Dvouruční pákové nůžky na živý plot - různé mechanismy



Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 42.216 (?) 
19.3.2015 0:53, zobrazeno: 5322x

Dobrý den,

uvažuji o koupi ručních nůžek na živé ploty, keříky apod. Mám málo rostlin, na elektriku to není, ale stříhání obyčejnými sadařskými nůžkami je úmorná piplačka.

Našel jsem na stránkách jednoho výrobce několik různých typů, lišících se hlavně v převodovém mechanismu - některé mají plastové nebo ocelové zuby. Další mají pákový převod a jedny jsou bez převodů a mají vysouvací rukověti.

Jaké jsou výhody a nevýhody různých provedení?  Uvádějí zvýšenou sílu do střihu, ale já se bojím spíš zvýšené poruchovosti a vyběhání a vaklů.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 209.83 (?), 19.3.2015 1:48
Osobně preferuji ty první s ocelovým převodem, které mají navíc tlumící gumy pro dostřih-nebrní potom ruce.Ale jinaj by jsem se plastu u fiskarsu nebál, mám i nůžky na silné suché větve do 40mm s plastovým převodem a deset let bez poškození.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.130 (?), 19.3.2015 19:34

Dobrý večer. Mám oplocený pozemek 5 000 m ze dvou třetin živým smrkovým 16 letým živým plotem. Používám nůžky první na uvedené fotce již několik roků a nemají chybu. Vždy po práci nůžky řádně očistím a promáznu. Čepele také lehce natřu olejem na sekačku. Výhodou je zubový převod a gumové tlumiče.  Zdeněk 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 106.135 (?), 30.3.2015 19:48

Mám první, protože jako jediné maji vyhnuté rukojeti. Nemám živý plot, používám je na stříhání různých rostlin a takhle se dostanu pohodlněji níž. em

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 42.216 (?), 31.3.2015 1:23

Děkuji za tipy. Koupil jsem ty první 114770 s ocelovými převody. Už jsem s nimi trochu stříhal a zjistil jsem, že to není úplně jednoduché a že to chce, jako všechno, cvik. Zvláště nad hlavou a ve výšce do stran.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika