El. křovinořez - Hecht 1445



Stránky: 1,  2   
rob.brno - (6) - 60.18 (?) 
17.5.2014 17:48, zobrazeno: 17674x

Kolem domu (zatím neupravený terén s výmoly) potřebuju kosit trávu na ploše cca 400m2. Časem se terén porovná, takže to bude spíš na pojezdovou sekačku. Dočasně tedy uvažuju o nějakém křovinořezu kolem 1,3kW a tedy nic drahého.

Díval jsem se po benzínové verzi, ale všecko se to pohybuje až kolem 5000 kč.

Takže mě je ještě napadla elektrická verze(výhody):
- nízká cena
- nižší váha
- jednoduchost
- asi i nižší poruchovost(pokud to nezkazí náhon)
- snad i levnější provoz(2,2kč na 1kWh)
Jedinou nevýhodou je ten kábl, který by mohl přakážet a nutnost kosit v místě kde je elektrika. Ale u domu se elektrika najde.

NAšel jsem Vyžínač Hecht 1445. Iluze o kvalitě si nedělám, ale 3 roky by to snad vydržet mohlo. Za 2000 Kč má výkon 1,4kW (výkon snad dostačuje), váha 5kg, řidítka. Asi bych si k tomu koupil zádový nebo dvouramený popruh (jaký je mezi nimi rozdíl?).

Máte někdo zkušenost s el. kosou?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 192.242 (?), 17.5.2014 22:11

má to komutátorový motor s nie príliš silným vetrákom. Na vačšie plochy 400 m2 by som ho rozhodne nepoužil. Ostatne i výrobca píše, že sa hodí na menšie plochy alebo obsekávanie. Na typ 1442 boli stažnosti na webe na hmotnost a pri dlhšom použití neudržali vypínač v zapnutom stave.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rob.brno - (6) - 60.18 (?), 18.5.2014 7:25

Díky za reakci.

Takže se dá očekávat, že by se asi přehříval?
Pak ještě nevím jaký má náhon, bovden nebo hřídel?

Šel bych klidně i do silnějšího elektrického, ale nic nad 1,4kW jsem nenašel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 53.183 (?), 18.5.2014 12:04

Dobry den. Ja mam Dolmar etc 100/1000w/. Ma tiez do 5 kg hmotnosti. Kosil som s nim o moc vacsiu plochu a bez problemov. Silon pouzivam 2 mm. Stoji to viac u nas asi 120 eur. Hecht by som nekupoval. Mam ho asi 4 roky. Da sa s nim kosit aj vacsia trava. Som s nim spokojny. Kabel je nevyhoda, ak tam mate stromceky a nejake prekazky. Pokial nie, tak to az tak nevadi. Pouzivam kabel dlhy 30 m a bez problemov. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.210 (?), 18.5.2014 19:15

Myslím si, že je protřeba se rozumně zamyslet nad příkonem. Před 20 lety se prodávali elektrické pily s 1400W od Narexu a všichni s nimi byli spokojení. Dnes se každý ptá zda mu pily s 1800W bude řezat :-) a nejlépe pak koupí pilu s 2400W a s rozběhovou elektronikou takže vlastně to co kvůli čemu kupuje 2400W srazí tou elektronikou. Už i EU udělala přítrž nesmyslnému navyšování příkonu u vysavačů, kdy nařídila max příkon na myslím 1200W. Podle mne je u takto silných vyžínačů téměř jedno zda mají 1000W nebo 1400W, běžný uživatel to prakticky nepozná. Záleží spíš na tom jak je motor uložený jak je uložená hřídel jaký je dole převod jestli jsou tam ložiska či ne. Rozhodně bych nekupoval na netu a šel do kamenné prodejny. Tam je porovnal a podíval se kdo a kde má servis. Podle toho bych vybral. Samozřejmně je důležitá také cena, která může být i o 100% vyšší podle značky Co se týče záruky lze si za ní připlatit jak v prodejnách tak i u některých prodejců na e-shopech bez omezení značkou. A posudky zákazníků na netu:-) Ty si z větší části píší prodejci sami. jen zkuste najít na Heuréce sekačky Mountfiled a pochopíte. Naopak noname tam mají dalekosáhlé recence a někdy na sekačky v zimě a na sněhové frézy v létě. Dokonce jsou tam posudky na modely, které v době posudku nebyly ještě na trhu. Takže zdravý rozum při výběru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 78.182 (?), 18.5.2014 23:57

Presne tak, jen upresnim, ze ta 20let stara el.pila Narex ma 1080W a urizne i 30cm spalek. Spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rob.brno - (6) - 60.18 (?), 19.5.2014 15:37

Jistě s tím výkonem je to ošemetné, někdo udává špičkový někdo trvalý výkon a někdo vycucaný z prstu. Taky je divné, že např. u toho 1,4KW hechtu píšou, že je jen na dosekání, ne sekání ploch. A u toho Dolmara 1kw píšou, že je na malé i velké plochy.

Asi by mě stačil i 1kW, původně jsem se díval na 0,8kw benzínáky. Důležitá je úroven zpracování a dostatečné chlazení el.motoru. Elektrický chci i kvůli nákladům - mám na střeše FV elektrárnu:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.69 (?), 19.5.2014 15:37
Nad příkonem není třeba se zamýšlet, zkuste 1400W a 2000W, když nepoznáte rozdíl, tak vyměňte obsluhu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rob.brno - (6) - 60.18 (?), 19.5.2014 15:27

Díky za kladnou referenci. Nebyly nějaké problémy s tím bovdenem? Přišlo mi, že přenášet mechanický výkon 1kW bovdenem je už hodně.

Jak se to drží za tu rukojet(není to namáhavé)? Já by sem chtěl určitě řidítka a zádový nebo obouramenný postroj.

Dá se na ten Dolmar namontovat např. trojzubec(i něco jinného než struna)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 12.28 (?), 20.5.2014 20:42

Dolmar je len na strunovu hlavu. Ak chcete riaditka, tak sa pozrite na Gardenu alebo Wolf garten. U toho sa da dat aj trojzubec. Aky popruh si kupite, je len na Vas.Ja som s Dolmarom nemal este ziadny problem a to som s nim uz nakosil dost. Pouzivam len klasicjy popruh. Inac nema to oko to som si musel vyriest sam, ale nic to nie je. Ked s tym budete robit dlhsie, tak to trochu budete citit. Ma to 5 kg. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika