Elektrická kosačka do 350 m²



kubko - (1) - 249.186 (?) 
9.3.2015 0:31, zobrazeno: 2730x

Dobrý deň.

Chcel by som Vás poprosiť o radu, akú elektrickú kosačku mám kúpiť. Išlo by o kosenie okolo rodinného domu. Plocha do 350 m², cenový strop je okolo 150 Eur. Šírka lišty 35-45 cm. Ideálne aj s mulčovaním, ale nie je podmienka.

Mám predstavu o kosačke s asynchrónnym motorom, avšak v internetových obchodoch tento údaj máloktorý predajca uvádza. Mal som tip na AL-KO 40E, ale kamarátovi po 3 koseniach odišli zadné kolieska. A nebol sám.

O benzínovú kosačku nemám záujem, odrádza ma jednak cena, váha, ale hlavne posezónna údržba. Doteraz som mal elektrickú, ktorá bez žiadnej opravy a minimálnej údržby drží už skoro 20 rokov, ale má už svoje najlepšie roky za sebou. Som na elektriku zvyknutý, mám zásuvky na každom rohu a ešte som kábel nikdy neprestrihol. Kosí niekedy aj manželka, aj preto elektrina (váha).

Článkov som už prečítal dosť a v značkách mám už dosť velký guláš, preto by som chcel poprosiť o konkrétne značky a vyskúšané tipy strojov. Budem rád aj za radu, ktorým značkám sa treba vyhnúť, prípadne aký výkon by kosačka mala mať a pod.

Ďakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika