Dolmar PS500 - dekompresní ventil



host - 224.61 (?) 
2.11.2012 13:01, zobrazeno: 8653x

Dobrý den,

mám tuto pilu 5 let a jsem s ní v celku spokojený. Je sice trošku těžší, ale více než to, mi s nabývajícími lety vadí velmi tvrdé startování. Chtěl bych poradit, zda-li je možné na tuto pilu přidat dekompresor. Nálitek válec na něj má. Zajímalo by mě, jaký závit a díra se musí zhotovit a jestli je nutné proto demontovat válec.

Stačilo by třeba foukat protitlak závitem svíčky, aby do válce nespadly špony?

Díky za radu. IŠ

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 230.152 (?), 2.11.2012 18:54
Nálitek na válci je, neboť 500D je vyráběný model. Ale zapomeňte na to, že by se nedemontoval válec. To je to nejsnažší. Vyvrtat otvor a vytočit závit není problém, po vnitřní povrchovou úpravu válce -nikasil. Tam si nejsem jistý, zda by nedošlo k nežádoucímu narušení větší plochy. Ale nedivím se Vaší snaze, často startovat 500 je zátěž.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 3.11.2012 8:33

Zdravím, vyůstění dekompresního ventilu rozhodně nezasahuje do třecí plochy válce a tak se porušení povrchové úpravy bát nemusíte. Právě vyvrtání otvoru a vyříznutí závitu je ten největší problém. Důvod je ten, že je zde potřeba vytvořit dosedací plochu (sedlo) pro opření měděné těsnící podložky dekompresního ventilu. Toto sedlo, díru a závit je nutno zhotovit upnuté v přípravku a celé toto upnuté třeba v stojanové vrtačce, nebo fréze. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?), 3.11.2012 9:14

Díky za doplnění, toto jsem nikdy nedělal, proto s tím nemám zkušenosti. Že otvor nezasahuje do třecí plochy je zřejmé, ale teoretické odlomení větší plochy by již zasahovat mohlo, ale to byla jen úvaha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 107.237 (?), 3.11.2012 17:48

Co easy start? To je podle mne jednodušší řešení než vrtat díru pro dekompres...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 243.169 (?), 3.11.2012 18:09
To by byla možnost, ale jen koupit startování nelze, neboť nepasuje na starý model do západek ventilátoru. Ideální je koupit pilu s potřebnou výbavou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.61 (?), 6.11.2012 13:48

Díky za vaše rady, asi se do toho pustím.Strojní vybavení na to mám.Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 6.11.2012 14:03

Já bych to provedl ve stolní vrtačce, po předvrtání bych plochu srovnal válcovým záhlubníkem a vyřízl závit. Vše při jednom upnutí, aby plocha pro těsnění byla kolmá k ose závitu. Nikasil bude po obvodu oštípaný, pak asi jemně obrousit hranu.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 243.198 (?), 6.11.2012 17:31
Do válce stačí otvor podstatně menší, než na závit ventilu, to je výhoda při vrtání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika