Güde Vintec High Wheeler 510 BS 675



Stránky: 1,  2   
Mates147 - (2) - 30.17 (?) 
12.8.2014 14:47, zobrazeno: 13803x

Zdravím.

Chcel by som si kúpiť novú benzínovú kosačku.

Premýšľam nad dvoma modelmi a to v nadpise spomenutý Güde Vintec High Wheeler 510 BS 675 alebo Hecht 548 SW 5in1.

Prikláňam sa skôr k značke Güde ale nemám o nej žiadne bližšie informácie.

Má prosím Vás niekto skúsenosti s touto značkou poprípade priamo s touto kosačkou?

Ďakujem za reakcie.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 8.155 (?), 12.8.2014 23:13

Obě jsou čč = čistá Čína, hecht údajně nic moc zpracování. Osobně beru jen sekačky s motory B+S, nebo Honda. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 13.8.2014 7:17

Hecht 548 mám třetí sezónu, bez problémů. Jen výměna oleje, občas vyprat filtr, je molitanový, takže žádné náklady. Spolkne i E85 napůl s naturalem. Nic moc zpracování znamená co? Nevšiml jsem si nějakých jakýchkoliv nedostatků ve vzhledu či montáži. Tři roky to prostě používám bez speciální péče, spíše zanedbávám. Jediná závada je, že jsem ulomil packu u krytu bočního výhozu, o něco jsem s tím drcnul. Moje chyba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.242 (?), 13.8.2014 17:57

s takýmto palivom Vám ani dlho nepobeží. Ked chcete ušetrit, prejdite radšej rovno na vodu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.2 (?), 13.8.2014 18:57

Máte s tím nějaké speciální zkušenosti? Já jen letošní sezónu zcela bez potíží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.210 (?), 13.8.2014 19:37

Zrovna tahle Hecht 548SW byla vloni v D-testu a vyšla skvěle. Popisovali tam i zpracování takže to, že někdo řekl, že zpracování je nic moc bude spíš pomluva někoho, kdo prodává jinou značku, protože tam zrovna zpracování vyzdvihovali. Spíš bych tipoval na horší Gude podle obrázku je vidět, že třeba páka nastavení výšky je z řad velmi levných typů, nemá nastavení výšky rukojeti, nemá horní panel, má jen obyčejné šedé plasty na kolech, vzorek kol je spíš hladký, takže bude klouzat v kopci a navíc používá starý motor BS. Jo pokud by na tom byl BS z nové řady tak to by bylo jiné. Staré BS, ale žerou víc benzinu mají nižší krouták, mají vyšší vibrace i emise a to je dáno starou konstrukcí SV oproti OHC nebo OHV o je na nových BS nebo na Hondě a nebo i na tom Hechtu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mates147 - (2) - 221.101 (?), 13.8.2014 21:04

Rozhodol som sa pre Güde a už je aj doma. Osobne mi príde celkom masívna a jednoznačne väčšia ako spomínaný Hecht. Predavač mi odporučil tiež Güde. Výška "rukojetí" nastavenie má, páka na centrálne nastavenie výšky kosenia je kovová a celkom mašívna. Je pravda, že z obrázku to celé vyzerá ako umelá hmota ale v predajni mi prišlo pevnejšie spracovanie práve tohto typu. Jediná vec čo ma mrzí je, že kolieska sú síce gumené ale ako bolo spomenuté, je na nich malý vzor, tak asi naozaj budu na vlhkej tráve do kopca šmíkať. Hech ich mal ale umelé, takže v tomto smere nebanujem výber. Dal som už aj prvé kosenie na kúsku záhrady. Je mierne do kopca ale ťahala bez problémov. Ako motor, tak aj pojazd. Ak bude pekné počasie cez víkend, tak ju určite preverím lepšie. Záhradu máme cca 1800 m2 a prevažná väčšína je mierny kopec, tak dostane zabrať. Posledné dva týždne som mal požičianu od suseda Dolmar PM 4601 S3 a tá išla prekrásne, žiaľ cena bola vyššia a nemal som možnosť investovať až toľko, Motor by to malo mať podľa papierov rovnaký, tak uvidím v čom bude samotné kosenie iné. Určite čoskoro napíšem poriadnu recenziu, nech sa môžu ostaný rovnako rozhodnúť alebo radšj vyhnúť tomuto stroju.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.6 (?), 14.8.2014 7:52

Rozluštění hádanky je jednoduché - sekačky Dolmar PM 4601, Hecht 548 a uvedený Gude se vyrábějí v jedné fabrice...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.242 (?), 14.8.2014 10:14

Počkajte ešte rok dva, a možete menit karburátor, ten Vám vdaka bio odíde prvý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 74.95 (?), 1.9.2014 19:05

Ja sa práve (na konci sezóny) rozhodujem aký kosačku mám kúpiť. A rozhodoval som sa medzi viacerými kosačkami. Bola medzi nimi aj Hecht 548 SW, Nakoniec beriem Güde Vintec High Wheeler 510 BS 675 a to práve kvoli motoru. Zásadný rozdiel je vo výkone motora Hecht má čínsky motor 135 cm3. Brat má novú Hecht 548 SWE s elek. štartovaním za 319,- € a hovorí že horšie nemohol kúpiť Motor nestíha ani nižšiu trávu, po 3 týždňoch už bol v servise. Nič mu neopravili, servis firmy VERCO katasrofálny. GUNDE tiež nie je žiadna značka, ale uvedený typ s motorom Briggs&Stratton 675 series má zdvihový objem: 190 cm3 a to je rozdiel. Hecht s uvedeným motorom má na predaj 2 modely za 499,- € !!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika