El. strunová sekačka - jaký výkon, síla struny?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?) 
28.7.2008 18:55, zobrazeno: 59727x

Zahradu sekáme benzínovou bubnovou sekačkou (přeci jen je to 20 árů), ale potřebuju dořešit dosekávání nepřístupných míst, okolí plotů, zídek, mezi stromky... Chci si proto koupit el. strunovou sekačku, nemusí to být kdoví co (obsekávání parkrát do roka), ale aby zvládla jak starší trávu, tak kopřivy.

Jaký výkon bych měl tedy zvolit? A jaký vliv má síla struny? A vůbec - doporučili byste mi nějakou konkrétní v rozumné cenové relaci?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 116.34 (?), 28.7.2008 19:08

A keď už kosíte benzínovou bubnovou kosačkou tak prečo chcete elektrickú strunovú kosačku? Kúpte si radšej benzínovú, má väčší výkon, nie je závislá na elektrine a nemusíte ťahať kábel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?), 28.7.2008 21:35

Protože si myslím, že na to dosekávání 3-4x do roka mi to stačí a nechce se mi investovat 4-5tis. za benzinovou, kdyby třeba stačila za 800 - 1500 elektrická. Je to opravdu jen takové doposekání pár míst, žádná velká divočina, za půlhoďky je to zkrámovaný. Takže se mi na to benzínovka zdá zbytečná a zbytečně drahá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 28.7.2008 21:49

Síla struny není ve výběru rozhodující. Pro daný výkon motoru je výrobcem doporučena síla struny. Jestli Vám vyhovuje el. strunovka - resp. bude stačit, zvolte výkon cca 1000W a dále máte 2 možnosti - buď to bude kvalitní a dražší - např. Dolmar/Makita, nebo levná a kvalitativně horší. U té levné - když se pokazí v záruce, není problém - asi Vám ji vymění, po záruce většinou nejsou díly, nebo se to nevyplatí - motor je dražší než sekačka - pokud je. U té dražší je předpoklad delšího provozu bez problémů, ovšem po záruce stejně opravu platíte, ale máte jistotu, že oprava nestroskotá na ND. Mě se zatím vyplatilo kupovat kvalitnější nářadí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 84.188 (?), 28.7.2008 21:58

Včera jsem si se zalíbením prohlížel Bosch ART 23 CombiTrim. I když je jako dnes skoro vše z Číny, zpracování se mi zdá dobré, nastavení délky rukojeti praktické, a hlavně se mi zalíbila možnost snadno nastavit úhel sklonu hlavy. Z asi šesti (různých značek), které jsem držel v ruce, se mi zdála nejpromyšlenější a hlavně nejergonomičtější.

Zatím jsem se ale nerozhodl, výkon bych si asi představoval větší než těch 400 W. Jejich model ART 30 má výkon 500 W, ten jsem ale v ruce nedržel, takže zatím nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 28.7.2008 21:58

V současné době jsou k dispozici pěkné benzínové strunovky v sezóních akcích za 3000 korun můžete koupit strunovku Partner Colibri - s motorem 24 cm3  (jinak stojí podstatně více), držák, (viz. zdejší diskuse). kam se na ní hrabé výkonem jakákoli elektrická, koupil jsem jí také a jsem maximálně spokojený.

Za podobnou cenu je na mnoha místech vidět i benzínová Homelite, nemám ale žádnou zkušenost s tímto výrobkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.188 (?), 29.7.2008 8:52

Varuju před strunovými vyžínači, kde je upevnění plastové hlavy řešeno jejím nasazením na matici. Pokud není na konci bovdenu kuličkové ložisko, začne se jeho uložení po chvíli přehřívat (i po důkladném namazání a při provozu naprázdno, bez hlavy), hlava změkne a ustřihne se. Nová je nesmyslně drahá a v servisu nelze vysvětlit, že se jedná o špatnou konstrukci - budou plkat o namotané trávě, přetížení atp.

Právě u vyžínače Homelite za asi 3000 Kč to takto s největší pravděpodobností řešeno je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 29.7.2008 10:31

Dobrá poznámka, s colibri Partner tento problém není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?), 29.7.2008 20:06

Tak dnes jsem už šel na jistotu pro onu el. strunovou sekačku. Zakecal jsem se ale s prodavačem a ten tvrdil, že aby strunovka usekla tužší kopřivu, tak výkon min. 1kW, nejlépe však 1,6kW. A struna raději silnější, tak 2,4mm. Že s el. strunovkou za 800kč co má výkon kolem 400W můžu dosekávat tak akorát travičku. Jenže v elektrice takhle silná stojí cca 2,5tis. + 40-50m kabelu a jsme na 3,5tis., a to, jak a sami píšete, se dá sehnat benzínová v akci i levněji.

Tak jsem odešel s prázdnou, nejprve se musím vyrovnat s tím, že to bude celý asi dražší a pak vybrat tu správnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.34 (?), 29.7.2008 20:45

Ja som Vám vravel že si kúpte benzínovú kosačku. A ťahať 50 metrový kábel za sebou to by som nechcel. Ja ťahám asi tak 20 metrový kábel v 3 árovej záhradke a ide mi to na nervy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika