Bubnová sekačka s variátorem pojezdu



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Jurko - (15) - 4.166 (?) 
21.5.2014 19:30, zobrazeno: 92042x

Vítám vás v této diskuzi, vybíráme bubnovou sekačku a zaujal nás nejvyšší vyráběný jednoúčelový model sekačky výrobce Motor Jikov Green typ BDR 583 SLEV, která získala v roce 2013 dvě ocenění za technickou úroveň. Tento model prodává i Mountfield pod označením BDR 583 Vario.

1) Stroj nás zaujal hlavně kvůli regulovatelné rychlosti pojezdu, což považuji za velké plus při sečení, neboť ostatní modely mají buď konstantní, případně umožňují si před sečením zvolit jednu ze dvou rychlostí. Na druhou stranu z toho vyplývají i jisté obavy, když toto řešení (variátor s klínovým řemenem) na ostatních jednoúčelových sekačkách výrobci ještě nepoužívají (nebo mi není známo), že zde může časem vzniknout nějaký problém a bude nutná další investice do výměny ať už řemenu, nebo rovnou řemenových kol, či ložisek a hřídelů, díky zvýšenému namáhání, které s tímto způsobem regulace rychlosti pojezdu souvisí. Máte s tímto řešením dlouhodobější zkušenosti, které by zmíněné obavy vyvrátily?

2) Sekačka je osazena motorem B&S řady 950, který má mazání rozstřikem, nikoliv tlakové, jak je tomu např. u řady motorů B&S 850 I/C. Vzhledem k tomu, že bude stroj používán převážně na rovině, případně v mírném svahu cca do 20°, má to nějaký vliv na životnost samotného motoru?

Rozhodujeme se ještě mezi nižším modelem BDR 581SL Bella (konstatní rychlost pojezdu), jenž je nyní prodáván za sníženou cenu 18.500 Kč a loňským modelem BDR-620B Lucina 65 (dvě rychlosti pojezdu 2 a 2,8 km/h) za 23.000 Kč. Model BDR 583 SLEV s variátorem se prodává za 25.000 Kč, což třeba oproti modelu Bella, ze kterého v podstatě vychází, je 6.500 Kč, což není zanedbatelný rozdíl, ale zase je za to silnější motor, variátor pojezdu, 6 otočných žacích nožů.

Co byste osobně doporučili? Budu vděčný za vaše názory. Zajímají mě především praktické zkušenosti. Díky. Hezký den, Jirka

Bubnová sekačka BDR 583 Vario
Bubnová sekačka BDR 583 Vario
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 140.103 (?), 21.5.2014 21:13

Vzal bych asi tu Lucinu s B&S, když byla druhá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 21.5.2014 21:21 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jurko - (15) - 4.166 (?), 21.5.2014 22:47

Děkuji za odkazy, procházel jsem je už před časem, jak ty testy sekaček prodejce Namir, tak i výsledky sekaček dělaných serverem itest. Bohužel Namir srovnával pouze ty, které prodává, tedy Vari a Dakr. Lučina si vedla s motorem B&S lépe jak s Hondou. V itestu byla vychválena Perla od Mountfieldu a byla upřednosťnována před Adélou od Vari. Z toho jsme taky vycházeli, že by mohla být Bella ještě o stupínek lepší a za tu "akční" cenu i rozumější ke koupi. Nicméně stále tu máme ještě ten model Vario :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 41.82 (?), 22.5.2014 3:07

Zdravim, sused ma od Motor Jikov Perlu a ja mam Dakr Panther. Pre zaujimavost som vyskusal Perlu a rozdiel je markantny v prospech Dakra. Ono cela ta konstrukcia Jikovu my pripada chaba, od riadidiel po rozvor napravy, fukanych kol atd. Jednoducho s bubnovou kosackou potrebuje ist v terene ako s tankom a nie sa kolisat zo strany na stranu, potom ako vyzera strniste. Preco Vari a Dakr neuviedli variator na trh? Jednoducho lebo nie je potrebny a zbytocne predrazuje stroj. U Dakra su 3 rychlosti a pouzivam jedinu cca 4,2 km za hodinu. Takze remen prestavujem raz za rok. Ak by motor nestacil na travu, nezoberiem cely zaber 70 cm, ale len napr 3/4 pripadne polovicu. 

PG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jurko - (15) - 10.232 (?), 23.5.2014 0:37

Dekuji Vám za praktické srovnání, i když je to asi trochu "nečestné" srovnávat jednoúčelový stroj se stavebnicovým, typu Dakr Panter :) Nicméně je to zajímavé srovnání, které ještě více poukáže na výhody stavebnicového systému. Jen jedna poznámka - jednalo se určitě o Perlu? Ta nemá pokud vím foukaná kola, nýbrž plnopryžová. Leda, že by se tak vyráběla dříve. Rozvor náprav má určitě velký vliv na pohyb v terénu, nicméně i když nemáme úplně rovný, nemělo by to mít zas až tak zásadní vliv, ke kterému by bylo nutné přihlížet. Variátor nepochybně cenu stroje zvýší, ale domnívám se, že se tím zvýší i citelně komfort při práci se sekačkou. Vy uvádíte, že máte nastavenou po celý rok jednu rychlost, tu nejvyšší, já to beru zase z pohledu práce s rotační sekačkou, kdy změna rychlosti pojezdu by se v členitém prostranství někdy hodila. Výkon motoru by měl být postačující na pravidelně udržovaných plochách, ale samozřejmě papírových 7,5 HP u modelu s variátorem, je velmi lákavých :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 22.5.2014 5:16

Čí chleba jíš, toho píseň zpívej.Už to tady bylo zmiňované vícekrát.Itest je placené cosi, co se tváří jako test.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.103 (?), 22.5.2014 9:25

Co mám zkušenost s motorem B&S 875e tak musím říct, že je parádní co se týče hlučnosti a startování, na nizší otáčky je to až neuvěřitelně tichý motor, startuje se také luxusně velmi zlehka, teď je otázka jestli jeho krouťák bude stačit. Briggs 850 má krouťák 8,5Nm, 875e má 8,75Nm a vámi vybraný motor 950 má 12,9Nm.

Tady ještě recenze uživatele na Lucinu s 850tkou.

V případě této sekačky mám možnost hodnotit více, protože jsem s lucinou 65 posekal celou větší zahradu cca1200m2 a mohu konstatovat, že motor kterým je vybavena nemá dostatečný výkon ve vysoké a husté trávě /100-1200cm/ padají otáčky motoru a tím i žacího bubnu. Viděl jsem reklamní video na vašich stránká na netu, ale to asi nebyla tal vysoká a hustá tráva. S tímto problémem jsem byl nucen se vypořádat zastavováním pojezdu, jakmile na to motor neměl ta se mu musí povolit pojezdem. Škoda že jsem nemohl vyzkoušet tuto sekačku s motorem Honda.
Jinak co se žacího bubnu týká, vysekává to celkem pěkně, kde je tráva nízká. Vysokou trávu to vyseká také dobře,
ale musí se jezdi přerušovaně a nebo jen na menší záběr, a to se na větší ploše nachodíte,,jak venkovský pošták''

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jurko - (15) - 10.232 (?), 23.5.2014 0:52

Děkuji, na základě zkušeností od lidí, kteří tuto techniku mají, či prodávají, a také co už jsem něco málo přečetl zde ve fóru, jsme rozhodnuti každopádně pro motor B&S. Dovolím si též poopravit údaje o momentu, kdy motor řady 850 má 11,5 Nm a 875 nepatrně vyšší 11,9 Nm. Osobně se domnívám, že ten rozdíl je dán tím, že řada 850 má tlakové mazání. Zarazilo mě, jak píšete, že Lučina v přerostlém travním porostu ztrácí dech a je nutné to korigovat menším záběrem při sečení. Myslel jsem si, že motor, jímž je sekačka osazena, bude mít už dostatečný výkon, aby si poradila i v horších podmínkách.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
brousek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 175.210 (?), 19.7.2014 16:53

Rád bych si přečetl, kde je napsáno, že řada motorů 850 má tlakové mazání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika