Čistění žacího ústrojí



ewas - (29) - 135.210 (?) 
20.5.2015 15:04, zobrazeno: 5312x

Zdravím, koupil jsem si před 2 měsící zahradní traktor AL-KO, může mi někdo poradit, jaký je nejlepší způsob na vyčistění žacího ústrojí. Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
sawe - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 135.210 (?), 21.5.2015 11:48

taky by mě to zajímalo, ja to zatím čistím vodú ale prý to není dobrý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.82 (?), 21.5.2015 20:48

Že musíte trávu nalepenou na žacím ústrojí vyčistit, je snad jasné.

Nalepenou trávu oškrabte špachtlí, když si před tím traktor nadzvihněte, buď zakoupeným zdvihákem, nebo pověste předek (za nárazník) na řetězový zdvihák (kočku) (pozor na deformaci zadního štítu) a zajistěte proti pádu. Pak vezměte špachtli a oškrabte trávu.

Druhou variantou je použití vysokotlakého čističe obecně zvaného VAP, ale ta firma už asi ani neexistuje, zato jsou Karchery, Kranzle atd atd.

Vypláchněte vše vodou a je to. Že vyplavíte tuk z ložisek se nebojte, žací traktory mají dole ústrojí dostatečně zakrytována, aby se voda a agresivní špenátová travní šťáva k ložiskům nedostala.

Umyjte hlavně před uložením na zimu a nastříkejte celý plechový kryt zespoda například Konkorem proti reznutí ne samozřejmě na mokro. Teorie, že budete každý rok natírat spodek barvou, zapomeňte, nemá to smysl, barva nedrží, obvykle je po dvou sečeních pryč. Vůbec ne obyčejné primery apodobně za 8 pětek z drogerie. Když už tak specielní barvu na zrezlé povrchy a nemyslím tím hamm**ite, ale solidní barvu základovou, která má ještě svůj speciální podkladní nátěr drží super a fest (víc už napovídat asi nemohu) a v obyčejném kvelbu tybu bau bau ji nekoupíte, leda budete hledat speciály pomocí uncle gúgla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika