poměr.U novýho motoru 1:33 prvních 5 nádržek, než se zaběhne, pak už 1:40,takže to samozřejmě dodržuju.Ale dočetl jsem se na jiných stránkách, že ta odměrka, co prodávají ke křovákům Hecht je nepřesná.Je fakt, že je z dost měkkýho plastu, takže se asi někde poohlídnu po něčem lepším.K čištění filtru: Někdo radí po vyčištění napustit olejem a pořádně vymačkat, někdo zase radí, vrátit ho vyčištěný úplně suchý, tak nevím.Ale já vůbec při sekání prašný prostředí nemám.Jen zahrada a kolem plotu atd.Vysekávám koutky, kam se sekačka nedostane.Ještě jednou díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.246 (?), 31.7.2016 23:45
Když to uznávají i v návodu, tak je to asi normální.Já kdysi pral molitaňák v jarové vodě, po dokonalém vyschnutí dal zpátky.Namáčení v oleji je nesmysl, pak má nižší propustnost, proto se používá molitan s určenou propustností.Dnes mám papírový a po zanesení ho měnim, je to dokonalejší filtrace, ale jen na špičkové stroje se to vyplatí, kde nejde mastnota od karbece, jinak by to bylo nákladné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 116.127 (?), 1.8.2016 7:30

Děj ho tam suchý on se stejně nasákne olejem. Na to míchání si vem třeba 2 litrovou flašku a když mícháš v poměru 1:40 tak si vypočítej 200:40 a zjistíš že tam dáš půl deci oleje samozřejmě můžeš dát trochu víc. Já dávám olej Mogul TSF do Vari a do křovinořezu a můžu ti ho doporučit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.30 (?), 2.8.2016 7:12

Díky moc za rady.Včera sundávám křovák z držáku a co nevidím.Na spodku nádržky černá olejová kapka na straně pod výfukem, vzduch. filtr je na druhé straně, tak mě polil smrtelný pot, co z toho zase teče, ale jak visí tak olej asi stékal od výfuku.Asi díky tomu, že zatím dávám směs 1:33.V neděli, když jsem sekal, jedna nádržka dobrý, u druhé co jsem si namíchal, tak docela dýmil, přitom se snažím míchat směs přesně stejně.Zajímá mě, jestli se tak zasírá i karbec,,když se od karbecu dokáže tak zaneřádit vzduch.filtr.Chlapi, předem se omlouvám, možná řeším pro vás totální kraviny, ale rád bych měl jistotu, tak se na mě nezlobte, jsem v tomto úplný zobák.Budu rád za vaše další odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 116.127 (?), 2.8.2016 8:22

Ano u některých kroviňáků olej co motor nestihne spálit odtéká kolem výfuku. U dědy to dělalo dokonce i když dával 1:50 a mě to taky teče. Dým je zcela normální díky tomu že momentálně dáváš víc oleje do benzínu. Já dávám 1:33-1:35 do křovinořezu pořád a dají vždy na začátku cca 5 min než se zahřeje.Pouze na zaběh jsem dal 1:25 a ani při tom nikdy dyl jak 5 min nedymil.Pokud je benzín a olej kvalitní tak se o karburátor nemusíš bát.Ale pokud nekosíš dyl jak 3 měsíce tak doporučuji ten křovák nastartovat a nechat ho 2 min běžet. A dymil po celou dobu kosení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 116.127 (?), 2.8.2016 8:26

*oprava-dymí to vždy na začátku cca 5 min než se zahřeje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.30 (?), 2.8.2016 9:04
No v neděli jsem sekal jen asi 10 minut, jen menší obsekávání a dýmil, tak asi nebyl úplně zahřátý.Vžycky si ho nastartuju za studena a než zabojuju se šrákama, tak ty 2 munutky vrčí na volnoběh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.30 (?), 2.8.2016 9:12
V sobotu jsem spálil 2 nádržky, to jsem mu dávál do plných a při druhé nádržce dýmil pořád.Asi ten molitan nebude na škodu čistit po každým sekání, ne?Jsem ale otrava.Omlouvám se.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika