El. predlzovacka 100 m



host - 111.1 (?)
13.12.2008 11:11

V bezpečnosti, prodlužka se může snadněji mechanicky poškodit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 4.108 (?), 12.12.2008 20:22

Pro pana.4.108 váž názor já vám ho neberu.ale když mi to poradí elktrikář kterej ještě učí na škole tak já tomu věřím a nebudu se bát toho že by mi kabel o délce 100m schořel.

A už vůbec nevím proč se do mě navážíte jako do pana Schořela hlavně že vy jste elektrický genius já jsem se jen zeptal někoho druhého a on mi to podal takto, už kvůli tomu nevím proč zrovna já sem pan Schořel a vy pan Elektrikář!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.108 (?), 12.12.2008 20:32

Pro pana 73.206 podle mě je to způsobeno, že vy používate spotřebiče s mnohem menším odběrem než já sem uvedl já sem uváděl příklad na 2000W, ale vy uvádíte tedy pokud sem správně všiml že používáte spotřebiče okolo 1000W to je poloviční rozdíl a v tom bych viděl jeden z důvodů.

Ještě něco vážně máte kabel dlohý 150m s průměrem 1,5?

Já jen že jsem takový kabel ještě neviděl myslím tak dlouhý, ale netvrdím že je to nemožný jen mě to zajímá...

Pro pana Elektrikáře toto je jen můj názor, a chodím na střední strojírenskou zaměřenou lektrotechnicky takže o tom taky něco vím, ale určitě né tolik jako VY. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.108 (?), 12.12.2008 20:33

mělo tam být elektrotechnicky ale přemáčkl jsem se

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 73.206 (?), 12.12.2008 20:50

Pro pána 4.108

Netušil jsem, že kabel o délce 150 metrů je taková zvláštnost.

Vznikne velmi jednoduše tak, že v obchodě s elektromateriálem si necháte z cívky kabelu 3x1,5 odmotat 150 metrů - na cívce jej dobře ještě polovina zbyla, takže by šlo koupit i 300 metrů... Na jeden konec namontujete zástrčku, na druhý zásuvku a je to!

Jak jsem uvedl již v prvním svém příspěvku, používám strunovou sekačku 1000 W a řetězovou pilu 1300 W.

S pilou jsem letos v létě za odpoledne pořezal na kousky o délce 25 cm - vejdou se do kamen -  odumřelou třešeň starou asi 60 let, průměr kmene přes 30 cm. Motor pily jsem občas musel nechat zchládnout, kabel byl po celou dobu studený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.108 (?), 12.12.2008 21:58

Pro mě je to vážně zvláštnost, tedy ještě sem to neviděl.

Ale věřím vám a myslím si že už kvůli tomu že vám se kabel ani nezahřeje a to na 150 metrech tak je jasné že 100kabel s odběrem 2000W také nic neudělá

Já mám třeba prodložku 50n, odmotal sem asi 5 metrů a zbytek nechal na cívce a zapojil sem spotřebiče o odběru 3000W dohromady a cívka byla po hodině práce jen nepatrně vlažná(dělal jsem na podzim),podle mě záleží hodně na okolonostech tedy jestli pracujete v létě na sluníčku kde se kabel ohřeje na 30stupnů jen od slunce atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.108 (?), 12.12.2008 22:32

Tím předchozím textem nemyslím že jsou prodlužovačky jen na léto a jen na zimu, říkám tím jen že o tom jestli se vám kabel seškvaří nebo ne závisí taky na tom kde a v jakých podmínkách pracujeme..Ale to je celkem jasné

Nechtěl jsem jen aby to pro někoho vyznělo že podle mě záleží jen na ročním období tak to rozhodně není

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 13.12.2008 9:49

Jednu věc prosím vysvětlit. Jaký je rozdíl mezi vedením nainstalovaným po domě ve zdi, desítky, často stovky metrů a prodlužovačkou obdobného průřezu. Jistě, rozdíl lanka a drátu, jiínak je to ale té elektřině snad jedno, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.1 (?), 13.12.2008 11:11

V bezpečnosti, prodlužka se může snadněji mechanicky poškodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 13.12.2008 12:01

Já jsem ten dotaz pochopil jinak. Neberme v úvahu to, že se může prodlužovačka poškodit, ale to, že rozvody v domě jsou vedeny např. od podružného rozvaděče 2,5 mm CU(není to tedy jeden třeba 50 m vodič vcelku) , ale potom z rozvodných krabic ke světlům 1,5 mm CU, k zásuvkám např. 2,5mm CU, tím je průřez vodičů nastaven možnému odběru, navíc jsou jednotlivé okruhy jištěny od např. 6A do 16A. Ale na prodlužovačku od nějaké délce a průřezu vodičů napojíte někdy spotřebič 500W, ale jindy třeba 2000W.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 236.3 (?), 13.12.2008 15:19

Myslím, že hlavní důvod je v tom, že kabel s lanky je dražší než s dráty, proto se používá jen tam, kde je nezbytně třeba zajistit pohyblivost.

Kabel s měděným drátem 1,5 mm2, pokud si to dobře pamatuju z tabulek, které jsem měl stažené, by měl postačit pro proudy do 16 A, 2,5 mm2 do 25 A.

K zahřívání kabelů a drátů můžu ze své zkušenosti říct jen tolik, že kritické jsou vždy spoje (zásuvka/zástrčka, dráty ve věnečku atp.), nestalo se mi, že by byla řekněme teplá 30m prodlužovačka uprostřed při řezání pilou 2200 W nebo 3f prodlužovačka pro svářečku, zásuvky na nich ale občas ano.

K tomu mě napadlo například: Z důvodů zahřívání ve spojích, hlavně hliníkových kabelů, se pod zásuvky, vypínače aj. dávaly azbestové podložky, zatímco kabely jako takové se mohly vést např. po dřevěné stěně chaty. Jestli to předpisy vyžadovaly i pro měděné vedení, to nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika