Freza od f. Stratílek, Vyské Mýto r.v. 1946



host - 182.32 (?) 
26.7.2009 13:00, zobrazeno: 17449x

Zakoupil jsem tuto frézu i s přívěsným vozíkem a sedačkou. Máte někdo podobný stroj ať se podělíme o informace k tomuto stroji. Zajímá mne třeba, kde bych sehnal těsnění pod hlavu. Jinak se pokusím nafotit a vložit foto.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Pravda - (4) - 182.32 (?), 26.7.2009 16:18

Takže opravuji rok výroby je 1948, vypadá to na jednoválec, dvoutakt, typové označení SM6 a firma Stratílek se zaobírala výrobou hasící techniky

Stratílek
Stratílek
Stratílek
Stratílek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.83 (?), 4.7.2011 9:08
Dobrý den.Váš stroj je původně žací stroj na trávu.Někdo už to předělával na frézu.Já mám ten stejný stroj, ale podařilo se mi ho už zprovoznit a teď už budu pokračovat jen v renovaci.V příloze posílám foto
SM6 1947
SM6 1947
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pravda - (4) - 182.32 (?), 22.7.2011 15:07

Díky za info, v průběhu těch dvou let od vloženého dotazu, jsem ke stroji dostal žací lištu a železná kola a  vypadá jako ten Váš na obrázku. Bohužel již asi nezprovozním lištu, protože nemám ten mezikus mezi strojem a lištou. Pokud by to bylo možné mohl by jste vyfotit a vložit sem odkrytovanou přední část, abych viděl jak je tam zařízen přenos mezi těmito částmi? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 236.214 (?), 20.2.2013 10:37

Fréza MS 6 od Františka Stratílka Vysoké Mýto
Rok výroby 1948


Dostala se mi do rukou tato fréza od jednoho známého ke kterému chodím na brigády nazveme ho třeba Radek.
Když Radek vytáhl  asi po 20ti letech tuto frézu ze stodoly po svém otci tak se rozhodl pro menší repasi.
Jak mile jsem tento troj u něj na dvorku zahledl hned jsem se sním o tom dal do řeči.
A jak jsme o tom mluvily tak Radek řekl jestli to nechci zprovoznit a malinko to dát dohromady.
Souhlasil jsem, a tak jsme to naložili na vozík a převezli ke mně do dílny.
Eště v ten den večer jsem to nemohl vydržet a dal jsem se do zprovoznění.
Po vyčištění karburátoru a svíčky jsem pomocí dekompresního ventilu zkusil komprersy.
Nějaká tam byla :D, první co mě udivilo bylo to že cívka hází jiskru.Neváhal jsem a přidělal jsem karburátor a vyčištěné sání. Do nádrže nalil benzín a začal postraní ruční pakou startovat.
Když motor naskočil tak jsem úplně strnul a nechápal jsem co se vlastně děje.
Hluk, který motor vydával byl ohlušují ale zároveň uspokojiví že stroj funguje.
S velikou spokojeností jsem teda šel spát asi kolem 3tí hodiny ranní.
Krok číslo 2 byl dát stroj do pohybu. Vyměnil jsem olej v převodovce pojezdu a v převodovce sekání.
Stroj jsem tedy nastartoval přitáhl malinko páčku spojky a hurá jelo to.
Krok 3 byl kompletní vnější očištění velkého nánosu maziv a mastnot. Vyplácal jsem asi 5 litrů techničku a postupně odkrýval původní nátěry a nápisy. 
Do 14ti dní dodám foto a dopíšu popis prací….

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika