Bunová sekačka



host - 151.28 (?) 
22.9.2015 13:07, zobrazeno: 5548x

Dobý den, 

uvažuji o koupi bubnové sekačky, lepší je něco menšího, klidně jednobubnovka, ale nutná je svahová dostupnost >25°, klidně i 35°. Nejvíc se mi zamlouvá MKS-60, ale potřeboval bych ho vidět někde v akci. Popřípadě nevíte někdo, jestli s motorem Kawasaki FJ 180V zvládne i tu dvoububnovku? Nebo máte někdo zkušenosti s jinou jednoosou bubnovkou s velkou svahovou dostupností? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 9.6 (?), 22.9.2015 20:43

Kawasaki ale nemá tlakové mazání, jak někteří mylně interpretují. Je to pouze tlaková filtrace. Doporučuju se podívat po něčem, co má široký rozchod a nízké těžiště, ze stavebnic například Vari Global GSV 190A+ BDR 650V. To jezdí na svazích parádně. Servis na každém rohu, dostupné náhradní díly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.109 (?), 23.9.2015 15:26

Děkuji za radu, já jsem doposud neznal jakými motory jsou stroje Vari osazovány, tudíž jsem neměl ani tušení, že mají takovou svahovou dostupnost, určitě by motor Honda GSV 190 bohatě postačil. Ovšem možná se mi víc líbí Adéla, protože s mí už mám zkušenosti, ale zase nedokážu porovnat. Já jsem s ní sekal asi jen 1ha a to ještě po rovině. Je fajn že je malá a všude se dostane, ty volnoběžky v kolech jsou dobré na zatáčení, ale asi to nebou dobrý z prudkýho kopce. BDR 650V je těžší, větší a udává se stejný hodinový výkon, ale nevím, jsetli má volnoběžky. Jestli ne, tak se s ní bude sice pěkně blbě zatáčet, ale zase půjde jezdit i zkopce. A taky je dražší, ikdyž poté můžu použít pohonnou jednotku u jiného stroje, tak bych to stejně nevyužil, dvouosé malotraktory používám 3, každý na něco. Ale i tak ještě jednou děkuji, moc jste mi pomohl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.109 (?), 23.9.2015 15:43

Ale teda smaozdřejmě budu rád i za jakékoliv jiné nápady, né že bych se teď upnul na Adélu, rozhodně pokud někdo znáte lepší stroje k danému účelu, tak se o ně prosím podělte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 73.74 (?), 23.9.2015 17:37

zapomente na sekání bubnovkou ve svahu nejde ani tak o náklon motoru jako o to že se celá sekačka má snahu převracet.Do svahu jedině lištovku.Viděl jste sekat někoho ve svahu bubnovkou třeba na alpských stráních?Je to na vás ale bubnovku do takového svahu jaký popisujete je nesmysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.109 (?), 23.9.2015 19:03

Ano, to je sice pravda, ale lištovku nelze použít kvůli velkému množštví malých pařezů a drnovémým mraveništím. Ty sice člověk nechce pokosit, ale snadno se přehlídnou. Právě jeden z mých traktorů je horský nosič nářadí MT8-046 s protiběžnou lištovkou. Tak časté přenýtovávání žabek a výměna prasklých těhlic byla přinejmenším velmi neefektivní. Na menších svazích jsem za TK14 zkoušel originál prstovku, velmi podobná jako u MF70. Sice se to zlepšilo, ale i tak byly jisté problémy, jak se žabkami, tak právě s převracením malotraktoru. Ovšem takovou 60kg Adélu člověk podrží, když se bude chystat převracet a pak prostě příjde na řadu křovinořez, ale ikdyby se pokosila polovina Adélou, tak je to lepší. Jinak ročne se jedná o plochy mezi 2 až 20ha, podle smlouvy jaká ten rok bude. Ale i tak Vám děkuji za postřeh, určitě máte pravdu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 73.74 (?), 23.9.2015 19:27

ano bubnovku podržíte jednou dvakrát po desáte vás přejde humor.Mám s tím osobní zkušenost taky jsem koupil vari a k tomu samsona ale prostě jsem se vrátil k liště protože se to nedalo.S lištou jezdite tam a zpět s bubnem musíte kroužit.Pujčte si někde bubnovku a zkuste není nad osobní zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.107 (?), 23.9.2015 20:36

Já si dovolím konstatovat, že žádná "normální" sekačka a ani Vari prostě nemá výrobcem povolenou svahovou dostupnost 35°. Cokoli se stane v záruce nebude uznáno a to včetně poruch čtyřtaktního motoru. Ono totiž těch 35° už není řiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika