Čínské sekačky u Mountfieldu



host - 144.210 (?) 
16.3.2012 19:27, zobrazeno: 16502x

Dnes jsem se byl podívat po dlouhém čase v prodejně u Mountfieldu a s překvapením tam na mne koukala záplava čínských výrobků včele se sekačkami a k tomu za vysokou cenu vzhledem k platovému šassi, malému záběru a pochybnému zpracování. Má někdo s těmito sekačkami zkušenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 89.1 (?), 19.3.2012 10:50
Na zkušenosti je moc brzy zatím neroste tráva a sekačky jsou novinkou. Byl jsem se tam taky podívat a vypadají hodně jednoduše(nekvalitně)za tvrdou cenu. Tam kde jiní nabizejí sekačku s pojezdem a plechovým šassi dostanete plastovou sekačku bez pojezdu s pochybným motorem. Raději bych počkal na názory a nebo rovnou šel jinam
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.73 (?), 19.3.2012 19:39

Ten pochybný motor je od GGP?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 52.1 (?), 22.3.2012 12:43
Motory GGP se vyrabi v číně to ví každý. Také jsem se podíval na jejich nabídku a je pravda že čínských stroju je tam dost At už od GGP, Ikry, či Atiky. Všechny tyto firmy sice také vyrábí, ale postupně se stávají jen velkým dodavatelem a skladem pro čínskou výrobu. Výroba v unii je totiž strašně drahá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.77 (?), 22.3.2012 15:06

Zdravím, právě jsem rovnal klikovku na GGP, olověná by byla snad pevnější. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 2.73 (?), 7.5.2012 18:30

Sám technik od Mountfieldu mi říkal, že motory GGP nebrat. Mám třeba ale sněhovou frézu s motorem ZongShen od roku 2008 a motor až na výměnu čínské svíčky za Brisk funguje OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 171.190 (?), 5.5.2012 12:22

Já jsem si koupil sekačku, kterou označují EP414G - jejich "obvyklá" cena je 5.490, v předsezónní slevě za 3.990 Kč.

Já jsem za ní dal 3.490 Kč (bez jakékoliv slevy nebo akce), bylo to v Bauhausu pod značkou Hurricane HB39 a mimo černého plastu místo červeného je naprosto stejná...

A spokojenost? Trávu v pohodě poseká a to je v podstatě jediné, co od sekačky očekávám - takže já jsem zatím spokojený. Zatím jsem s ní sekal 2x.

Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 62.146 (?), 8.5.2012 18:55

Ono jde o to aby jste se sekačkou mohl sekat třeba 10 tel. Je sice hezké, že seká ale za půl roku může být rozpadlá.

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 171.190 (?), 10.5.2012 22:53

Nebo také může sekat ještě po 15 letech...

Přece není možné tvrdit, že když jde o čínský motor, že automaticky nic nevydrží - tato malá sekačka je stejně určená na sekání malých ploch a několikatisícimetrovou zahradu by s tím sekal jenom blázen. V mém konkrétním případě se jedná o sekání cca 300m2.

Na větší plochu mám nyní čtvrtým rokem větší sekačku s motorem Briggs a paradoxně musím říct, že i čínské motory mohou být v něčem lepší - minimálně z pohledu doplňování benzinu je lepší ta sekačka s motorem GGP, protože dolít do nádržky u motoru Briggs benzín přímo z plného kanystru, je zcela nemožné díky nízko položené nádržce - tedy možné to je, ale palivo skončí nejen v nádrži.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika