Elektrická rotační sekačka



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 152.121 (?) 
22.4.2014 12:56, zobrazeno: 58678x

Dobrý den,

prosím o radu s výběrem sekačky, doporučení výrobce, parametrů sekačky nebo přímo modelu. Sekačka musí být elektrická, trávník má plochu asi 650-700m čtverečních, sekat budu já, křehká dívka, takže by neměla být příliš těžká, respektive představuji si větší a dobře manipulovatelná kola. Trávník není v žádném případě "anglický", mnoho nerovností. Také se musím vyhýbat stromům a keřům, šířka záběru mně nelimituje, raději bych sekačku, která zvládne posekat co nejvíce u zdi či plotu. Představuji si, že zahradu posekám za cca 1 hodinu čistého času, protože na chalupě, kde je horší terén a větší plocha, ale menší členitost, to zvládnu za 45 minut (máme tam benzinové al-ko b&s). Zaujaly mne modely al-ko, mtd, bosch a vega. Cenu si představuji max 5.000,- ale pokud by mi stačil i nižší výkon za nižší cenu, budu raději, ale nevyznám se v tom. Děkuji za vaše rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 39.96 (?), 22.4.2014 13:03
Dobrý den, doporučil bych Vám sekačku s pojezdem, přece jen ta plocha je dost velká a plný koš dobře živené trávy je váha a bude jich dost. Jsou elektrické sekačky s pojezdem, cena je na Vašem zvážení, seká se dost často a je rozdíl končit sečení v pohodě, nebo utahaná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 22.4.2014 13:06

Sekat trávník 700m2 a tahat za sebou kabel je pro křehkou dívku rozhodně větší dřina, než dvěma prsty řídit motorovou sekačku s pojezdem, i taková by se do vaší ceny vešla. Stejně velkou plochu projíždím elektrickým vertikutátorem a kdybych to nedělal jen 1x ročně (což se dá vydržet), hned bych ho vyměnil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.121 (?), 22.4.2014 13:19

Děkuji za vaše reakce. Bohužel sekačka musí být elektrická a myslím, že pojezd není třeba. Teď sekám tuto zahradu s čímsi, čemu je 20 let, záběr to má asi 20cm a trávu to pouze ukusuje, trvá mi jedno posekání tři dny, protože na jeden zátah to nezvládnu, trvalo by to 4hodiny.  Kabel pochopitelně tahám také. Nevím, jestli bych měla důvěru v benzínovou sekačku s pojezdem za 5.000,- - existuje taková skutečně dobrá? Druhá věc je, že elektrická sekačka je tzv. bezúdržbová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.96 (?), 22.4.2014 13:31
Ženy inklinují ke stroji typu mixér zapne vypne. Souhlas s p.Vysloužilem, já bych kabel netahal. Pojezd je třeba, to pochopíte, jaký to je rozdíl, až vyzkoušíte. Něco hodně levného v Lídlu měli, já se na to dívám tak, že chci mít spolehlivý stroj, než ten ušetřený rozdíl projezdit po reklamacích a to nesečete a čekáte až bude opravená, nebo vrátí peníze a jste zase na začátku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.121 (?), 22.4.2014 13:42

No já bych měla doma ráda tutéž, nebo podobnou, co máme na chalupě, což je benzínová za asi 15 tisíc a je perfektní a šlape už pár let. Bohužel, chalupu máme společnou se sourozenci a rodiči, kteří ji kupovali, takže domů si jí vzít nemůžu a 10 nebo 15 tisíc na sekačku nemám. Doufala jsem, že mi tu někdo poradí, jakou sekačku koupit v rámci mých možností a podmínek. Teď si připadám akorát jak že jsem ta blbá ženská, co chce hlavně ušetřit. Je mi líto. Na dražší sekačku prostě nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 22.4.2014 13:54

Hodinový výkon je, když šířku záběru vynásobíte rychlostí pojezdu a odeštete časové ztráty na otočce a odeštete dvojnásobek času na neaktivní pojezd (couvání). Napište nebo nafoťte, jak členitý máte "terén".

Jo a pak k příkonu a výkonu - některé motory si vemou štítkových 1800W i když běží naprázdno a některé jen při zátěži. To Vám žádný prodejce neřekne - to se musí změřit. A protože nás zajímá pouze, aby příkon naprázdno byl co nejnižší, tak se to dá změřit i na prodejně, pokud si s sebou měřák přineste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 22.4.2014 13:58

Milá paní, nejlevnější benzinové sekačky s pojezdem začínají na nějakých 3700 Kč, což je cena plně srovnatelná s elektrickými. Jistě, jde o čínské stroje, ale věřte, že travní sekačka není tak složitý stroj, aby si s ním asijští konstruktéři neporadili. Zadejte si do vyhledavače co potřeb ujete   a do 5000 si můžete vybrat min 20 typů pojezdových sekaček. Věřte, že první přeseknutý kabel Vás z elektrické sekačky vyléčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 22.4.2014 14:20

Právě se rozběhly jarní výprodeje zahradní techniky, doporučuji sledovat webové stránky největších prodejců. Co bylo v lednu za 100 je nyní za 50 (skoro wink).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 152.121 (?), 22.4.2014 16:46

Máte pravdu, že takové sekačky se prodávají, ale chcete mi skutečně tvrdit, že kvalita zpracování je srovnatelná se sekačkou za 10.000,- a víc, se značkovým motorem? Chci říct - levná sekačka s levným motorem nerovná se to větším investicím do údržby a kratší životnosti? Pokud budu srovnávat elektrickou sekačku a benzinovou, obě za 4 tisíce, která bude kvalitnější? Nebo je to v dnešní době plánovaného zastarávání jedno? Skutečně se ptám, nevím. O elektrických sekačkách se tvrdí, že je mnohem větší problém jim zničit motor. Ta co mám teď, to jen dokazuje. Vím, co to je sekat elektrikou, a vím, co to je sekat benzinovou, a možná tušíte, že na sekání tou benzínovou se těším, protože mám posekáno za chvíli, se dvěma prsty v nose. Netrvám na elektrické sekačce, trvá na ní můj muž, který je přesvědčen, že sekačku nepotřebujeme vůbec, protože chce sekat sám. Bohužel na to nemá čas a tak si to prostě raděj posekám sama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika