Drtič větví Vares Shark



host - 183.194 (?)
26.10.2014 8:17

ještě přikládám foto


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
   
host - 183.194 (?), 25.10.2014 22:36
Na základě této i jiných diskusí jsem si Sharka 2,8 také pořídil. Zejména na drcení větví z ovocných stromů. A následné kompostování. Podrtil jsem s tím asi 3 hromady větví. Zejména z prořezaných jabloní a třešní. Jednu třešeň jsem měl z léta, již suché větve s listím. Zbytek čerstvé. Drtič splnil očekávání, se všemi větvemi si nůž hravě poradí. I s těmi kolem 5 cm. Zvládl by snad i větší, ale ty už neprojdou plnícím otvorem a taktéž je nechávám na topení. Vstupní otvor je z bezpečnostních důvodů jaký je-malý, a proto rozeklané větve je nutno olámat či osekat tak, aby se do drtiče dostaly. Zkoušel jsem podrtit vše, co bylo po ruce. Šlahouny z vinné révy, stonky rajčat, papriky. Tyto drtičem prolétnou takřka v mžiku. Nikde se nic neucpávalo ani náznakem. V diskusi jsem četl kritiku na šrouby, kterým je uchycen nůž, ale pisatele jsem nepochopil... Nůž je uchycen šrouby a maticí, takže sundám po povolení jednoho centrálního šroubu celý rotor a dále za pomocí klíče povolím matice šroubů nože. Rychlé, snadné, otázka 10 min. když je třeba. A třeba to je jen v případě, že do drtiče vhodíte s hromádkou listí i kamínky, jako se to podařilo mně... Jinak větvemi se nůž neotupil vůbec. Aleš T. Foto z 1. dne. Jediná vítka, měřím 190 cm, uvítal bych o 10 cm vyšší nohy drtiče. Jinak jsem nadmíru spokojen a ani kolečka měnit nehodlám :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.194 (?), 26.10.2014 8:17

ještě přikládám foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.194 (?), 26.10.2014 8:18

drtič shark 2,8


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.194 (?), 26.10.2014 8:19

a výsledek je vhodný ke kompostování i k mulčování


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.194 (?), 26.10.2014 8:24

Tuhle přepravku a prkénko má snad každý. Původně jsem myslel, že to bude jen provizorní řešení, dokud nevymyslím něco "hezčího, či lepšího", ale osvědčilo se to tak perfektně, že už nemusím ničemu věnovat čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 27.10.2014 22:12

To jsem rád, že Vám tato diskuze, kterou jsem založil pomohla. Co se týče uchycení nože šrouby, myslel jsem tím, že by byl vhodnější inbus, nebo Torx kvůli ožvýkání drážky.

Na dřevnaté větve je drtič dobrý, ale na čerstvě seřízlý živý plot ze smrku a ostříhanou tůji, to není ono. Dost se ucpává násypka. Nakonec jsem zbytek vyvezl do kontejneru, protože to bylo akorát pálení elektřiny a mrhání času. Ovocné vlky jsem měl podrcené za chvíli, jak jsem psal výše a u kamarádky staré větve z ořešáku zvládl hravě. Na rozvětvené větve používám nůžky, nebo některé násypkou projdou.

Také měřím skoro dva metry a po pár hodinách už bolí záda. Co se týče koleček, bohatě stačí, také bych je neměnil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.146 (?), 29.10.2014 5:40

Ano, je super, když si lze takto předat zkušenosti. Mnoho uživatelů má tendence se vyjádřit ke všemu, ačkoliv věc ani neviděli, natož aby ji vlastnili či vyzkoušeli...

Ohledně šroubů, nerozumím, drážka se oproti imbusu či torxu velmi snadno vyčistí (vyzkoušeno) a následně souží jen k lehkému přidržení. Pokud není dosedací plocha nějak namazaná, pak se projeví samosvornost zápustné hlavy a není třeba přidržovat šroubovákem, neprotočí se.

Ty jehličnany a thuje bych rád zkusil, ale takový materiál nemám... Co mě potěšilo byly ty papriky a rajčata. Namačkal jsem do násypky co se vešlo a pak párkrát šťouchnul klackem, okamžitě to vše takřka bez odporu prolétlo drtičem. Ale měl jsem jen jednu menší hromádku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 131.214 (?), 31.10.2014 22:46

Zdravím. Rozhoduji se také pro tento drtič, avšak jsem omezen jističem 10 A. Obávám se, že Shark 2,8 bude jistič vyhazovat. Má někdo zkušenost, který ze Sharků s 10 A jističem bude ještě spolehlivě funkční?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.194 (?), 1.11.2014 13:56

Pokud nejde upravit jistič, napsal bych přímo dotaz na výrobce, jistě poskytne fundovanou odpověď. Já sám se podívám, jaký jistič mám, je to něco velmi archaického, původního na mé zahrádce, elektrice bohužel nerozumím.. Asi to spíše vyfotím. Kdyby mi to vyhazovalo jističe, tak bych spíše hledal závadu v elektroinstalaci než v silném drtiči... Pokud nechcete drtit 5cm silné větve jako já, pak určitě by stačil 2,2 kW, chybělo by mi jen madlo, což se dá ale snadno vyřešit - přidělat si jakékoliv svoje, otázka pár min.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.39 (?), 7.11.2014 17:36
Nevím proč si stále pěstujeme systém DODOS. Měli bychom aspoň na nějakou dobu ochladit kupovací zvýšenou teplotu. Přiznejme - je to nedomyšlený šmejd. Stačí se podívat na nabídku opovrhovaného Hechtu. Mnozí se přímo vysmívali, Hecht - checht! Mám před sebou sice již starší nabídku pro rok 2012. Mají v ní čtyři druhy drtičů. A to 625 SILENT - ozubený válec, vak 60l, příkon 2500W, 6280 XL - ozubený válec, 55l koš na drcený matroš, příkon 2800W, madlo, nebo upravený okraj násypky pro manipulaci. Ochrana proti přetížení, motorová brzda. Další dva jsou se spalovacím motorem. Výfuk štěpky dostatečně vysoko. Cenová hladina -3590, 4490, 9990, 18990Kč.Osobně vlastním nejsilnějšího Sharka. Starý jistič 10A, ještě nevypadl. Mám jen 170, ale připadá mi, že pánové projektanti ve Varesu tento projektovali pro pygmeje v Africe. Ten jednometrový šlaušek pro elektřinu, při manipulaci jen překáží. Kolečka jsou malá, použití opěrné nohy coby ojky je problematické, mohu dělat krůčky o maximální déce 10cm. Chce to minimálně delší nohy, kolečka o větším průměru, k opěrné noze prodloužení, pro snadnější manipulaci, výška výfuku v takové výši, aby se pod něj bez problémů mohla vsunout aspoň masopřepravka, na ochrannou mažetu použít onačejší matroš, protože ta gumka se zlomila pří prvním použit a to jsem mlel jen pár stvolů slunečnice a v neposlední řadě vybavit tento stroj, místo toho metrového cancourku na přívod elektřiny, řádnou vestavnou vidlicí. Takže - přidělat si jakékoliv svoje, otázka pár minut - již nikdy!!! Je nanejvýš vhodné si tyto nedostatky uvědomit před koupením a nákupní zbrklost nechat doma!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika